casnica=discriminata?!?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by Andrada

nelia danke very schon, fundalul e pictat de mine, restul is aplicate.

A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu



Zisesi ca nu esti carierista :))

Sa vina si o mamica casnica din convingere care e pretena cu o carierista.

Vreti sa ziceti ca nu exista conflictul asta casnice-necasnice? Eu il vad chiar aici pe subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ruxij, da' stai asa, de fapt ce intelegi tu prin carierista? Nu ce inseamna cuvintul in dictionar, mai ales in DEX, ca eu p-ala il stiu, ci ce intelegi tu, personal si separat de toata lumea, prin carierista!?!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Deci ruxi, de la 9 la 5 sint carierista si pana lui ala care zice altfel!!
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Simplu: Una care vrea sa faca o cariera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

M-ati incurcat nene. Sa vina nepotica sa ma salveze (,) ca ea-i mai intelectuala :))

Eu doar sustin ca e un coflict mai mult sau mai putin mocnit intre mamele care lucreaza si alea care nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by ruxij



Eu doar sustin ca e un coflict mai mult sau mai putin mocnit intre mamele care lucreaza si alea care nu.



pai conflictul se desfasura, noi incercam acum sa aflam daca are temei sau nu. Tu zici ca are,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Deci ruxi, de la 9 la 5 sint carierista si pana lui ala care zice altfel!!
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu



Io azi sunt carierista de la 9.30 la 4.23 asa ca ma duc sa iau cupilu de la gradi, ca are intalnire de jucat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

quote:
Originally posted by ruxij

M-ati incurcat nene. Sa vina nepotica sa ma salveze (,) ca ea-i mai intelectuala :))

Eu doar sustin ca e un coflict mai mult sau mai putin mocnit intre mamele care lucreaza si alea care nu.



Aici iti dau dreptate , din pacate exista ....
Si ce bine ar fi sa fi intelegere in amindoua taberele ... Un fel de : "inteleg, chiar daca nu accept" sau "inteleg, chiar daca eu nu gindesc asa "

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

maica, daca hotarasti ca vrei /trebuie sa lucrezi pentru bani, atunci trebuie sa devi carierista, ca baremi sa faci bani buni daca tot stai pe drumuri toata ziua.
Eu zic ca nu se potriveste carierisa cu casnica, dar merge casnica cu o femeie care lucreaza poate temporar sau part time, are ca ca scop o suma oarecare de bani, nu vrea neaparat ciolan mare de ros.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da ce te faci cu alea ca mine, care-s carieriste rau de tot, da nu vor scoate bani din acriera?
ha??




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput