casnica=discriminata?!?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

oops, m-am bagat ca musca....
Da ruxij eu am prietene casnice care stau acasa din convingere si cu care ma inteleg muuult mai bine decit cu toti colegii mei intelectualii
iap...nu ma mai bag...
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ah si mi-am amintit de un anunt vazut pe aici. Suna cam asa: "play group joia de la ora x la ora y. Only stay at home moms can participate"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by Andrada

oops, m-am bagat ca musca....
Da ruxij eu am prietene casnice care stau acasa din convingere si cu care ma inteleg muuult mai bine decit cu toti colegii mei intelectualii
iap...nu ma mai bag...
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu



Eu n-am. Cre'ca tu nu esti carierista atunci
Asta nu inseamna ca's pretena cu colegii. Cea mai buna pretena mi-e o araboaica din Liban, nici urma de basma pe capul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

nici eu nu m-as imprieteni. cu nici una. ca sa va dau tema pentru inca 20 de pagini, eu nu fac parte din nici una dintre cele doua categorii, iar de la 1 ianuarie 2007 pana acum am citit 15 romane si am fost de 5 ori la teatru, de patru ori la muzeu, la patru galerii de arta, etc. nu ma puneti sa fac rezumat ca le puteti citi si voi, banuiesc ca toata lumea are macar liceul la baza

pe cuvant daca m-as imprieteni cu o carierista care a citit doar trei rapoarte si doua contracte sau cu o casnica care se uita doar la telenovele sud-americane!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu sunt aia cu rapoartele, mare dreptate ai Nici io nu vreau sa fiu prietena cu tine, ca ma pui in inferioritate cand incepi cu Kafka si cele x piese de teatru tocmai vizionate.:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Discutia a deviat de la subiectul principal si, in general, nu ma bag cind prietenii se aleg dupa criterii casnice, carieriste, cu basma sau fara, cu copii sau fara, cu gradina sau fara, cu barbat sau fara etc.... Oare aceasta prietenie nu ar fi trebui sa fie legata doar de suflet!?!
Ruxij, si daca era araboaica si din Liban, dar avea basma, nu ti-ar mai fi fost tot cea mai buna prietena!?!

Conchita, asa este, nu am citit prima data bine, dar am presupus ca o ora pe zi poate sa se refere doar la menaj, eventual si la gatit. Si mai ai dreptate si ca toate stim ce spunem cind vorbim in dreptul nostru, numai ca sint multe persoane care vor sa demonstreze cu orice pret ca stiu ce spun si cind vorbesc in dreptul celorlalte... ba as putea spune ca mai ales atunci.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

nuuu, ca nu citesc Kafka, e prea greu si-mi fac riduri, scopul meu in viata e sa ingrop pe marea majoritate, nu sa ma zbarcesc inainte de vreme pentru fitecine.
noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by nelia


Ruxij, si daca era araboaica si din Liban, dar avea basma, nu ti-ar mai fi fost tot cea mai buna prietena!?!




Nu stiu, depinde cum ar fi gandit. Nu basmaua in sine e problema. Daca era aceeasi persoana, cu aceleasi idei, dar cu basma pe cap sigur ca imi era in continuare cea mai buna prietena. Totusi lipsa basmalei cred ca ii provine in urma unui anumit mod de gandire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nepotzica, tu ai fost cireasa de pe tort daca pot sa spun asa... Numai 15 carti si 5 piese de teatru in 5 luni!?! Pai, asta inseamna doar 3 carti pe luna, deci nici macar una pe saptamina si doar o piesa de teatru tot pe luna? Tztztz, pai e cam putin ca sa ma imprietenesc cu tine... Hai, ca ne mai intilnim pe la pagina 20... ca abia acum a inceput sa-mi placa subiectul!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Bai ideea e mult mai simpla, despicam prea mult firul in patru. Per ansamblu, exista un conflict intre mame casnice si mame care lucreaza, chiar daca are Andrada prietene casnice din convingere.:)) Fiecare se crede superioara celeilalte dintr-un punct de vedere. Casnicele se cred mame mai bune. Alealalte se cred mai destepte. Per ansamblu. Or mai fi si exceptii, suflete mai bune si mai tolerante. De rezolvat conflictul insa nu se va rezolva azi-maine.
Prietenii ni-i facem printre cei cu care ne potrivim. Eu PERSONAL ma potrivesc cu femei de actiune. Nu neaparat intelectuale, ba chiar dimpotriva, cu nepotica nu vreau sa ma joc Ca cea care era camerista de exemplu.

Mergi la inceput