casnica=discriminata?!?

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

quote:
Originally posted by ruxij

quote:
Originally posted by dodo

quote:
Originally posted by ruxij

Deci pana la urma e intemeiat sau nu conflictul casnice-mamici lucratoare?




Pai nu prea e, ca n-au sistem de referinta identic, singurul pct comun e ca e vorba de femei



N-am inteles. Din ce spui, nici un punct comun adica, inseamna ca e un conflict intemeiat.



Pai nu e conflict decit daca tii neaparat, e ca si cum s-ar certa blondele cu brunetele, pe motivul culorii parului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Laura, am glumit cu suparatul! Tocmai pentru ca ma stiu bine si stiu ca pot fi oricum, dar nu incremenita. Si eu o problema cu incremeneala. oriunde o intilnesc. Barbatul e in lumea dezlantuita de afara, eu sint in cea dinauntru, te asigur ca nu e usor nici intr-una, nici intr-alta. Eu una as face bucuroasa schimbul, in schimb sotul nu e chiar atit de deschis spre acest lucru... si stie el mai bine de ce. Si asa este, cind ajungi intr-o tara straina, trebuie sa intri in contact, caci altfel nu ai cum sa te simti bine. Numai ca acest contact nu ti-l ofera doar o slujba platita, desi recunosc ca e modalitatea cea mai rapida si usoara de a simti pulsul societatii in care traiesti. Dar se mai poate face si prin alte metode, numai sa vrei. Eu una nu pot sa traiesc fara contacte, sint o fire extrem de sociabila, vorbareata, comunicarea pentru mine e vitala. Nu cunosc esantionul tau de cunostinte, dar sincera sa fiu, eu am mai multe cunostinte si persoane cu care intretin relatii, din toate natiile si culturile, de toate culorile, decit orice persoana emigrata pe care o cunosc si care lucreaza.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Nelia, eu nu mi-as permite sa dau nimanui lectii de viata, stii cum e, sunteti bine si e foarte bine.
Vorbeam de red flags si exista destule, nu trebuie sa ne facem ca nu exista abuz si nefericire, stii bine ca exista, iar ascunsul sub patura si incremeneala sunt cel mai propice teren pt asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, Laura, sint de acord cu tine, dar abuz si nefericire exista peste tot, nu vad care e legatura cu casnica/femeie care lucreaza. Nu cred ca serviciul poate sa rezolve asemenea probleme, desi sint de acord ca statul acasa si inactivitatea (atunci cind este inclusa in acest stat acasa) le poate agrava.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Deci pana la urma e intemeiat sau nu conflictul casnice-mamici lucratoare?




da! nu vor sa se-mprieteneasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:



CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Llaura, ma faci sa plang cand imi amintesc.
poate nu-i bine ca scriu p-aici...da eu am dat admitere la doctorat la zi si am picat cu media 10 la probele scrise.La oral am luat nota egala cu contracandidata mea la probele scrise(adica ei i-au dat 10 la interviu....)
la rezultate egale, s-a considerat ca tema ei e mai interesanta si merita sa intre....
a fost scandal mare de tot la vremea aia.au fost 3 locuri, dar pt proful respectiv s-au prezentat 2 fete....restu au intrat cu note mult mai mici,dar fiecare pe profu ei.

asa ca dupa ce m-au rugat cu ceru si pamantu (asta s-a intamplat imediat dupa anu5, cand sofia avea un an fix, si n-am vrut nici la master sa mai dau, am vrut sa-mi iau campii) si mi-au promis ore...am dat la FF la doctorat, doctorat pe care il intrerup pt ca-s gravida cu bb 2.
:)
cam asta a fost. Post la concurs n-au scos, si nici pe fata aia nu-s invidioasa, saraca, are numa ghinioane si nici nu compune, si nici familie are...macar cu doctoratu sa ramana:) io am intrat in schimb in Uniunea compozitorilor, si suprpriza!! Azi am primit un exemplar din Carticica cu studiul meu, heheheh:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

felicitari!
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andrada,, sarumana, dar daca nu-i dau bataie cu pusul boabelor pe portativ, e inutil:)))))
na, acuma ma consolez si io ca la 30 de ani o sa am 2 copii marisori si ma pot gandi la cariera mai abitir:))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

cind ziceai de johnny vorbeai de raducanu?
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput