Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna dimineta!sunt o mamica mai noua8+,
Am si eu o intrebare pentru voi, a mai fost cineva la Dr. Alina Dascalu- Sp.Polizu?, ce parere aveti despre ea?
Nu am fost inca la ea, dar medicul care m-a monitorizat un an de zile, si multumita careia am ramas insarcinata, mi-a recomandato.
Nu stiu ce sa fac?, eu vroiam la spitalul 2 CFR sau la Filantropia.
Va pup!

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

florinela cine te-a monitorizat???ca o sa am si eu cred nevoie

my somebody....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

Am vazut ca inca nu a zis nimeni nimic despre Diana Popovici, medic la Spitalul Elena Doamna din Iasi. Asa ca o sa zic eu de bine. Mi-a urmarit sarcina si tot ea mi-a facut cezariana, as spune ca am ajuns sa avem un fel de ralatie mai speciala. Dar nu numai eu. Mai stiu inca 4 mamici care au nascut cu ea - toate cu cezariana - si care au fost foarte multumite. Dar tot asa, am auzit si pareri contra.
E foarte sufletista si se implica mult, dar poate e un pic cam prea energica pentru gusturile unora. Oricum, cu al doilea bb tot la ea ma duc
Si mi-a placut cum alergau asistentele prin spital cand ridica ea spranceana.

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Buna as vrea sa fac o rectificare mai bine zis o observatie la medicii din Tm dr Grigoras este dr Grigoras Dorin si nu Dorel.
Eu am fost in observatie la el si e un super medic se ocupa de tine iti vb frumos.De nascut nu am nascut cu el ca a fost in concediu dar m-a lasat la un super medic la fel ca el se numeste DR MURARIU ALIN.
Dr murariu s-a purtat excelent,venea de 3-4 ori la tine iti explica tot si iti raspundea la intrebari.Operatia parca ar fi fost facut de ub dr chirurg estetician.
Pt cei doi dr am tot respectul si ii recomand la toate femeile.Pe o scara de la 1 la 10 le-as da nota 20 la amindoi
fericita dede 4 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumitrurmn spune:

Buna,

Vreau si eu sa stiu mai multe despre Filantropia.
Sunt insarcinata in 36 sapt. si doctorita mea care m-a urmarit pana acum a zis ca ea pleaca in concediu in perioada in care eu urmeaza sa nasc. Practic m-a lasat balta si am fost sfatuita sa merg la Filantropia. Ce sfaturi imi dai si ce poti spune de preturi si de tratamentele de acolo.

merci, Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

La lista ar merita sa fie si dna dr Cristina Parpalici de la Spitalul Ilfov (fost Titan) pt ca e o profesionista adevarata si pt ca mi-a adus pe lume un minunat baietel. Daca n-ar fi fost dansa atat pe per sarcinii cat si la nastere nu stiu daca as fi fost aici azi.... O puteti gasi la clinica Hipocrat de pe bdul Chisinau si ceea ce e super e faptul ca lucreasa cu casa de asigurari si poti sa mergi la ea cu trimitere de la MF si nu platesti nimic nimic.... Ii multumesc ca m-a scutit de multe cheltuieli dandu-mi toate analizele gratis ca si gravidutza....
Merita nota 10 pt tot ce face si chiar si mai mult!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M_Alexa spune:

Salutare!
Sunt noua pe forum, aspiranta la BB de aproape un an si....nimic. As vrea sa stiu daca o cunoaste cineva pe dna. Dr. Nica Denisa din Ploiesti. Am fost la dansa de 2 ori la control si imi pare de treaba. Acum vreau sa merg tot la dansa pentru un eventual tratament dar as dori pareri si din partea celor care o cunosc si poate au nascut cu dansa. Eu la dansa merg la Al Medica Berlin. Nu stiu daca mai are si alt cabinet sau spital la care sa lucreze.
Astept raspunsuri.
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

m.alexa,spune-mi te rog,unde lucreaza aceasta dr.Nica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Imi bag si eu un nasuc aici
De D-nul Dr. Pana de la Spitalul Filantropia poate sa-mi spuna cineva ceva? Eu stiu de dansul de la o prietena dar parca m-as simti mai sigura daca ar mai sti si altcineva de dansul.
Eu sunt mai fricoasa de felul meu si nu as vrea sa mi-o ia in nume de rau, am inteles ca sunt doctori care nu te suporta daca vad ca ti-e frica. Sper sa fie un om ok si intelegator, urmeaza sa merg la dansul la control si sa decid daca si aleg sa nasc cu dansul.

Multumesc anticipat daca imi raspunde si mie cineva!

6+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui dumitrurmn

Buna,

Vreau si eu sa stiu mai multe despre Filantropia.
Sunt insarcinata in 36 sapt. si doctorita mea care m-a urmarit pana acum a zis ca ea pleaca in concediu in perioada in care eu urmeaza sa nasc. Practic m-a lasat balta si am fost sfatuita sa merg la Filantropia. Ce sfaturi imi dai si ce poti spune de preturi si de tratamentele de acolo.

merci, Ramona


uite aici despre Filantropia :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=109287

dar cred ca ar trebuie sa te cam grabesti si sa gasesti un medic acolo, esti cam pe ultima suta de metri!



Mami de fetita si de baietel 17+

Mergi la inceput