crema de ochi antirid

crema de ochi antirid | Autor: mumyca

Link direct la acest mesaj

Fetelor spuneti-mi si mie ce crema de ochi antirid sa folosesc.Sunt atitea creme ,dar as vrea sa folosesc una care mi se potriveste si ca virsta.Am 27 ani.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Uleiul de migdale e cel mai puternic antirid natural.Previne aparitia ridurilor si le atenueaza pe cele deja existente.Eu il folosesc, si sunt f multumita.
Sau mai poti folosi o fiola de vit E, are acelasi efect.Se aplica cu buricile degetelor fara a freca,sau intinde pielea, ci printr-o usoara apasare incepand din interior spre exterior.


30+
vacanta Brasil
foto burtik
Sea Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Eu mi-am luat de la Nivea (din gama Aqua Sensations), Anti-shadow eye cream si imi place, nu e grasa deloc si o folosesc ca baza pt machiaj. Nu stiu daca trateaza ridurile dar le previne, e recomandata pt 20 si ceva - 30 si ceva de ani.
Am auzit si eu ca uleiul de migdale e foarte bun.




Olivia
Asteptam bobitza
Nobody is perfect. I'm nobody.
***************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Si unde se gaseste ulei de migdale, ca ma intereseaza si pe mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

nikole, multumim mult pt.informatie
recunosc ca pt.ochi nu prea folosesc creme, desi ar cam trebui
in rest, am creme pt.orice


Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Eu nu prea mai folosesc creme, folosesc uleiul de migdale , cel de germeni de grau, masline, si crema Avene(le intercalez) asta fiins singura cu care ma impac.
Este ideal daca de 3 ori pe sapt dimineata(preferabil) sau seara va ungeti tenul in prealabil curatat si putin umezit cu un pic de ulei si efectuati un masaj usor,cu miscari ascendente de mangaiere a pielii fara a o intinde.

Se vede garantat diferenta!

Nu stiu in tara unde ati putea gasi ulei de migdale, si aici se gaseste cam greu, eu il iau de la un magazin de brazilieni,insa ma gandesc ca in Ro. la un plafar s-ar gasi...

uitati aici mai multe informatii

http://www.formula-as.ro/reviste_676117uleiuri-pure,-in-loc-de-cosmetice.html


30+
vacanta Brasil
foto burtik
Sea Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Acasa folosesc o crema de la Oriflame, iar la serviciu (lucrez intr-o parfumerie) una de la Helena Rubinstein. Sunt bune amandoua.

"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ManuBubu spune:

Se spune, ca Acidul Hyaluroic( Hyaluron, sau cum i s-o mai spune ) este un suport redutabil pentru piele . Motivul ar fi ca ajuta tesuturile subcutanate sa-si refaca singurele apa, practic sustin procesul de regenerare a pielii prin producerea de apa. Mecanismul asta este cel care ajuta la reducerea ridurilor prin "umplerea" lor cu apa. In Ro sunt putine produse care au in componenta acest acid: prima a fost o marca care-mi scapa acum, dar este cam scumpa ( cca 200 o cutiuta mica rau), Eucerin, Avon ( au un ser cu niste acid hyaluroic, dar este unul din componente si nu principalul)si mai recent am vazut de la Garnier.
Va spun despre acest acid pentru ca mie mi-a placut efectul aceste creme si este o foarte buna alternativa la cremele pe baza de apa - apa care nu intra in piele suficient de bine si se evapora

"Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar."
Peter O'Toole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

NIKOLE, ai dreptate in ceea ce priveste uleiul de migdale.
Si eu am citi o groaza despre el.
Ma gindeam sa incerc si eu, insa nu am gasit .O sa mai caut.

Antirid sub ochi ,in momentul de fata folosesc Retin-ox de la Roc si Wrinkle de-crease collagen filler eyes de la loreal.
Imi pun un strat cu loreal si unul cu roc.
Colagenul impiedica aparitia ridurilor ,iar retinolul fixeaza colagenul in piele. Hehe ,ideal:))))
Nu zic ca au disparut vechile riduri ,insa nu am observat nici un rid nou . Imi place mult combinatia asta .Sper sa gasesc si ulei de migdale .

NIKOLE, acum vreo 3 ani incepusem sa ma dau si eu pe fata cu ulei de masline presat la rece(virgin). Insa incepusera sa-mi apara cosuri pe fata.
tu nu ai avut astfel de probleme?

Ile si Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Eu am citit undeva ca un doctor zicea ca molecula de colagen e prea mare sa intre prin piele si ca nu e decat marketing. Eu una am observat imbunatatiri ale texturii pielii de la crema cu colagen(De pe maiini, ca acolo o folosesc).

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

quote:
Originally posted by ile77

NIKOLE, ai dreptate in ceea ce priveste uleiul de migdale.
Si eu am citi o groaza despre el.
Ma gindeam sa incerc si eu, insa nu am gasit .O sa mai caut.

Antirid sub ochi ,in momentul de fata folosesc Retin-ox de la Roc si Wrinkle de-crease collagen filler eyes de la loreal.
Imi pun un strat cu loreal si unul cu roc.
Colagenul impiedica aparitia ridurilor ,iar retinolul fixeaza colagenul in piele. Hehe ,ideal:))))
Nu zic ca au disparut vechile riduri ,insa nu am observat nici un rid nou . Imi place mult combinatia asta .Sper sa gasesc si ulei de migdale .

NIKOLE, acum vreo 3 ani incepusem sa ma dau si eu pe fata cu ulei de masline presat la rece(virgin). Insa incepusera sa-mi apara cosuri pe fata.
tu nu ai avut astfel de probleme?

Ile si Vivian (07.03.2006)


http://good-times.webshots.com/photo/2040193270101233639hAhBhR





vezi la un magazin pakistanez sau turcesc. eu am luat o sticla de jumate parca cu 29 de koroane, dar ma intreb daca nu o fi foarte slab, ca mi se pare prea ieftin. voi cam la ce pret gasiti uleiul de migdale, cale care il aveti deja?

Mergi la inceput