Doar pentru tatici...cum va implicati ?

Doar pentru tatici...cum va implicati ? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

doar pentru taticii pretiosi de pe Desprecopii.com.

Intrebare: cum va implicati in cresterea copilului?
Ce activitati aveti impreuna cu odorul familiei? Ce activitati de quality time faceti impreuna? Cum comunicati cu copilul?

parerile si gandurile voastre pe marginea acestui subiect sunt asteptate cu interes.

va multumim anticipat!




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
special:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Vizualizari sunt, dar raspunsuri...ioc. Ma gandeam...oare putem sa raspundem si noi mamicile la subiectul asta? Poate ca daca taticii citesc raspunsurile date de mamici , vor incepe si ei sa posteze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Cred ca taticii sunt atat de implicati in cresterea puiutilor incat nu au timp sa-si impartaseasca parerile pe DC.
"La multi ani!", sa va creasca copilasii mari si sanatosi!
Pupici,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Al meu sigur n-are timp sa citeasca si sa raspunda. E in CIC cu Maria si acest lucru ii ocupa tot timpul. Nah, ca am raspuns si la intrebarea "Cat se implica tati in cresterea copilului?"

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

sa raspund si eu: se implica in cresterea copilului inca de cand l-am adus acasa. i-am facut si inca ii mai facem baitza impreuna (are un an copilul), ii pregateste laptele cand eu sunt ocupata cu altceva sau pur si simplu sunt prea obosita, face de "garda" cand nu mai pot eu, o scoate la plimbare si se maimutareste cand sta cu ea in casa. si nu ma ajuta doar la cresterea copilului (oricum, asta suna cam urat: adica ce? e doar al meu? si-mi face mie o favoare?), ma ajuta la tot in gospodarie, dintotdeauna!!!!!
este adevarat, eu sunt mai implicata in cresterea copilului decat el dar asta pentru asa vreau eu, nu pentru ca n-am incotro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Al meu nu vorbeste romaneste (si nu il pasioneaza computerele) dar este tatic si asta spune tot. De cind i-am adus de la maternitate am impartit sarcinile de parinti. Cind alaptam se scula el sa schimbe pampersi sau orice alt ce scincet, la biberoane apoi facem cu rindul...baite le facem impreuna cind erau mititei tare, apoi iar cu rindul cind eu cind el...

Se joaca, ii invata (mai putin lectiile unde ma ocup mai mult eu ca ajung mai devreme acasa)...vorbesc vrute si nevrute...Vinerea este "boys night" cind sintem date afara pe usa (eu si mama) si ei planuiesc fel de fel (se aduna si cu fratele lui si bebelacul lui si se inmultesc la 5 baieti intr-o casa). Ori fac concursuri de avioane de hirtie, ori ies toti cu bicicletele (sau skateboard)...Iarna mesteresc fel de fel de crafturi (io-s total netalentata dar sotzamiu se pricepe)...casute de pasari, pictat, un soi de vitralii din plastic, au facut "bijuterii" pentru mommy din margele...

Au si movie night cind inchiriaza filme si rontzaie popcorn depinde de zi si de vreme.

De ajutat in gospodarie ma ajuta foarte mult (eu nu dau cu aspiratorul/mop si nu spal vase)...cumparaturile noi le facem pe internet (inclusiv alimentele) si vin acasa la usa vineri dimineata.

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

mey, dar nici un tatic?Si cred ca vizualizarile tot noi, femeile, le-am facut!

Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Si sotul meu se implica foarte mult.Are grija seara cand vine de la servici sa ne scoata la plimbare,are grija de ea cand sunt obosita si vreau sa dorm,o imbraca,o schimba,ii facem baita impreuna si-a dorit-o foarte mult si o bibileste toata ziua,o albeste de atat pupat si vb cu ea foarte mult.
Deci am un sot de nota 10 chiar 20.



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionut7bianca spune:


buna
sunt si eu noua pe aici
tati are grija de bibi dar nu prea mult ca nu prea vrea bibi sa ste cu el

balan ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

pot sa spun si eu ?facand abstractie ca acum e vacanta la gradi in rest tati se scoala dimineata pregateste cafeaua pt oameni mari si "cafeaua"(nesquick) pt pitica.apoi o duce la gradi.la ora 13 fug la gradi sa o iau.completam apoi ce nu a mancat la gradi si apoi la somnic.daca nu am eu timp de asta o duc la mama.dupa amiaza iesim in parc sau merge le vreun loc de joaca.dupa joaca trecem la mancarica de seara apoi baita.
in rest coloram impreuna,incerc sa o invat ceva ceva trucuri(deh asta mi-e meseria),imbracam dezbracam papusi,ii citesc la desene.
cam asta fac eu.

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Tati al nostru a fost responsabil cu baita cand era Alex mic, iar acum e responsabil cu iesitul afara , dusul in parc, tot ce tine de partea cu distractia. In plus e responsabil cu gimnastica zilnica (defect profesional).
Si datorita faptului ca am avut si am ajutor din partea lui ma incumet sa-l fac si pe bb2 .

Deea, Alex si bb2

Mergi la inceput