Pentru un FIV reusit !!!

Pentru un FIV reusit !!! | Autor: ella_72

Link direct la acest mesaj

Fetelor ........m-am gandit sa deschid un capitol legat de reusita FIV, si anume : daca ati tinut sau tineti un regim special inainte de FIV, si ma refer la un regim alimentar, sport,fara tigari,fara sucuri acidulate ....daca beti ceaiuri speciale ....si ce alte chestii mai faceti.
Eu ma pregatesc pentru FIV prin toamna (septembrie,octombrie)si as vrea sa stiu daca cele care au reusit au tinut un regim anume....si poate si sotii trebuie sa tina un regim ....

Sper sa vi se para un subiect interesant .........

Ella

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Ella, si eu sunt curioasa. Vom fi colege. sper ca si la mamici.
Unde vrei sa faci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ela tot ceea ce ai intrebat tu se discuta demult la subiectul FIV,pe prima pagina sunt chiar multe sfaturi utile pentru pregatirea sarcinii prin FIV,iti doresc mult succes si sa reusesti din prima,desi nu exista nici un tratament care sa garanteze reusita sigura,DD decide soarta fiecareia.
Te asteptam si la FIV 118.


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Kora multumesc pentru raspuns
Stiu ca se discuta la FIV despre asta , dar ma gandeam ca poate sunt fete care vor sa stie mai clar ...poate nu au timp sa citeasca tot ce scrieti voi la FIV....acolo sunt mai mult informatii legate strict de FIV si mai putin de regimuri alimentare .Asta e parerea mea.....

Anca vreau sa fac FIV la Giulesti cu Big.M. pentru ca sunt pacienta lui de multi ani si am mai multa incredere in el.

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Fetelor ma alatura si eu voua.Si eu vreau FIV in septembrie ,Octombrie asa ca ,si ep mine ma intereseaza subiectul.
Eu sunt pacienta dr.Cocei si nu m-am hotarat la cine fac FIV inca dar cred ca o s-o intreb pe ea.
De ce amanti pana in toamna?
aveti un motiv anume?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Chiar daca la subiectul consacrat FIV-ului se discuta mai mult aspectele tehnice ale procedurii, sunt convinsa ca intrebarea pusa de tine poate sa fie o tema de discutie.

Cu siguranta fetele de acolo vor fi interesate si poti obtine raspunsuri de la ele. Asa ca te rog sa adresezi intrebarea si acolo, intrucit acest voi inchide acest subiect.

Succes!

Mergi la inceput