Viata in germania (44)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

bombi eu ma duc la Strasbourg -daca ma duc- ca e mai aproape si sper ca nu va fi aglomeratie



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

ok, am inteles
am fost si noi de 2 ori la strasbourg la votat si de inca vreo 3-4 ori in interes turistic, asa ca enough is enough

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Ce mi-ar fi placut sa ajungem si noi la Strasburg ,dar din pacate al meu munceste si nu stiu cand scapa, asa ca noi vom merge la conulatul de la München sa votam.In iarna cand am fost Strasburg era urat,ploua si nu am vizitat cine stie ce si tare as fi vrut sa ajungem la castel.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Celor care s-au saturat de Straßbourg, le recomand Colmar, un orasel superb. E la 70 km sud de Straßbourg.

Votare placuta!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

quote:
Originally posted by copiloi

Celor care s-au saturat de Straßbourg, le recomand Colmar, un orasel superb. E la 70 km sud de Straßbourg.

Votare placuta!


Alina



al meu sot m-a innebunit cu Colmar, a fost el odata si i-a placut la nebunie, tot promite ca ma duce, astept, astept...acum ca ai amintit, trec la atac

Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Daca e vremea OK nu vreti sa ne intilnim la Orangerie si p-orma s-o taiem la vot si prin oras?
zuzuke toate indicatoarele duc spre Orangerie. e ok acolo?
noi vom fi cu copchilele dupa noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetele,
A zburat cineva cu Lufthansa?
Am gasit angebot bun pt iulie,540 euro/3 pers,zbor direct München-Timisoara dar... m-a luat asa o frica de zbor:)))Zborurile is cu avioane mici,maxim 70 pasageri.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cori-Cori spune:

quote:
Originally posted by Alina

Fetele,
A zburat cineva cu Lufthansa?
Am gasit angebot bun pt iulie,540 euro/3 pers,zbor direct München-Timisoara dar... m-a luat asa o frica de zbor:)))Zborurile is cu avioane mici,maxim 70 pasageri.


Alina




Io. Si chiar de mai multe ori. Doar ca avioanele erau ceva mai mari. Avioane mici = senzatii tari . Mie-mi place sa zbor si-mi plac si senzatiile tari. Da' n-am intentionat sa te sperii. Sunt convinsa ca va fi totul in regula. Lufthansa e companie serioasa, una dintre cele mai sigure din lume.
Zbor placut si fara turbulente !

Un sfarsit de saptamana cat mai placut!

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Fetele,
nu se anunta nimeni pentru Strasbourg?

Daca e vremea frumoasa ca astazi,noi mergem maine.

Papadicu,
ramane valabil la voi?Ca punct de intalnire Orangeria?E cumva parcul ala de langa Institutiile Europene?Ca daca e asa,cred ca stiu exact unde e consulatul.Sper sa nu confundSi noi luam piculinii cu noi.

Alina,
n-am zburat cu Lufthansa dar va doresc sa n-aveti peripetii!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela19 spune:

Fetelor am o rugaminte, si anume:nepoata mea din Frankfurt trebuie sa dea o fuga de la Frankfurt la Bucuresti cu avionul si vreau sa va intreb daca stiti voi cu ce firme ar fii mai ieftine?
Va multumesc:-)
Gabriela

Mergi la inceput