Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

elyanne am uitat sa-ti multimim pentru noul capitol.

Fetelor am pus si noi cateva poze noi.


Ade, Dari si Cai

AB Darius si Caius Gazele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

msencu ai grija de tine si stai cuminte ca sa creasca fetele mari si sanatoase!!!

raluka bine ca ai scapta ca in rest mai trece ne descurcam ce sa facem !!!

pupici

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

Buna fetelor !

Revin si eu dupa o lunga perioada de timp, va citesc zilnic, dar cate putin pt ca de cand ne-am facut mari (5 luni) suntem tare nazdravane !

Am crescut bine in ultimul timp, ne apropiem incet si sigur de 6 kg, nu ne place marul si portocala, dar morcovul si supa sa traiasca !

Papam 4 mese de laptic (180-200 ml), o masa de suc de morcovi si una de supa.

In rest, suntem rele foc, facem tambalau, au inceput sa se auda una pe cealalta, sa se vada, ce sa mai zic...e distractiv, e minunat, dar cand urla in cor...sa te tii !

Va imbratisez cu drag pe toate si va doresc sa cresteti mari !
LEVI, LAURA, OANA

Am mai pus poze...va invitam sa ne vedeti !


Flavia de Alexia-Ioana si Daria-Maria 23.11.2006

Pozicile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Dragi mamici de gemenei si tripleti,

dau si eu buzna peste voi, poate ma puteti ajuta:
de curand am aflat ca sunt gravii, minunea s-a intamplat in sfarsit!
desigur, in disperarea mea de a vedea daca e SEU sau daca e in evolutie am facut testul de sange si l-am repetat la 48 ore fix.
Si am avut o supriza:
ei bine din Z10 DPO pana in Z12 DPO, fix 48 ore: A CRESCUT DE 5 ORI MAI MULT!!!
VALOARE DE 25,75 IN Z10DPO
si
VALOARE DE 129,37 IN Z12 DPO!
ce parere aveti? cresterea nu e prea rapida??
oare e posibil sa fie gemenei??
eu stiam ca normal trebuie sa se dubleze valoarea la 48 ore doar in cazul gemenilor se tripleaza valoarea sau mai mult.

ce ziceti???

multumesc mult de raspunsuri
pupici pe burtici

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Toate valorile scrise de tine sunt niste enigme pentru mine. Insa eu iti doresc , indiferent daca sunt gemeni sau nu, sa fie sanatosi(sanatos) si sa ai parte numai de bucurii. Sa-ti dea Dumnezeu ceea ce-ti doresti! Sanatate si numai bine!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

ainia: multumesc frumos! sa-ti traiasca puiutii frumosi si sanatosi!!! acum mi-e teama sa nu fie cumva mola...

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!
Ii cer scuze ca nu am mai scris. Abia acum am putin timp.
Am nascut si eu prin cezariana pe 17.04.2007. Fetitele sunt bine acum. Am avut ceva probleme cu tensiunea (o forma usoara de preeclamsie) si s-a declansat travaliul in timp ce eram in spital (ma internase medicul sa ma tina sub supraveghere). M-am internat luni si marti dimineata am intrat prima in operatie. Nu m-a operat medicul meu pt ca nu se refacuse inca, dar cel care a facut-o a facut o treaba excelenta, iar medicul meu a venit mereu pe la mine sa ma vada. Asa ca pana la urma a fost ok. Fetitele au avut una 2700 g, iar cealalta 2850 g. Cea mica a avut nevoie de osigen 24 h, insa acum sunt ok. Dupa trei zile am iesit din spital, insa acomodarea acasa este destul de gre, pt ca fetitele mele dorm ziua si noaptea au program. Nu stiu cum sa fac sa stea treze ziua. Probabil ca o sa-si modifice programul pe masura ce mai cresc. Prima nascuta a fost cea mai mica ca si greutate, Ana Maria, iar cea de-a doua se numeste Monica Gabriela.
Cand o sa am mai mult timp o sa va spun toata povestea.
Probabil ca o sa va innebunesc si cu intrebari.

pe toate si va doresc multa sanatate voua si bebeilor.

