Pediatru bun Dr.Taberei?

Pediatru bun Dr.Taberei? | Autor: Tanya

Link direct la acest mesaj

Va rog, am o mica problema, dr mea de familie( care e si pediatru) nu vrea sa vina acasa la bb de 1 luna desi in 4 ani de cand o am nu am apelat nici macar 1 data la ea cu vreo problema, a venit la 1 sapt. dupa ce am nascut, azi am chemat-o iar( bb are o spuzeala rosie pe fata) si m-a chemat cu el la cabinet...problema e ca nu imi surade ideea sa ia ceva de pe acolo si prefer sa vina ea acasa...prima oara cand a venit i-am dat plicul cu 20 lei, poate nu a fost multumita?...stiti cumva un pediatru bun in Dr. Tab care e dispus sa vina la domiciliu si eventual sa fie si dr de familie ca as cam renunta la dr mea.

Tanya mamica de baietel superb TEODOR-PATRICK

http://good-times.webshots.com/album/558704076rjCLQZ

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Dr. de fam. pediatru Stefan Mirela. Este la policlinica de langa piata Drumul Taberei. Eu sunt multumita de dumneaei. O consider bine pregatita si se comporta foarte ok cu bebeii, are si dansa copii deci a pus si in practica multe lucruri. Nu i-am prea dat bani si totusi nu m-a refuzat cand am chemat-o acasa. Medicul de familie din cate stiu, are obligatia si la un numar de vizite acasa. Iti scriu in cursul zilei numarul de telefon daca esti interesata, ca nu il am la indemana.
Bubite la bebei apar si de la caldura sau poate este acneea sugarului, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, unii medici recomanda creme, altii iti spun sa il lasi asa pe bebe ca trece de la sine. Dar trebuie sa fie vazut oricum bebe de control la fiecare luna (stiu ca pana la 6 luni e obligatoriu in fiecare luna). Cat despre mers la dispensar, cu sugarul nu se sta la usa sa stii, intri inaintea celorlalti.
Foarte scum e Teodor - Patrik! Sa-ti traiasca!
Alexandra si mami Elena
sasha - uite ce frumusica`s
colectiadepalarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Merci mult si fetita ta la fel, da, te rog sa-mi dai nr de tel sa iau legatura cu ea si sa o intreb daca e de acord sa ne preia de la dr mea care se pare ca e ff ocupata in ultima vreme. Si eu m-am gandit ca poate fi acneea sugarului dar, la fel si eu, stiam ca trebuie sa-l vada regulat luna de luna si asta acasa, nu sa ma cheme la cabinet. Avantajul cu dr mea este ca are cabinet la 200 m de unde locuiesc eu si asta a fost singurul motiv ptr care m-am inscris la ea, dar daca ea me cheama cu un bb de 1 luna la cabinet voi renunta imediat.

Tanya mamica de baietel superb TEODOR-PATRICK

http://good-times.webshots.com/album/558704076rjCLQZ

Mergi la inceput