Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:


la hamuri m-am gandit si eu dar cand i-am zis mamei ideea a inceput sa se strambe si sa zica ca numai cateii umbla cu lesa dar cred ca pana la urma asa o sa fac ca nu am incotro macar prin casa . mi-e groaza dar n-am ce face.
saptamana trecuta am fost la plimbare cu inca o mama de gemeni care avea carucior tip trenulet ca si al nostru si ne opreste o tipa si zice :''sunteti neamuri?'' m-a bufnit rasu cand am auzit-o. oricum de cand am nascut am auzit si eu tot felul de chestii cat despre reactia lor cand ne-au vazut cu ditamai jeep-urile nici nu vreau sa ma gandesc, se uitau la noi ca la masini straine

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by gab_


la hamuri m-am gandit si eu dar cand i-am zis mamei ideea a inceput sa se strambe si sa zica ca numai cateii umbla cu lesa dar cred ca pana la urma asa o sa fac ca nu am incotro macar prin casa . mi-e groaza dar n-am ce face.
saptamana trecuta am fost la plimbare cu inca o mama de gemeni care avea carucior tip trenulet ca si al nostru si ne opreste o tipa si zice :''sunteti neamuri?'' m-a bufnit rasu cand am auzit-o. oricum de cand am nascut am auzit si eu tot felul de chestii cat despre reactia lor cand ne-au vazut cu ditamai jeep-urile nici nu vreau sa ma gandesc, se uitau la noi ca la masini straine

gab



Pt sanatatea spatelui tau (si a mamei tale, daca are de gand sa te ajute), e mai bine sa le inveti cu ham. Am mai auzit persoane care strambau din nas "ce e aia, Pampersi? La ce sa dai atatia bani?" si dupa ce au inceput sa le foloseasca ziceau "sa dea Dumnezeu sanatate aluia de le-a inventat!"

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votati-i pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI!!! pt. ELENE SI CONSTANTINI!!



PUSSI 10+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:



LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei de azi, ELENA si CONSTANTIN !!!




Mi-am gasit servici , de la 1 iunie ma angajez, dar am inceput sa lucrez deja pentru a recupera concediul. In perioada 7-21 iunie suntem la Mamaia. Si, ca sa nu am viata chiar linistita, am mai primit o oferta de servici si nu stiu ce sa aleg: linistea, comoditatea, plafonarea, programul flexibil si bani mai putini sau un post cu munca de raspundere, activitati diverse, posibilitati de avansare si program fix. Saptamana aceasta trebuie sa ma decid, asa ca trec prin momente "incarcate" de nu ma pot concetra la nimic altceva, decat la scenarii pentru cum va fi in viitor...

Va pup si va doresc o saptamana frumoasa !!!!



Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei (ca parca nu am spus pana acum) ! Sa fie toate cum vreti voi


Va rugam f. mult sa ne votati si saptamana asta, mai avem foarte putin pana sa intram in top 10!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votati-i pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

unul dr. mi-a zis ca-i sigur la 16 sapt. Dar v-am anuntat.

Suntem toti 3 sanatosi, Titici dadeau din maini si picioare de parca erau la handbal in aparare pe cerc. Au tot ce le trebuie! S-au vazut coloanele vertebrale, translucentele nucale sunt de 0.6..ceea ce e ok, ritmul cardiac de 170. Le-am vazut si mutrisoarele..nu stim inca cu cine seamana!
Pe 06.06 am morfofetala de trim. 1, la 14 sapt. fac cerclajul, la 16 triplul test!
S-au asejat din nou pe acelasi nivel...fara parter si etaj, si ca marime amandoi au peste cat ar trebui. Eu azi am 10 sapt. si 3 zile si ei au unul 11 sapt. si altul 11 sapt. si o zi! deci le merge bine!
poze o sa pun maine!
Sunt asa de fericita!!!




PUSSI 10+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

pussi felicitari pt ca-i totul bine! Ma bucur mult pentru voi! Sa stai cuminte si ai grija de titici!
Tatiana sunt sigura ca vei alege serviciul cu posibilitati de avansare! Pupam copiii tai frumosi!
Laura deja sunteti pe locul 11!!! Urmeaza locul 10 , apoi 9, apoi 8 si tot asa! Bafta si...sigur, votam!
Cam liniste....ce mai faceti , fetelor?

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Acum, daca am aparat foto, i-am pozat si i-am filmat pe pici la greu. De data asta www.dropshots.com/day.php?userid=264432&cdate=20070517&ctime=192244" target="_blank">in balcon

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ainiamersi frumos! ma uit imediat si la poze!
laura25eu nu pot sa votez, nu pot tasta tot codul...

fetelor care ati facut cerclaj imi povestiti si mie cum e?? ce anestezie e? cat stau in spital? imi face clisma?

si vin si eu cu poze din viata intrauterina a gemenilor!



PUSSI 10+ din care unul

Cum cresc Titi Mici



Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by pussi

ainiamersi frumos! ma uit imediat si la poze!
laura25eu nu pot sa votez, nu pot tasta tot codul...

fetelor care ati facut cerclaj imi povestiti si mie cum e?? ce anestezie e? cat stau in spital? imi face clisma?

si vin si eu cu poze din viata intrauterina a gemenilor!


PUSSI 10+ din care unul

Cum cresc Titi Mici



Poze Cu Titi



In primul rand felicitari ca e totul bine. Si daca faptul ca unul e baiat e ceea ce-ti doresti, e si mai super!
Cu votatul, nu stiu ce sa-ti zic. Care cod nu-l poti tasta? E din cauza ca iti sta fereastra aia cu "de unde ati afalat de concurs?" in fata? Daca e asa, nu o poti inchide? S-a mai intamplat sa dea rateuri site-ul (nu trimite SMs sau zice ca nu e bun codul, desi e introdus corect) si in situatii de astea nu poti decat sa o iei de la capat .
Intre timp ma laud ca am urcat pe locul 9!

Mie pt cerclaj nu mi-a facut anestezie generala. Adica mi-a bagat ceva in vene, eram mai amortita, dar nu adormita de tot. Am simtit impunsaturile, dar dureaza f. putin si e o durere destul de mica.
Stiu ca mai sunt fete aici carora li s-a facut anestezie generala. Nu am facut clisma, am stat in spital inca 2 zile, pt ca exista un mic risc de avort. Te monitorizeaza inca o zi-doua.

Lavinia promit ca ma uit la poze de acasa Multumim pt voturi!
Tatiana daca job-ul mai promitator are program fix si nu trebuie "sa te muti" la servici ca sa promovezi si sa ai salar decent, as zice sa-l accepti pe ala.


Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votati-i pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput