Bulgaria ... impresii, drum, hoteluri (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dari_Scumpi spune:

Lora, si noi vrem sa mergem la Berlin Green Park dar la sfarsitul lui iunie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Am cerut oferta ieri dupa-amiaza, stiam exact ce vreau si azi dimineata o primisem deja. Au fost f. prompti!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy26 spune:

Da Lora , am rezervat la Berlin , am platit si avansul .
Jeka tour mi s-au parut foarte seriosi si prompti .
Ma mir ca nu i-au raspuns lui Cin , pentru ca pe mine m-au contactat imediat .
Poate ar trebui sa incerce un telefon ..or fi probleme cu emai-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Dari_Scumpi, inseamna ca o sa aflu de la voi impresii... Noi pe 2 iulie vrem sa plecam. Chastia cu parcarea ma cam streseaza, dar cum s-au descurcat altii o sa ne descurcam si noi, nu?

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

O sa ma adresez Danei T, dar si fetelor care au mai manifestat ingrijorari despre vestile rele din Bulgaria. Si anul trecut a fost la fel: se lanseaza o campanie de dezinformare si de intoxicare a turistilor comandata de autoritatile romanestei, ca sa atraga turistii pe litoralul romanesc. In loc sa ii atraga prin investitii in infrastructura si hoteluri, ii atrag prin denigrarea vecinilor.
Credeti ca la noi nu e la fel: cu parcarile aiurea si imposibil de gasit, cu furatul masinilor... zau asa, si la noi e la fel, asa ca nu va mai consumati nervii facand scenarii...
Sigur ca s-au furat 4 sau 5 masini de lux, masini evaluate la 50.000 de euro, nu o sa fure nimeni Loganul sau accentul de 10-12.000.
Si la noi e la fel din pacate.
Ca politistii sunt mana in mana cu infractorii.... la noi nu??
Nu tin partea bulgarilor, nu vreau sa credeti asta, dar noi suntem extrem de apropiati de ei ca si apucaturi rele.
E doar o campanie de presa. Anul trecut cand eram deja in Bulgaria ma suna mama disperata ca se aude ca in Bulgaria sunt tornade pe litoral si ca se fura si ca... si ca...
Ei bine, toate erau intoxicari. Ca noi asa stim sa facem turism: mancand rahat despre altii in loc sa facem ceva la noi.
Pfuiiii ce m-am racorit. Sa imi iertati vehementa, dar chiar mi-e drag poporul asta si ma doare cand suntem judecati si asimilati toti "ucigasilor cu umbrele", si sarim in sus ca nu suntem asa... dar cand e de zis urat de altii: suntem primii.

Vacanta placuta oriunde ar fi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Eleni, bravo, ai dreptate! Asa cred si eu!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

quote:
Originally posted by Eleni

O sa ma adresez Danei T, dar si fetelor care au mai manifestat ingrijorari despre vestile rele din Bulgaria. Si anul trecut a fost la fel: se lanseaza o campanie de dezinformare si de intoxicare a turistilor comandata de autoritatile romanestei, ca sa atraga turistii pe litoralul romanesc. In loc sa ii atraga prin investitii in infrastructura si hoteluri, ii atrag prin denigrarea vecinilor.
Credeti ca la noi nu e la fel: cu parcarile aiurea si imposibil de gasit, cu furatul masinilor... zau asa, si la noi e la fel, asa ca nu va mai consumati nervii facand scenarii...
Sigur ca s-au furat 4 sau 5 masini de lux, masini evaluate la 50.000 de euro, nu o sa fure nimeni Loganul sau accentul de 10-12.000.
Si la noi e la fel din pacate.
Ca politistii sunt mana in mana cu infractorii.... la noi nu??
Nu tin partea bulgarilor, nu vreau sa credeti asta, dar noi suntem extrem de apropiati de ei ca si apucaturi rele.
E doar o campanie de presa. Anul trecut cand eram deja in Bulgaria ma suna mama disperata ca se aude ca in Bulgaria sunt tornade pe litoral si ca se fura si ca... si ca...
Ei bine, toate erau intoxicari. Ca noi asa stim sa facem turism: mancand rahat despre altii in loc sa facem ceva la noi.
Pfuiiii ce m-am racorit. Sa imi iertati vehementa, dar chiar mi-e drag poporul asta si ma doare cand suntem judecati si asimilati toti "ucigasilor cu umbrele", si sarim in sus ca nu suntem asa... dar cand e de zis urat de altii: suntem primii.

Vacanta placuta oriunde ar fi...


Elena & Maria Bucuria



Ok, ok!!!! Eu nu sunt ingrijorata de furturi (ca, Slava Domnului nu avem masina nemteasca sau de cine stie ce mare valoare! ) ci mai mult de chestia cu lasat masina la marginea statiunii in parcari si mers la hotel by foot.
ASTA era problema mea...si inca nu i-am gasit raspuns.



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Draga Danat, eu tot nu cred asta... inca... si cum nu e nimic concret, sincer nu cred ca e cazul sa iti faci vreo grija in acest moment... Eu oricum sunt optimista prin definitie si intodeauna am functionat pe sistemul asta: iau binele din orice... Dar sugestia mea ar fi sa suni direct la hotel si sa ii intrebi direct pe cei de acolo care e povestea cu parcarile... sau daca avem fete in Bulgaria (fete de pe forum - rezidente acolo) le putem ruga pe ele sa ne ajute cu informatii concrete...
Ce voiam eu sa arat in mesajul anterior, cam patimas e drept, este ca multe sunt aratate la TV si in presa si de fapt e "rahatul" umflat cu pompa ca sa impresioneze publicul.
Uite iti promit ca daca apuc sa plec inaintea ta, aflu care e situatia de la fata locului si te sun. Promit solemn in fata intregii adunari doritoare de vacante. Deal?
O zi faina sa aveti,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Gata...am rezolvat. am primit oferta de la jeka in nici o ora de la solicitare. probabil n-o fi ajuns la ei prima data.pana la urma rezerv la berlin green park in perioada 21-28 iulie. ca altfel, aleg pana culeg...
mai merge cineva in perioada asta? mi-e lene sa caut in cap trecut...si nu-mi amintesc, era cineva care mergea de pe 23 iul...poate ne intalnim pe-acolo, daca sunteti singuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

eu n-am fost pe faza zilele astea si acum ma mir de ceea ce citesc aici.De unde a rasarit povestea asta cu parcarea masinii la marginea statiunii?Din presa?

Mergi la inceput