Durerea unei pierderi de sarcina (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, intru repede sa te pup tare de tot si sa te string in brate! hai nu mai fi trista!nu ai gresit cu nimic! asa e natura asta, ptr unele e mai usor sa aibe copii, si ptr altele e mai greu, sint mai incercate, dar si cind ii au, stiu sa aibe grija de ei!il ai pe sot, ai familia, ne ai pe noi! vei reusi intr-o zi, ai sa vezi, gindeste-te ca ziua aia nu e departe! iar cu fetita ta te vei intilnii in viata de apoi, sint convinsa!

andreea, ai facut test, vesti ceva?

va pup, scriu deseara, ca ma duc sa-l iau pe pitic de la gradi!

catty, felicitari,daca 2 teste au iesit, chiar si palide liniutele, eu imi permit sa te felicit!

irda, cind faci si tu un test, ca simptome sint! tin pumnii!

mcrissa, merci de pupici, te astept cu vestea cea buna!

lau-meli, multumim de intrebare, sintem cit se poate de bine! Dominic a fost putin bolnavior, nimic grav, nu mi-a facut febra, dar era miriit, dormit prost noaptea, se tot trezea, eu, in urma oboselii, am experimentat azi niste contractii dureroase!trebuie sa am mai mare grija de mine, ca nu vreau deloc sa se intimple ceva.....ti s-a reglat ciclul?bafta sa iasa analizele bune!o frumusete de papagal ai! sper sa cistige concursul!

teo, multam fain de urari, de azi am avut +9C, simbata +16, iar duminica +21C nici nu-mi vine sa cred!am fost azi cu Dominic in parc putin, seara e inca frig, dar cred ca e gata zapada, m-a impresionat mult faptul ca te suna parintii, esti o persoana buna,si copii te iubeau! ai sa vezi ca intr-o zi vei fi rasplatita ptr asta!nu stiu ce sa zic cu testele de ovulatie, ca nu am folosit!

lidushka, imi pare rau ca trebuie sa faci tratament, poate e mai bine asa!nu stiu sa te ajut cum s-ar trata aici, ca nu stiu pe nimeni care sa se fi tratat!

idaira, tin pumnii ptr luni, da ce inseamna investigatia asta?am inteles ca ajuta sa vezi daca trompele sint ok?

ella, bine ca ai scapat de investigatie, si nu e nimic grav!

michelle, azi mi-am pus in nas prima data picaturile cu cortizon, cica trebuie citeva zile sa vezi efectul, nu mai puteam sta asa....ai dreptate acuma eu trebuie sa ma gindesc la copii si la mine! sotul meu termina examenele saptamina viitoare, si cu asta ia sfirsit viata lui de student, dupa 3 ani de chin si sacrificii, in plus saptamina viitoare ne-au chemat sa ne dea cetatenia canadiana(sint atit de bucuroasa)of,si cu lucrul, poate reusim sa inceapa sotul in locul meu de prin 2 mai, si atunci termin in 18 mai, mai ales dupa contractiile de azi, e neaparat! cu sefa, asa fac o ignor, fac ce pot, desi nu sint genul de om sa nu munceasca, asa ca solutia e sa intru in maternitate!abia astept sa te trec graviduta, si pe celelalte fete care incearca!m-ai speriat cu povestea aia cu femeia aia cu copilul, ca mama nu pot sa-i spun, pai eu as face orice ptr puiutii mei!of Doamne.....

va pup, noapte buna!

Flavia 32+ David[baie
tel] si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata dragele mele. Iata ultimele noutati..... Pe zi ce trece ma pozitivez mai tare. Azi dimineata a doua liniuta de la test era deja roz, e adevarat ca mai palida, dar zic eu ca e spre bine. Voi ce parere aveti? Am vorbit si cu dr meu si ma asteapta saptamana viitoare la un eco. Problema este ca ma doare burtica jos de tot mai ales cand merg. Deja incep sa imi fac griji si sper ca ca de data asta puiul meu sa fie bine. Dimineata cand am vazut ca a doua liniuta se vede mai clara si e roz, m-am dus la sotul meu si i-am spus: "Asta este cadoul nostru". S-a uitat la mine si a inganat: "Esti sigura?", si apoi m-a luat in brate si i-au dat lacrimile. Este si el la fel de stresat ca si mine sa nu patim la fel ca data trecuta. Acum va fi ce va vrea DD.
Pupici tuturor si succes

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catty m-ai facut sa-mi dea lacrimile! Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa aveti o sarcina usoara si un bebic sanatos Felicitari! Pt durerile de burtica sa iei macar 3 no-spa/zi.
Va pup si mai vb mai tarziu


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

acum trebuia deja sa fiu la munca , dar nici nu m-am imbracat.
am intrat sa le dulce pe toate fetele, desi nu scriu va citesc zilnic si ma bucur sa vad ca sunteti mai optimiste.
Catty la multi ani sotului!!!!!!!!!!!!!
si felicitariiiiiiiii si din partea mea pentru cadoul special pe care i l-ai facut de ziua lui!!!!!!!!!!!
sa ai o sarcina usoara si un sanatos!!!!!!!!!!!!!!

poze
bebe al meu13 decembrie 2000
ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

buna dragele mele,
uite o veste buna pe ziua de azi...felicitari Catty, sa ai o sarcina frumoasa si un bebel sanatos...si La multi ani sotului sa fiti fericiti impreuna si sanatosi

http://tt.lilypie.com/TnCpp3.png-decembrie 2006
Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

buna dragele mele,
uite o veste buna pe ziua de azi...felicitari Catty, sa ai o sarcina frumoasa si un bebel sanatos...si La multi ani sotului sa fiti fericiti impreuna si sanatosi
eu asta noapte m-am visat insarcinata si ma durea rau burta....eh cine stie ce o mai fi insemnand si asta, pana atunci oricum mai e ca maine deabia merg la prima monitorizare a ovulatiei.
pupici si la cat mai multe teste II

http://tt.lilypie.com/TnCpp3.png-decembrie 2006
Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

felicitari Catty!!
hai ca poate ingrosam si noi randurilee odiseei. of tare as vrea sa ma apuc si eu de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Catty felicitari sa ai un bebe sanatos si o sarcina usoara. La multi ani sotului!
Flavia ma bucur ca veti primi cetatenia
Michelle te-ai facut. Nu mai are sotul tau scapare
Va pup si va doresc cat mai multe teste pozitive

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

catty felicitari pentru cele doua liniute!cred ca sotul tau e cel mai fericit barbat cu un astfel de cadou.pentru durerile de burtica e bine sa iei no-spa, asa cum spune si laura.
La Multi ani sotului!
pepsi multumesc pentru galerie.se pare ca ai avut mana buna cand ai deschis acest capitol.sper sa fie plin de
mirelus nu mai fi trista!stim cat e de greu, dar trebuie sa incercam sa fim cat mai optimiste ca sa putem merge mai departe.eu am intrat la odiseea unde eram si eu si am vazut ca s-a nascut primul bebelus si asa m-a apucat un plans.m-au incercat niste sentimente ciudate, contradicorii
laura merci mult de incurajari.ieri am fost Z13.am ajuns acasa rupta de oboseala, am facut dus si m-am bagat in pat la somn.a venit sotul langa mine si cu un masaj bun a reusit ca patul sa devina .nici nu credeam ca se va mai intampla ceva, dar se pare ca acum armata de se pregatesc sa dea gol


Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

catty, felicitari, iubita!!!sa fiti sanatosi amandoi, sa ai o sarcina usoara si pentru sotul tau.i-ai facut cel mai frumos cadou!
mcrissa, nu inteleg:7 tratamente si degeaba?!!urata problema.mie mi-a spus ca mi-a scazut foarte mult (am luat Unidox- doxiciclina), dar ca infectia este mai veche si de aceea nu a scazut sub 10000. acum mi-a dat ofloxacina 400mg, dar si biotics pentru stomac ca l-am dat peste cap dupa 2 sapt de unidox la 12h.chestia e ca ofloxacina poate produce insomnii, iar eu am dormit abia 3 ore azi-noapte.nu stiu de ce, dar toate medicamentele care pot avea efecte adverse, la mine chiar isi fac aparitia.
pepsi,nu stiu cum reusesti sa faci fata atator probleme. cata putere ai!te admir.iata ca si acolo se apropie temperatura de cea din Romania!plimbare placuta prin parc cu ingerasii tai!
michelle, sa-ti fie de bine, ce frumos, te-ai aranjat!sotul tau nu mai are scapare!si eu vreau sa ma vopsesc, nu sa ma tund ca vinerea viitoare merg cu sotul la o petrecere la minister si nu-mi ajunge parul sa mi-l aranjez.si acolo vor fi numai cucoane aranjate.sper sa nu ma simt aiurea.tu ce mai faci, iarta-ma pe mine ca vorbesc (scriu) si nu ma mai opresc.sper sa fii bine,linistita ca sa poti lucra pentru bebe.
in rest, pentru toate fetele si poate mai avem surprize placute de II!!!

Mergi la inceput