o retzeta a la Jamie Oliver

o retzeta a la Jamie Oliver | Autor: greierash78

Link direct la acest mesaj

Am vazut azi pe unul din progr tv, cum acest tip a facut o retzeta de ceva dulce.....cu un aluat de biscuite (asha era tradus) shi ceva fructe fierte shi pus acest aluat facut guguloaie peste fructe, bagat la cuptor..shi arata..fff bine!
Shtitzi despre ce e vb?


ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)
pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

cred ca vorbesti despre www.salongk.se/pictures/142936367.jpg" target="_blank">asa www.salongk.se/pictures/14139804.jpg" target="_blank">ceva

aluatul de biscuiti cum ii zic ei ii: ca 150 g unt, 100 g faina, 60 g zahar (ev un ou si coaja de lamaie)faci un aluat ii pui la rece un pic - 15-30 min - cat ai rabdare :-) care se faramateaza deasupra fructelor (se pot pune la foc doar 3-4 minute cu zahar, un strop de apa - io nu le pun la foc, le pun direct in forma unsa de cuptor). le lasi in cuptor ca 20 min la 200-225 gr.
dupa ce se raceste un pic servesti cu sos de vanilie sau inghetata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash78 spune:

Adela, ce am vazut nu e chiar asha!
Aluatul nu se faramitza (deshi nu shtiu d c au tradus ca ar fi aluat biscuite),el a facut guguloaie cat o nuca, iar cand le-a bagat la cuptor s-au umflat de au acoperit toata suprafatza fructelor!Fructele erau pe fund formei, in sucul lor propriu cald!

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)
pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Am luat si eu cartea lui Jamie si sunt un pic dezamagita!
In sensul ca m-am cam lamurit ca ei au alte gusturi.
Voi ce reteta ati incercat si v-a placut?

Io am facut paste bianco cu usturroi, unt, parmezan si sunt ok nu extraordinare

Si cartofi fierti in coaja 10 min apoi taiati ca si cartofii prajiti si pusi intr-o tava cu ulei la cuptor-am uns cartofii cu ulei si i-am lasat sa se rumeneasca.Mie mi-au iesit cam tari, cu crusta asa.

Ile 33 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 07 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

se discuta aici despre Jamie Oliver

Roxana

Mergi la inceput