Mady Ana Maria + Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Mady, draga, felicitari pt fetite. Au avut greutate f buna.
Ma bucur ca sunteti bine, asa repede acasa; iti urez o acomodare cat mai buna si rapida; isi vor regla programul fii fara griji.
Sa ai mult lapte si sa fiti sanatoase.

Bubuleana ai aflat cum e cu valorile? ai gemeni... intrii in randurile noastre? te asteptam cu drag

Flavia ce mari ti-s fetele... parca acusi era botezul... ce mai trece timpul. Succes cu diversificarea.... isi vor da drumul incetul cu incetul; iar timp sa guste din toate au suficient. Nici noua nu ne-a placut marul si am papat avocado si mango... acum papa de toate.
am vazut noile poze ... fetele sunt superbe, superbe... sa-ti creasca mari, sanatoase, cuminti.

Adaca ti-am vazut Feti Frumosii ... ce mai ai niste flacai mari... frumoase colaje. Mai vroiam sa iti spun ca noi suntem din Timisoara deci foarte aproape.

Mari ce mari sunt fetele... sa va tineti bine pe mai departe ...la cat mai multe saptamani si crestere mare in continuare. Va pup cu drag

Raluca important e ca acum sunteti bine chiar daca a fost greu in noaptea dinaintea nasterii. Ma bucur ca ai ajutor si mai ales pe Mama. Eu cat am avut-o pe Mama mi-a fost foarte bine ... acum mi-e tare greu peste noapte cand ma tresesc des si ziua sunt obositori...trag de mine non stop...

Gab ma bucur ca Roberta e bine, e dureros can iti plange puiul si nu prea il poti consola... dar acum stii cat e de rapida... sa privim partea buna a lucrurilor doar e o calitate in plus.

Lauracatu la cat mai multe saptamani in continuare, iar de vergeturi nu stiu ce sa zic... pana la 7 luni nu am avut una si intr-o luna burtica arata ca o panza de paianjen... nici o crema minune nu le-a oprit... nu iti spun cum arata acum...dar gasesc eu ac de cojocul lor mai incolo

Laura, Eliana va pup si pe voi si pe nazdravanii vostrii
Pupici si pt mamicile si viitoarele mamici pe care nu am apucat sa le pomenesc

http://www.dropshots.com/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869





iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Bravo, Mady! Sa-ti traiasca grasanele, sa fie sanatoase, frumoase si norocoase! Sa va aduca numai bucurii! Felicitari si ma bucur ca totul e ok!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:


MADY, felicitari !!! Sa creasca mari printesele, sa fie sanatoase, cuminti, destepte, norocoase si sa aiba parte de multa-multa dragoste! Uite ce mari au fost si fetele tale! Bravo tie!!! Te asteptam cu povestea nasterii "detaliata" si cu poze!!!

FLAVIA, ti-am admirat fetitele! Arata foarte bine si sunt tare frumoase!!!

BUBULEANA, din pacate nici eu nu-ti pot fi de ajutor. Eu n-am facut astfel de analize...

ELEN, sper ca sunteti bine cu totii! Asteptam vesti despre voi!

MARI, ma bucur ca sunteti bine! Sa te odihnesti cat mai mult sa mai stea fetitele tale la caldurica!

RALUCA, imi pare rau c-ai avut asa o experienta urata la nastere. Important e ca sunteti bine, sanatosi.

LAVINIA, felicitari pentru premiul de la mami! Sunt tare dragalasi "pletosii" tai.

PAULAT si PUSSI, felicitari! S-aveti sarcina usoara, cat mai lunga si bebei sanatosi!!!

LAURA, multi dansatorilor si jucausilor!


Va doresc un we frumos, cu mult soare!!!








Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)

Mergi la inceput