Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

laura25 de la povestea ta mi s-a aprins beculetul cu cerclajul sau serclajul! Mersi de lamuriri
anailfoarte frumosi baietii tai! Sa-ti traiasca ! M-am uitat la toate pozele si m-am speriat un pic de burtica ta la 34 de sapt. si 4 zile! Ce mare o sa fie si a mea Or sa ma mute cu macaraua

Ma doare in parte dreapta..in zona ficatlui sau apendicelui! Voi credeti ca deja apasa BB-ici?? Mai stau un pic si daca nu ma linistesc sun medicul! E asa de ciudat, nu am mai fost gravida si nu stiu cand sa stau linistita si cand sa ma alarmez..



PUSSI 7+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_dobos spune:

Felicitari Madyer si Elen...sa va traiasca bebeii sanatosi si cuminti si sa va aduca numai bucurii in viata...sa aveti cat mai mult lapte...si cat mai multa rabdare...si incercati sa va odihniti cat dorm ei(eu una nu reusesc)

Intreba cineva de ce nu am nascut normal daca tot am avut contractii...in primul rand primul venea cu fundul si asha a decis si medicul, si oricum cred ca nu eram in stare la ce dureri am avut...am intrebat pe cele care au nascut normal ce dureri au avut ele si mi se pare ca au fost diferite de ale mele...mie nu-mi venea sa imping...ci doar o durere de sute de ori mai ingrozitoare decat durerea de la menstruatie...si asta in continuu...
Sambata a fost prima baita care le-am facut-o...abia le-a cazut buricutzul...parca erau in mediul lor...amandoi parca pozau...nu s-au miscat mai deloc...nu au scancit...sunt f mandra de ei...
Joi le fac si botezul...am considerat ca e mai bine cat mai repede sa pot iesi fara grija din casa.
Am incercat sa-i hranesc imediat unul dupa altul ca noaptea sa nu ma trezeasca pe rand, dar nu am sanse ca unul mananca mai mult si doarme mai mult...nu vreau sa le stric somnul...baza este laptele praf Humana 1, ca la san se plictisesc repede si degeaba ma chinui sa ii fac sa traga ca nu se satura...mai mult ii chinui, asha ca prefer sa ma storc cu pompa si sa le dau cu biberonul macar de 2 ori pe zi..
Am plecat ca incep sa se foiasca...
Pupici si sarcina usoara in continuare gravidutzelor...la mine operatia este f bine...vreo 2 zile m-a usturat dar acum parca nici nu o mai simt...eu m-am dat jos din pat dupa vreo 6-7 ore si am facut multa miscare...aveam o foameeeee...deci acum depinde si de organism...nu-mi pare rau ca am facut cezariana...imi pare rau ca nu era programata si sa nu fi avut dureri...dar asta este...a trecut
Gataaaa
Raluca Matteo si Luca
Ajutati-ma sa postez si eu niste poze ca nu stiu cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

RALUCA te rog sa ma ieriti ca am omis sa te felicit...mi-a scapat,dar o fac acum si vreau sa-ti doresc multa implinire alaturi Matteo si Luca!!!
Chiar am citit ce repede te-ai refacut dupa cezariana...waouuu....eu am fost terminata 2-3 zile,desi nu sunt asa sensibila la boala,insa durerile mi-au parut insuportabile chiar.
Asteptam poze de la tine!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor!

Pretioasa la vedere precum ma stiti, dar azi sunt pusa pe scris!

Raluk, saraca de tine prin ce chinuri ai trecut! Dar bine ca in final s-a terminat cu bine si acum sunteti acasa, bine toti trei. Felicitari pentru realizare!

Mady felicitari! sa-ti traiasca fetitele si sa va bucurati de ele!

Obliomov bine ai venit printre noi! Sa-ti traiasca minunata pereche!

Elen felicitari pentru nastere! Bine ca ai scapat si sunteti bine! O sa treaca si durerile ai sa vezi. Eu pe operatie m-am dat cu spray Bioxiteracor - ajuta la cicatrizare si are si antibiotic deci previne o infectie; dar cel mai bine intrebi vreo asistenta, medic de acolo unde ai nascut.

Mari ma tot gandesc la tine si la cele 3 micute ale tale! Hai ca vad ca va apropiati de marea finala... iti doresc sa rezisti cat mai mult si sa ai 3 fetite sanatoase!


Lavinia LA MULTI ANI!!!

Lauracatu nu-ti fie frica de cezariana! O sa fei bine, ai sa vezi!


Pussi eu am facut un gravibinon /saptamana pana in saptamana 12 pe langa cele 9 utrogestan pe care le puneam zilnic.
Cat despre cerclaj daca nu-l faceam cred ca stateam mult mai cu frica acum cand burta e mare si fetele dau din toate alea uneori simt zvacnituri chiar in cervix! Ele stau amandoua pe partea stanga, una in capul celailalte. Cand se misca aia de la parter (Iris) am impresia ca "bate la usa sa iasa" noroc ca am cerclajul facut.
Eu l-am facut preventiv la 14 saptamani, mi-a fost frica si am plans si am facut ca toti dracii acolo, desi nu aveam de ce pentru ca m-a anesteziat total si chiar nu am simtit nimic.
Eu zic ca daca tot te-ai chinuit si ai obtinut sarcina asa greu sa faci tot ce-ti sta in putinta sa o tii, pentru ca gravibinonul si cerclajul sunt floare la ureche pe langa altele prin care ai trecut tu.

In sfarsit m-am hotarat la carucior. O sa merg sa-l vad si sa dau comanda. Le-am luat patuturi si masa de infasat dotata si cu un dulap.
Poate ca m-am cam grabit dar cu burtoiul din ce in ce mai mare si cu caldurile care o sa vina, parca nu imi vine sa ma las pe ultima suta de metri.

Va pup pe toate si sa auzim de bine!

lachi 24+ Karina Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

fetelor va pup pe toate
iar am avut timp doar sa citesc si nu sa si scriu

am pus poze noi cu tripletii

sper sa va scriu in curand despre nazbatiile lor


felicitari tuturor pt toate realizarile acumulate

iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

am uitat sa adaug linkul

http://www.dropshots.com/oanna3




iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

lachi esti o dulce!

am poze noi:http://new.photos.yahoo.com/narcisa_cosma/


PUSSI 7+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

pussi si eu sunt din timisoara
la ce doctor esti?


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

oana de sapt. asta am trecut sub tutela lui dr. Grigoras. Fiv-ul l-am facut la Szeged! Tu cu cine ai nascut?


PUSSI 7+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghizi spune:

buna seara,
numele meu e , am 15 sapt. si voi avea gemeni
nu stiu cum ati reactionat voi la vestea gemenilor...dar ptr noi vestea a fost minunata, mihai, viitorul tatic a ramas perplex, acum ne-am obisnuit cu vestea cea mare si deja au inceput schimbarile: vandut apartament et. 10, cump. ap. parter; am vrut sa renuntam la sufletelele noastre: 2 pisici si un catel , dar nu am reusit, ce mai incolo-incoace suntem un cuplu fff fericit si copii pe care ii voi avea ne implinesc viata!




Mergi la inceput