TOP AGENTII TURISM

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Sa inteleg ca eu am avut noroc la ALIBABA? Intr-adevar, la mailuri nu raspund, am fost personal. Prima oara nu prea m-a impresionat amabilitatea domnisoarei, se vedea ca stie despre ce vorbeste dar cand am rugat-o sa-mi puna pe hartie cateva oferte, mi-a intins un pix si o bucata de hartie si atat.

A doua oara am nimerit la madam Cornelia Suleiman si aia a fost super ok. Noi deja stiam ce hotel vrem (intr-adevar vroiam unul de 5*) si ne-a explicat totul, inclusiv micul dezavantaj al curselor charter, si anume ca din timp in timp Taromul schimba orarul de zbor, dar se anunta din timp.

Pentru ca in timp ce eram acolo a vb de 2 ori mai mult de 10 minute la tel, ne-a facut si un discount de 100 euro (sau ma rog, s-or fi ieftinit intre timp preturile fata de catalog ) si ne-a dat genti de plaja cadou.

Acum sut curioasa cum va decurge mai departe odiseea vacantei noastre, ca m-ati cam speriat cu experientele negative privind agentia asta.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noi tocmai ne-am intors din Antalya, am ales in final sa plecam prin GETICA TRAVEL, super prompti, au facut tot posibiul si ne-au gasit bilete la hotelul unde am vrut noi, desi restul de agentii unde am sunat ne-au spus sec ca "hotelul e in stop-sale, deci nu mai au nici un loc". Au sunat sa vada daca am ajuns bine, am fost super multumiti.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

A fost cineva plecat prin Paradise Travel Agency??
Am luat deja bilete in Bulgaria dar mi-e cam teama ,nu prea am auzit vorbindu-se de ei ...

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

MAI-IUNIE 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Si eu tot cu Paradise Travel o sa plec in Bulgaria, si mai sunt fete de pe forum care pleaca cu ei.Si eu am ceva emotii pentru ca nu am mai auzit de ei pana acum.Daca poate sa ne raspunda cineva ar fi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

Eu azi am achitat biletele pentru Bulgaria prin Fantasia Turism. Este prima oara cand apelez la ei dar au fost foarte prompti si dragutzi.
A calatorit cineva prin ei? Puteti sa-mi spuneti daca sunt ok?
Ciudat mi s-a parut ca mi-au facut factura in euro....insa sper ca e ok.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Inca o chestie negativa ptr Alibaba: conditiile de anulare/modificare a rezervarii. Cu mai mult de 3 luni inainte de data inceperii calatoriei, percep o penalizare de 10% din costul total al pachetului (150 eur la un pachet de 1500 eur, ceea ce mi se pare enorm!). Daca era cu o luna inainte, sa zicem, dar asa... la fel si pentru modificarea hotelului. Fiind patita cu alte agentii, eu le-am cerut din start pe mail contractul turistic. Ce credeti ca mi-au raspuns? "Nu putem sa-l trimitem, fiindca nu avem decat formulare tiparite!".

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Puteti incerca linistiti si cu "Mara". Sunt seriosi. Desi uneori e f. aglomerat la ei si nu prea fac fata, pana la urma iti dau toate lamuririle necesare. Noi plecam cu ei in Bulgaria anul asta. Personal e prima data cand plec cu ei, dar pentru firma facem des rezervari si n-am avut probleme. "Best Travel" este OK si ea, testata de nspe ori fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinutz spune:

Pina acum am mers cu paralela 45 si ONT dar sincer nu totdeauna a mers foarte bine si doresc sa schimb agentia cu OctopusTravel. Inca nu i-am contactat, nu stiu multe despre ei, recent am aflat ca au birou si in Bucuresti dar am fost pe site-ul lor si sunt convinsa. Au oferta completa, desi nu ar strica mai multe detalii si in plus sunt foarte multe hoteluri de unde sa alegi aproape la orice destinatie.

O sa aplez la ei dupa ce mai studiez site-ul.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

Sincer m=ai facut curioasa si m-am uitat si eu pe oferta agentiei OctopusTravel....dar mi s-a facut rau cand am vazut preturile.....la hotelul care ne intereseaza pe noi(4 stele ,nessebar,ifa beach mare,all inclusive) ne costa cu 50 euro maimult camera /noapte fata de agentia marshal. Sa inteleg ca au niste comisioaneeeeeeeeeee....Deci noi pe tot sejurul al trebui sa platim un comision in plus de 350 euro ....

arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinutz spune:

Buna arinaa

Am verificat si eu dar sincer sa zic nu am vazut la ei pe site in Nessebar decit un hotel de 3 stele, intr-adevar la 84 euro/noapte de camera ceea ce nu-i chair asa de ieftin. Dar pentru alte destinatii chiar au preturi bune. Eu am rezervat cu ei in Suedia si chiar imi convine, va tin la curent cum a evoluat concediul prin ei.

O zi buna

Mergi la inceput