FIV 118

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

galuscuto ai grija de tine si de burtica!Tin pumnii stransi!
Fetelor am si eu o intrebare pt cele care ati facut tratament de sustinere cu progesteron injectabil si utrogestan.Dupa cate zile de la intreupere v-a venit CM?Eu am luat 15 fiole de prog. inj. ( 4 in ziua punctiei) si apoi cate 2 la 2 zile si una in ultima zi si cate 6 utrogestane pe zi.Oare o sa intazie mult de la actata progesteron ca nici o senzatie de CM nu am?!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Zouzounaki,sa-ti stea puiutii la mami in burtica 9 luni si sa se nasca sanatosi.
Aldo,Celu,Teli,Anto multa multa bafta sa se lipeasca de voi si sa iasa cu ochisori
Rubia nu te speria ai vazut ca si Cris la primul ET cu congelati din 4 i-au rezistat 2 si a avut ce baga dar nu a fost sa fie.Aldolina la fel din 7 i-au rezistat 2.Tu cati embrioni ai?Cu ce dr faci?Si eu sunt in aceeasi situatie am 7 si macar unul sa reziste si sa se lipeasca de mami lui.
Cris urmatorul FIV va fi cel norocos
Kora,Madlen,Liana
toate Fiv-oasele


Madalina
calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

antosunt cu pumnii stransi..te astept cu vesti, si maine dimineata nu fac nimic, o sa stau sa ma gandesc la tine la tine !!!

andrada, cellu, galuscuta, teli pt. teste cu valori mariiiiiiiiiiiiiiiii!!!

zouzoustai in patuti si sa vorbesti cu puisoriiiii

liliana

nusy, aurel cris, crissa aveti oute mari si de calitate!!



PUSSI 8+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Cellu iti tin pumnii. Tu te-ai speriat ca esti balonata, eu sunt speriata ca nu mai sunt balonata


Aldolina ti-am raspuns pe PM

Teli maine facem testul impreuna la Giuly?

Shericutilor, Pussicutilor, Lachiutilor, Aniastilor, Andicutilor si bebeii si mamicile!

Oana M, Rami, Dany, IoanaTugs, Mirela1, Antosit, Avalon

Fetelor, eu nu mai sunt balonata, nu mai mai dor titili desi sunt umflate. In schimb am dureri de CM. Aseara m-a durut chiar foarte tare! Nu stiu ce sa mai cred.


toate FIV-oasele!


Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Fetelor-eu merg acasa ca iar au inceput durerile dar de data asta parca in uter.Nu mai pot nici macar sa ma concentrez la acte.O sa stau acasa pana luni cred deci iar n-o sa am net.Daca reusesc sa intru , va tin la curent.V-ap pupat pe toate

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi_f spune:

buna dimineata
stau in fata calculatorului, citesc si nu stiu daca sa indraznesc sa scriu.Imi fac curaj.
Doresc tuturor celor care sunt in asteptare "un capitol nou plin de ".
Ma gandesc, ce cuvinte pot alina durerea cand aflii ca puiutii mult doriti nu au reusit sa se lipeasca?!... NICIUNUL.
Din fericire mai avem si cate o norocoasa care ne reda speranta. Vazand cat de optimiste sunteti toate, imi revin gandurile bune.
Pe 17 incep si eu stimularea, cu 2/gonal+1/menogon.
pe toata lumea si sunt alaturi de voi in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Buna, fetelor!
In primul rand va multumesc pentru compasiune ; nu pot sa va spun decat ca nu doresc nimanui sa treaca prin ce trecem noi. Desi mi-a fost puternic zdruncinata increderea in mine, imi impun sa privesc spre viitor. Am vorbit cu dr., mi-a spus ca trebuie sa pregatesc cu optimism al doilea FIV, peste vreo 2-3 luni. Dar intre timp ma voi concentra si spre altele: trebuie sa schimbam apartamentul, vreau sa-mi pregatesc dosarul de adoptie, si eventual daca mai sunt ceva investigatii, analize de facut. Sunt nerabdatoare sa realizez si altele, sa scap de sentimentul acesta de esec si inutilitate.
Intre timp, tin pumnii pentru andrada, cellu, galuscuta, teli! Fetelor, sa veniti cu teste "cat mai" pozitive. Avem nevoie de vesti bune!
Zouzou, stai cumintica si ai grija de puiutii tai! Pentru tine si Ioanatugs, La multi ani, taurasilor!
KoraPop,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Buna, fetelor. Multe din voi ma stiti de la alte subiecte si cu toate ca v-am citit sistematic, pana acum nu am scris pentru ca, din diferite motive, nu credeam ca voi face un FIV curand. Acum m-am hotarat. Il voi face in toamna(septembrie).
Am inteles ca menogon se retrage de pe piata (nu se va mai fabrica).
Voi stiti ceva de asta?

Ma gandesc sa mi le cumpar de acum, dar nu stiu ce sa fac...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Am sunat...1-C2; 3-B2 si 4-A1 de 5 celule!Nu imi va ramane de congelat dar macar voi avea cu ce face et-ul....

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Anca mult succes la FIV-ul din toamna!Am auzit si eu ca de la toamna nu se vor mai face tratamentele cu menogon deoarece nu se va mai fabrica si eu m-am gandit sa ma "aprovizionez" de pe acum,insa cred ca cel mai bine ar fi sa ne sfatuim cu doctorii nostri,sa ne spuna cu ce vom face tratamentul si daca totusi menogonul e mai indicat decat alte medicamente sau poate acest menogon va fi inlocuit de alt medicament mai bun...Si eu cred ca tot la toamna voi face FIV nr 2 ,tocmai am terminat FIV 1....
Anto imi "traduci" si mie ce inseamna B2,A1, etc?Pana la urma cati embrionasi de cate celule iti va pune?Hai ca va fi bine,ai sa vezi!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput