Dr. Varlas Valentin, Sp. Filantropia

Dr. Varlas Valentin, Sp. Filantropia | Autor: tzuc

Link direct la acest mesaj

Buna dragele mele,

Sunt insarcinata in 15 saptamani si de la prima consultatie la 7 saptamani am fost la dr. Varlas de la Sp. Filantropia, cand la cabinetul particular, cand la spital.

Ma intereseaza pareri de la fetele care au nascut cu el sau au fost pacientele lui. Desi imi place ca om si ca profesionist tot am nevoie sa mai stiu si din experienta altor fete.

Astept cu interes raspunsurile voastre ( am cautat pe DC despre el dar nu am gasit nimic).


Multumesc,
tzuc 15s

PS; nu vreau sa va stresez cu subiectul meu, dar l-am editat pentru a fi si astazi pe rpima pagina, poate totusi imi raspunde cineva.


"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Cred ca e cam tarziu pt un raspuns, si din pacate prea multe nu pot sa-ti spun, decat ca mi-e mi s-a parut un tip super dragut, super sufletist si nematerialist.Eu am fost la el intamplator acum vreo 3 ani sa fac o ecografie morfologica la 19 sapt de sarcina, asta la Medcenter.Din pacate a descoperit o malformatie cardiaca la fetita.M-a chemat a doua zi la Filantropia ca sa ma vada si profesorul Pelinescu.Mi-a dat nr. de tel ca sa-l sun dimineata cand ajung si a venit si a stat langa mine pana aproape de ora 14 cand m-a vazut profesorul.M-a sustinut moral in tot acest timp, mi-a explicat ce si cum....Bani n-a vrut sa primeasca deloc....Din pacate asta a fost tot contactul meu cu el.Iti doresc sarcina usoara si un bb sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Multumesc mult de raspuns, nu este tarziu deloc. Asta a fost si impresia mea generala despre el pana acum si am incredere ca va fi totul bine. Inca mai astept raspunsuri, poate apare vreo graviduta sau mamica care a nascut cu el.

Multumesc Crangutalil inca o data si

15s+5z

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Ma bucur ca te-am putut ajuta, si acum sa te intreb si eu:unde are cabinet particular?Nr de tel ceva, adresa?Cat e o consultatie?Pe mine m-ar interesa sa-mi fac un Papanicolau si un ex de secretie plus un control mai amanuntit.Poti sa-mi spui ceva?
Multumesc si sarcina usoara si bb sanatos , ca asta e cel mai important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Draga mea,
Dr. Varlas lucreaza si la MEDCENTER (are mai multe locatii), eu am fost la cel de pe Victoria (mai sus putin sediul CEC catre raul Dambovita). Nr. de tel: 311.06.40.
Eu stiu ca numai lunea dupamaiza are consultatii acolo.
Poti suna oricand si s ate programezi la el..si poti cere detalii privind preturile de la receptionere.
Eu nu stiu costul pentru o astfel de analiza, deoarece am facut decat ecografii si doar o analiza la secretie..care a costat f putin..in jur de 150 mii lei.


Ai grija de tine si te astept cu vesti bune despre analiza.

te pup,
16s fix



"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakrima378 spune:

am nevoie de tine..am vazut ca ai fost la dr varlas la cabinet particuar
te rog din suflet sa=mi comunici adresa de la cabinetul particular sau un nr de tel de acolo..
am avut o sarcina extrauterina in ianuarie..si=mi doresc f mult un copil
lakrima378 este id=ul de la messenger daca poti intra sa vb sau sa-mi dai informatiile pe lakrima378@yahoo.com ti-as fi recunoscatoare
iti multmesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Crenguta, pentru pb tale mergi la clinica Micomi la dr. Badea Mihaela...e cea mai tare in pb colului. Dureaza cam 40 de zile pana prinzi loc dar macar e cea mai avizata parere.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Gratiela, multumesc mult pt sfat.Sa inteleg ca esti gravida?Daca da, felicitari, sarcina usoara si un fratior sau surioara sanatos(sanatoasa)pt Ozana.
Off topic:poate ne mai intalnim prin parc cu copiii in vacanta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

quote:
Initial creeata de tzuc

Buna dragele mele,

Sunt insarcinata in 15 saptamani si de la prima consultatie la 7 saptamani am fost la dr. Varlas de la Sp. Filantropia, cand la cabinetul particular, cand la spital.

Ma intereseaza pareri de la fetele care au nascut cu el sau au fost pacientele lui. Desi imi place ca om si ca profesionist tot am nevoie sa mai stiu si din experienta altor fete.

Astept cu interes raspunsurile voastre ( am cautat pe DC despre el dar nu am gasit nimic).




tzuc, nu stiu daca mai scrii pe DC, dar poate vezi, intre timp ai nascut? esti ok?
imi poti da si mie amanunte despre dl doctor?
multumesc

19+ cu fitita Adnana

www.obezitate.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marene spune:

Pot spune eu ceva despre Dr. Varlas. Daca se intampla sa fie obosit, vei parcurge travaliul impreuna cu moasa si asistenta. Cu putin noroc s-ar putea trezi la timp pentru a prinde copilul si pentru a te coase. Am auzit ca-s multi medici buni la Filantropia. Sper sa il alegi pe cel mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Zambetmic, eu am nascut la Filantropia in ianuarie...cond sunt superok, personal amabil, neonato de nota 10. Am nascut insa cu dr. Haiduc pe care ti-l recomand cu caldura.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput