Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:



azi ne-am comandat primi pantaloni de de la TARA FASION de pe DC

la cantar sunt tot la -2 kg fata de ziua testului, dar pantalonii nu-i mai pot incheia

si fetele de la Odisee au inceput sa descopere ce au..cucu sau pupaza..eu sunt in ceata, nu sunt pregatita nici cu nume, de simtit nu simt ce sunt si dupa babisme nu stiu ce sa cred. mi-as dori...fetita si baiat, dar cum vrea DD!Sanatosi sa fie!



PUSSI 8 fix

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Eliana la multe luni si multi ani sanatosi pentru flacai!!!
Laura ca majoritatea baietilor si Andrei s-a nascut cu fimoza. Si eu la baita i-am decalotat putin cate putin. Cand s-a nascut era strans rau, adica avea doar o gaurica mica, insa jetul era continuu, nu aveam probleme cu asta. Cum spuneam , la baita i-am tras usor si, incet, incet s-a desfacut aproape toata, insa intr-o parte se tinea tot lipita(a fost si o perioada cand nu i-am mai facut asta si s-a lipit la loc; a trebuit sa reiau!). Asta m-a determinat sa ma duc la doctor, care a bagat o pensa sau ceva acolo si a dezlipit pielita de tot. Dar,vezi, acolo e extrem de sensibil si i s-a inflamat cucutul, am pus rivanol tot timpul si , nu mai stiu, cateva zile a tot durat pana nu l-a mai usturat cand facea pipi. Stiam cand face pipi pentru ca incepea sa planga , il ustura rau. La Rares e mult mai simplu, el e mult mai desfacut fata de Andrei, el are pielita lipita mult mai jos , nu stiu cum sa explic, in a doua jumatate a capului cucutului. E rade cand trag usor de pielita. Vad ca ii place


Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!
Multumesc mult pentru urari.
Le doresc "Bun venit!" tuturor noilor membrii si felicitari, multa sanatate, laptic mult si copii cuminti noilor mamici!
Noi incercam sa ne acomodom. Astazi sunt mai linistite fetele pentru ca ieri noapte si toata ziua au avut program si nu au dormit mai deloc, asa ca acum sunt obosite si se trezesc doar sa manance. Este destul de greu, mai ales ca duminica o sa plece si mama. Este adevarat ca o sa vina soacra sa ma ajute, dar nu este acelasi lucru. Sper sa fie bine in continuare. A venit si pediatra si a vazut fetitele. Una dintre ele are o mica problema la ochisori de cand am plecat din spital. Ii curg tot timpul. Mi-a zis ca s-ar putea sa aiba canalele lacrimare infundate, dar abia dupa ce fac o luna se poate face ceva. Intre timp ii curat ochii si mi-a prescris un unguent sa vedem daca are efect. La aer iesim doar pe balcon. Dupa ce facem o luna avem voie si afara. De-abia astept.
In ceea ce ma priveste pe mine operatia este ok. Chiar am trecut destul de usor peste partea cu durerile. Daca ar fi sa aleg as face tot cezariana. Fetele sug si la mine, dar obosesc destul de repede asa ca le mai dau in completare si lapte praf.

Mady de Ana si Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

pt eliana:

http://www. sfatulmedicului .ro/articole/Pediatrie/Hidrocelul_congenital_536.htm

Lavinia lasa baiatul in pace, ca pana creste se dezlipetse singura pielicica de tot. Nu il decalota fortat, ca numai il chinui (PAREAREA MEA!) Din ce spui tu, cred ca nici la Andrei nu era neaparat nevoie.



Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

quote:
Originally posted by Laura25


Lavinia lasa baiatul in pace, ca pana creste se dezlipetse singura pielicica de tot. Nu il decalota fortat, ca numai il chinui (PAREAREA MEA!) Din ce spui tu, cred ca nici la Andrei nu era neaparat nevoie.



Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi



OK.

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Laura25

pt eliana:
http://www. sfatulmedicului .ro/articole/Pediatrie/Hidrocelul_congenital_536.htm

multumesc... am citit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:

Buna
Mamici si tatici de gemenici,
Nu stiu cum se numeste si ce operatie i-a facut baiatului meu dr. Nu ne-a zis vreun diagnostic si nu am vazut cand i-a facut. Nu a avut probleme stiu doar ca i-am ca avea ceva albicios sub pielita si i-am aratat dr. Noi mergeam acolo pentru un control de rutina, la dr renumiti, pediatri, din Iasi. Acum nu are nici o problema. Sper sa nu fie nici in continuare.

Sanatate si succes tuturor,
Otilia


Oti & gemenii bucovineni
http://pg.photos.yahoo.com/ph/otiliaclipa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Buna seara.
Eu nu am mai scris de ceva vreme,insa sa stiti ca citesc cu interes tot ceea ce scrieti.
Noi suntem bine,astazi am simtit pentru prima data miscarile unui dintre bebei si sunt atat de bucuroasa!

Bianca 18+
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by AYUMI

Buna seara.
Eu nu am mai scris de ceva vreme,insa sa stiti ca citesc cu interes tot ceea ce scrieti.
Noi suntem bine,astazi am simtit pentru prima data miscarile unui dintre bebei si sunt atat de bucuroasa!

Bianca 18+
http://community.webshots.com/user/ayumi118






Felicitari! De acum pregateste-te de kung-fu pe ficat, rinichi, stomac ... si ce mai gasesc ei pe acolo.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Laura ce haioasa esti!
Chiar ma gandeam, cum va fi cand vor misca amandoi odata?

Bianca 18+
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput