ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-12

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fete dragi!
Flori79 aici sunt iubita, dar cu treaba, pun flori pe terasa: petunii, craite si regina noptii. A inceput sa-mi placa sa fac acest lucru, iar cum afara e frumos, e o placere sa stai la soare.
Alexia28 cum sa nu vorbesc cu tine, iubita?? Problema e ca nu am mai avut timp sa scriu ca inainte. I-ti tin pumnii pentru luna asta, sa dea Domnul sa fie cea norocoasa si sa ne dai vestea cea mare peste cateva zile.
Boo ti-am trimis PM.
Lucialu pe unde umbli??? Ti-am preluat aseara stafeta, dar tu nu ai mai aparut deloc.
Ralu_t da, iubita a fost o reala placere sa-l cunosc pe micul David Cristian, mai ales ca stiu cat l-a dorit mamica lui. Amely era foarte fericita si vioaie, desi facuse cezariana cu doar 2 zile in urma. A nascut cu dr. Herghelegiu la Euroclinic, care mi s-a parut un spital cu adevarat civilizat si dotat. I-am spus ca-i transmiti salutari si ea mi-a zis sa te pup din partea ei si ca-ti multumeste pentru mesaj. Asa ca trebuie sa te pup si din partea ei!
LilianaFi ce mai faci iubita, mi-a fost dor de tine??
Ana_Alexia, Alinaalex, Jubica,....va pupic pe toate
...cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Sper si eu sa fie subiectul nou cu mult noroc si sa ne aduca bebele pt cat mai multe dintre noi.

Ralu t, mersi pt raspuns legat de chisturi. Sper si eu sa nu fie endo si sa fie totul in regula la mine in burtica.

Pt fetele cu dieta si care vor sa slabeasca, incercati sa beti ceai cu lamaie, sau nu neaparat ceal dar sa mancati lamaie multa pt ca am citit undeva ca ajuta la slabit. Am inceput si eu dieata pt endo de ieri, sunt curioasa cat o sa dau jos intr-o saptamana.

Va pup pe toate,
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Incepusem sa cred ca ati plecat cu toatele !!

Multumesc pentru PM-uri si sfaturi . Va anunt eu ce hotarare am luat ca inca nu stiu...

La mine a inceput ziua cu inundatie, parca luna trecuta nu a fost chiar asa rau. Dar azi ma duc la masaj asa ca o sa ma relaxez.

Luciiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaa pe unde umbli ????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Aici sunt!Invat la engleza si as vrea sa fiu ca iepurasul din bancu'ala, sa scriu un biletel pe usa ca sa nu fiu deranjat, ca am ore sexi-ma fffface o leneeee!!!(asta ca sa nu fiu de tot porcoasa)
Ioana si eu doresc sa inchin un pahar cu voi toate in cinstea noastra, la un an de subiect pe forum:multa sanatate tuturor,sa fiti iubite si sa aveti toate cat mai curand posibil titlul de MAMICA!Si Ioana si in sanatatea ta in special, cu tot aceleasi urari, dar si cu multumiri si pupici ca ne-ai dat posibilitatea sa ne vaicarim una la alta cu problemele noastre!
Eu mi-am bagat picioarele in petunii, cum sunaanu'asta, ca alea de anul trecut au decedat(by the way-RIP petuniilor)Si sunt taare mofturoase-ale mele.Am insa o tona de flori pe balcon, din pacate nu cate mi-ar place din lipsa de spatiu.Si eu le iubesc mai serios de cativa ani.
Boo lasa ca vezi tu la cine mergi.Noroc ca si daca l-ai alege pe Ciomu' nu vor fi probleme, ca n-are ce sa-ti taie.Pt. monitorizari, in general, e bine sa te simti bine unde mergi,dar e mai lejer cred eu, ca nu e chestie de sanatate,urgenta.
Lillisor,Ralu,Monica,Alexia28,Ana-Alexia,tuturor florilor noastre(Aerlilian nu uita ca Ioana a spus ca endometrioza este boala femeilor frumose, eu as generaliza, cam toate care intimpina greutati in a aduce pe lume o noua fiinta sunt frumoase intr-un mod special ) va pupacesc de mii de ori!!!Mai vb!acum ma intorc la engleza
Doamneee cate corecturi, invat engelza si ma tampesc la romana!!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

n-am avut net toata ziua
si nu puteam sa va scriu sau citesc, dar vad ca nici voi nu v-ati omorat cu scrisul.
eu am bufeuri foarte dese, si e si foarte cald la mine in birou, nu avem AC deocamdata(aer conditionat, nu va ganditi la anticonceptionale) asa ca nici nu mai stiu ce e cu mine. cata vreme sunt binedispusa nu-i bai, sa nu fie mai rau
fug la teatru, "dragostea dureaza 3 ani", cum eu cu sotul avem 3 ani si ceva la activ, vrem sa vedem ce urmeaza dupa...un ?????

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Nu numai ca m-am intors,dar am fost disperata cu traficul asta infernal si credeam ca nu mai ajung odata acasa ca sa ne intalnim...Sunt tare stresata si nervoasa,abia astept sa fac laparo,sa scap de stresul asta...Va pup mult frumoaselor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Boo,am inteles cum stau lucrurile...Deci pana ti se da verde pentru bebe,te ocupi de tine.Foarte frumos,am facut si eu impachetari si electrostimulare anul trecut si chiar ma simteam ok,a dat si rezultate vizibile...Trage tare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Aerlilian, nu fii stresata, va trece mai repede decat crezi tu si sunt sigura ca dupa totul va fi bine. Imi inchipui ce simti, as vrea sa scap si eu cat mai repede, dar mai am de asteptat pana saptamana viitoare joi. Gandeste-te ca pe cand eu voi fi stresata, tu vei fi deja gata cu toate de mult. Bafta multa sa ai si iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Monica,iti multumesc mult pentru incurajari si iti promit ca dupa ce voi veni acasa,primul lucru pe care il voi face va fi sa-ti scriu tot despre cum a fost.Dar mai e putin pana vineri,la operatie.Iti spuneam ca internarea mi-o face joi si eu sper sa ma lase sa vin acasa si sa ma intorc vineri dimineata.Poate daca va fi asa,vin cu mai multe informatii chiar de la sursa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Eu nu vad de ce te-ar tine in spital cu o zi inainte de operatie. Inteleg ca dupa te tine o noapte acolo ca sa fie siguri ca totul e in regula, dar inainte mi se pare ciudat sa te tina. Oricum, o sa astept vezti de la tine cu nerabdare. Abia astept si eu sa fie saptamana viitoare deja.

Mergi la inceput