TOP AGENTII TURISM

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgy_anna spune:

Buna,

Apropo de tepe in turism. De curand, niste preiteni de-ai mei au patit o faza f urata cu agentia de turism Rex Travel. Au cumparat un pachet in Mallorca, la un pret f bun, early booking. Trebuiau sa plece la inceputul lui iunie. Inainte cu o saptamana de data plecarii, au sunat la hotel sa verifice rezervarile. Bineinteles nu era nicio rezervare nici pe numele lor nici pe numele agentiei. Acestea fusesera anulate de Rex, imediat ce fusesera facute. Ei sunt un caz fericit, deoarece in cele din urma au resit sa-si recupereze banii, dar din cate am aflat ulterior de pe la TV, au fost printre putinii.
Sunt multe agentii de care trebuie sa ne ferim. Acum sunt mult mai precauta si plec numai cu ce am fost anii trecuti sau prin recomandari. Anul asta am fost, tot prin recomandari, cu Your Holiday in Turcia si am fost multumiti.
Din cate stiu sunt agentii care functioneaza fara licenta. Printre ele si Alibaba...Mare atentie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Noi am fost 2 ani la rand cu rezervare.ro si n-am avut nici cea mai mica problema. Cu 3 ani in urma am fost cu Fibula, la fel, nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criscrina spune:

a auzit cineva de agentia A LA CARTE TRAVEL? Se pare ca este agentia care detine siteul supereva.ro , dar nu gasesc nici o informatie despre ei.Am primit o oferta avantajoasa de la ei dar nu stiu daca sunt seriosi pentru ca experiente neplacute am avut in 2010 cu LEVEL TOUR prin care am platit sejur in Turcia , apartament si am primit o camera simpla si desi am dat zeci de telefoane la agentie nu s-a rezolvat nimic pana la sfarsitul sejurului.Nu as vrea sa repet experienta.Va multumesc de informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Knivella spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaellac

S-a luat cineva bilete prin www.plaja.ro?

miha


Pe mine m-a tepuit firma Bliss Travel si Andreea Luca - patroana - se dovedeste o escroaca, pana pe 31 August 2012 a tot zis ca imi returneaza banii pentru servicii turistice pe care nu mi le-a furnizat si nici nu mai are de gand sa le furnizeze, iar acum si-a desfiintat de tot telefoanele, la asa-zisa agentie nu e nimeni niciodata, practic nu e de gasit... asa ca cei care se vor mai uita vreodata pe site-ul lor sa afle, iar pe toti cei care ati fost pagubiti va rog sa ma cautati pe vodafone - 775125 (cu prefixul clasic) si la adresa knivella at yahoo com (fara pauze) si sa initiem o actiune comuna impotriva individei si a agentiei #539;epare Bliss Travel, poate daca suntem mai multi ne protejeaza si pe noi legea... Nu ezitati sa ma contactati la orice ora, eu personal n-o sa am liniste pana ce escroaca asta n-o sa infunde puscaria, pe care chiar si-o merita, la cata lume a batjocorit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Knivella spune:

Sunt Mihaila Mirela si pe mine m-a tepuit firma Bliss Travel si Andreea Luca!
Asa ca cei ce li s-ar adrea trebuie sa stie, iar pe cei care au patit-o ca si mine va rog sa ma cautati pe 0722775125 si la adresa knivella@yahoo.com si sa initiem o actiune prin lichidator judiciar impotriva Bliss Travel si a individei hoate. Nu ezitati sa ma contactati la orice ora, individa asta merita sa fie la puscarie nu libera si plina de bani furati!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axagroup spune:

Stimata Doamna,
Stimate Domn,

Din pacate sunt obligata sa va informez ca societatea noastra a intrat in incapacitate de plata si nu va putea sa onoreze serviciile dvs.
Toate rezervarile sunt active in acest moment.
Partenerul nostru din Turcia - Logic Tours va onora rezervarile contra cost.
Furnizorul biletelor de avion este Agentia Kusadasi - Cluj/Bucuresti.

Sumele transmise de catre noi pentru early booking ne-au fost anulate(executate).

In perioada urmatoare agentia va fi inchisa.

In scurta vreme veti fi contactati de catre reprezentantii nostri legali pentru stabilirea sumelor datorate si a modului de recuperare a prejudiciilor.

Imi cer iertare pentru aceasta situatie.

Mariana Ionescu
BEST COMTUR TRAVEL AGENCY
www.bestcomtur.ro
Bucharest-Romania
14, Biserica Enei St., sector 1
email: office@bestcomtur.ro
Tel. 0040 21 3113433; 0040 21 3153114
mobile 004 0744643331




Am postat mailul primit de mine in aceasta dimineata,as dori ca nimeni sa nu mai faca ceea ce am facut eu,am achitat in avans 1830 de euro(contravaloarea biletului EB la Limak ) in martie,la aceasta doamna mariana ionescu,am primit vaucherul si biletele de avion . Astazi am primit acest mail si chiar mi sa facut rau!Si anul trecut sa intamplat cu Premium si Universal Turist,ce cai de atac am pentru a putea sa-mi recuperez banii?[/font][/size][/size]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui criscrina

a auzit cineva de agentia A LA CARTE TRAVEL? Se pare ca este agentia care detine siteul supereva.ro , dar nu gasesc nici o informatie despre ei.Am primit o oferta avantajoasa de la ei dar nu stiu daca sunt seriosi pentru ca experiente neplacute am avut in 2010 cu LEVEL TOUR prin care am platit sejur in Turcia , apartament si am primit o camera simpla si desi am dat zeci de telefoane la agentie nu s-a rezolvat nimic pana la sfarsitul sejurului.Nu as vrea sa repet experienta.Va multumesc de informatii


daca nu e prea tarziu sa-ti raspund, poti avea incredere in aceasta agentie, apartine acelui site romanesc de impresii turistice, al carui nume nu-l pot scrie aici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Despre agentia Patriot stiti ceva? Vreau o rezervare in Didim Beach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogosel

Despre agentia Patriot stiti ceva? Vreau o rezervare in Didim Beach


pe alt forum (softpedia) am tot citit ca turistii care au apelat la aceasta agentie au fost multumiti. patronul acestei firme are si user pe acel forum (rottweiller2007, parca), cunoaste turcia ca-n palma si stie aproape tot despre aproape toate hotelurile si statiunile de acolo, e la curent si cu situatia agentiilor de turism de la noi (agentii serioase, neserioase, in insolventa/lichidare). intra la sectiunea de turism in strainatate - turcia si cred ca te vei lamuri intr-un fel sau altul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui gogosel

Despre agentia Patriot stiti ceva? Vreau o rezervare in Didim Beach


pe alt forum (softpedia) am tot citit ca turistii care au apelat la aceasta agentie au fost multumiti. patronul acestei firme are si user pe acel forum (rottweiller2007, parca), cunoaste turcia ca-n palma si stie aproape tot despre aproape toate hotelurile si statiunile de acolo, e la curent si cu situatia agentiilor de turism de la noi (agentii serioase, neserioase, in insolventa/lichidare). intra la sectiunea de turism in strainatate - turcia si cred ca te vei lamuri intr-un fel sau altul.


Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)



Multumesc mult,Corina!
Am citit subiectul din forumsoftpedia si postarile lui rott. Insa nu stiam ca e a lui agentia. Si da super sfaturi.
Multumesc!
Sigur apelez la ea atunci!

Mergi la inceput