Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Vreau sa il recomand pe Dr Ciprian Cristescu de la Giulesti si pe dr. Mirela POpa de la Medlife.

Amandoi mi-au supravegheat sarcina (care a fost fara probleme) si au cazut de acord mereu si am nascut la Giulesti cu D Ciprian Cristescu de care am fost f multumita.

Puteti citi povestea nasterii la semnatura...

Multa sanatate!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_cls spune:

Recomandarea mea : Dr. Iuhas Adriana – Sp. din Odobescu – Timisoara (cabinet privat in Calea Girocului)
Un medic exceptional care practic ne-a salvat viata mie si puiutului meu drag. Pe tot parcursul sarcinii(care a fost f dificila) m-a supravegheat atent, s-a dovedit a fi foarte competenta si dedicata meseriei si datorita acestui lucru azi imi tin copilasul in brate. Nu are tarife mari la cabinet si mereu e draguta si punctuala. Noi (eu si sotul meu)am fost foarte multumiti si ii suntem recunoscatori pt tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns somalc spune:

eu am nascut ambii copii cu dr. Nicolae Suciu de la Polizu. am fost multumita de el si am auzit ca ar fi un medic bun. baietelul meu de 10 ani a fost scos cu forcepsul. multumesc lui Dumnezeu dar nu am avut probleme cu el. fetita s-a nascut cu dubla circulara de cordon. si ea este ok datorita acestui medic caruia ii multumesc mult pt ceea ce a facut pt mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ally000 spune:

Buna,ma numesc Alina, sunt o gravida disperata si va rog din suflet daca ma puteti ajuta cu nr de telefon al dl dr.Herghelegiu .
O sa va descriu situatia in care ma aflu ca sa intelegeti de unde apare atata disperare si de ce doresc sa ma pirmesca la un consult cat mai repede.
SAnt insarcinata in 16 saptamani si 0 zile, in saptamana 10 si 6 zile am fost la ecografie ( ptr bitest) de atunci a inceput calvarul BEBE al meu a fost diagnosticat cu higroma chistica si translucenta nucala de 5.6 mm,( mi s-a spus sa il dau afara) , am fost dupa 2 zile la alt dr , alt ecograf transulucenta nucala ( T.N) 3.6mm, toti ziceau sa dau copilul afara, am fost la altul eram deja in 11s si 5 z, TN 2.3mm.( acesta mi-a redat speranta). Dupa 3 zile m-a rechemat primul ecografist si TN 4.5 mm si Higroma Chistica.
Am facut biopsia de vilozitati coriale rapunsul este bun , dar analiza de sange a bitestului e proasta.
Am refacut ecografia la dr Pop ( printr-o intamplare am ajuns la el) mi s-a spus TN 2.4-3.0 mm, rezultatul biopsiei a fost ok, cariotip masculin normal ( deci fara SD, SE si alte pericole genetice).A ramas sa mi se zica ce sa fac dc il pastram sau nu la ecografia de morfologie fetala la 20-22 saptamani.De aceea vreau sa ajung la dl dr sa ma ajute sa ma lamuresca ce e mai bine sa fac.Va rog din suflet ajuti-ma daca puteti.Am sunat la cabinet dar programarile sunt prin decembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Alina, imi pare rau ca treci prin asa ceva...lucrez intr-o clinica particulara dar nu pot sa cred ca se poate intampla asa ceva...sigur ai spus despre ce este vorba si cu toate astea nu te-au putut ajuta?
Si noi avem programari pana in decembrie, insa intotdeauna facem totul pentru pacienti. Pacat. Am auzit si eu de Dr. Herghelegiu, o colega a fost la el insa acum este in concediu prenatal, are o sarcina dificila.
Mergi la alt doctor, Prof. Vladareanu Radu are notorietate, este foarte bun.
Alexa, Dr. Cristescu este un mare domn inainte de a fi doctor. Il apreciez foarte mult. Ca sa nu mai spun de stilul lui caracteristic de parca intri sa bei o cafea si nu in cabinet la ginecolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ally000 spune:

O sa mai insist, poate gasesc o asistenta mai intelegatoare.Nu cer decat sa imi facuta morfologia fetala de catre dansul, ma gandesc ca fiind si ginecolog trebuie sa vada mult mai bine,Am incredere si in dr Pop f mare, dar e normal sa mai imi doresc o alta parere..mai ales...ca am avut toate masuratorile acestea diferite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluka2600 spune:

este cineva din timisoara pe aici?
stie cineva sa-mi spuna ceva despre dr Camelia Mihalca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryelle spune:

Chiar nu a nascut nimeni cu Dr Maria Bari de la Filantropia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Eu il recomand cu caldura pe doctorul Celus Tarpan, din Bucuresti. Nu-mi aduc aminte numele clinicii unde lucra atunci cand mergeam la el, adica acum vreo 2 ani si jumatate... era pe undeva pe la Gara de Nord. Super doctor: are rabdare, iti explica tot ce vrei sa stii, te controleaza la mai fiecare vizita, iti face pe loc ecografie pentru care nu-ti cere sa platesti in plus fata de consultatie, te face sa te simti in largul tau. E adevarat ca nu am nascut cu el (l-am nascut pe Lucas in strainatate) dar daca nu ar fi trebuit sa plec l-as fi ales cu siguranta. Si binenteles ca nu as sta pe ganduri la ce medic sa merg la urmatoarea sarcina.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Cineva din Iasi? Imi recomandati o doctorita plsss!

Mergi la inceput