Clipe din trairile sufletelor noastre...(18)

Clipe din trairile sufletelor noastre...(18) | Autor: brendamitran

Link direct la acest mesaj

A mai trecut un capitol peste noi si peste sufletele noastre.
Incepem unul nou,speram unul mai bun,atit pentru noi,cit si pentru copilasii nostri.

Phanterutza,bine ai venit printre noi,cu intirziere,dar am lipsit din Buc.....

Sa avem o saptamina buna!

BRENDA



FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Si pentru inceput,sa va delectez cu o mica parte din vacanta noastra,de unde abia ne-am intors.
La inceput o mica prezentare a cabanutei de vis in care am stat,apoi citeva locuri pe unde am fost.Mi-a fost greu sa aleg din 200 si ceva de poze,sint doar o parte,dar sper sa va placa.
Eu,una,n-as mai fi venit acasa.....

VACANTA


BRENDA



FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare! Am ajuns si noi azi dimineata in Bucuresti... de maine inapoi la munca :(

Brenda, sunt tare faine pozele, ma bucur mult ca ati avut asa o vacanta reusita.

Fug inapoi la despachetat, cat doarme Sara, ca daca nu profit acuma o sa raman cu bagajele in mijlocul casei pana maine.
Pup pe toata lumea!

Ameera si Sara
"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money." (Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ameera,uite ca nici nu gindeam dimineata ca ne vom vedea astazi......

Ne-am vazut in parc cu Yagmurica,cu Marce,cu Miha,cu Ameera si cu inca citeva mamici,cunostinte de-ale proaspetelor noastre mamici.

Si am vazut bebe de Yagmur,frumos si cuminte,am vazut bebelina de Marcelina,frumoasa si cuminte si mai proaspata aniversata,Sara de Ameera (ce frumos suna),tot frumoasa si cuminte.Toti trei cu niste falcute tocmai bune de ciupit.Noroc ca mi-a fost mila,ca altfel.......

Sa va traiasca fetelor,aveti niste comori!
Pentru publicul curios si dornic sa le vada,avem si pozne:

http://good-times.webshots.com/photo/2899710980072521050zGGKoO




BRENDA



FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantherutza spune:

Seara buna tuturor
Brenda super vacanta ta,i-mi zici si mie,te rog, cum se numea cabanuta..sau un nr de tel...daca ajung pe acolo mi-ar placea sa stau in ea,si cat e pe noapte daca se poate

Am vazut si pozele din cismigiu..ce frumos ca v-ati intalnit acolo,fiecare cu bebelu ei,e o imagine datatoare de viata,sa vezi atatea mamici cu bebei la un loc si faptul ca va intalniti si in afara netului...e super...bravo voua

Sunt obosita franta..vacanta s-a terminat..si de la servici direct la magazine cu finu sa-i cumpere patut si eu ce-mi mai trebuie, ptr viitoarea finuta,s-o scot din spital,fina spera s-o externeze maine.Am fost si la spital,dupa ce am luat fata de la gradi(am mers impreuna).Fina se simte bine si deja a gustat din placerea alaptatului,BB tot n-am vazut, dar nu mai e mult si ..

Va pupik dulce

Pantherutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!
Phanterutza,a fost 2,5milioane/noapte toata cabanutza,cu 3 dormitoare,un living,2 bai,bucataria pe care o vazurati si alte alea.
O sa-ti spu pe privat alte amanunte daca vrei....



BRENDA



FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ooooops.....dar vad ca n-ai activat nici optiunea de PM si nici cea de yahoo.....

BRENDA



FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Va reamintesc ca luna aceasta e rindul Almei la joc.
Pentru ca nu toti dintre noi pot fi cu banii gata pina la 15,o lungim pina la sfirsitul lunii din cite am inteles.

Ati primit cu totii contul pe mess,cine nu a primit sa spuna,ca sa vi-l trimita Alma din nou.


BRENDA



FOREVER YOUNG

Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Brenda unde e cabana asta???

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

buna ziua pentru toti. am revenit si eu dar mai greu ca sunt cu multe necazuri pe cap. brenda ti-am mai scris pe msg si tie si marcelei. pls inca odata nr voastre de telefon pentru ca am ramas fara mobil si nu mai am numerele voastre. pe pm sau pe msg mi le puteti lasa. saptamana asta sunt acasa pentru ca trebuia sa inceapa bona si aveam o saptamana de acomodare, concediu de la birou. casa e vraiste abia asteptam sa inceapa. insa ieri surpriza. vb cu bona duminica seara la telefon, ramane ca ne auzim dimineata dupa ce merg eu la doctor si supriza, individa nu mai raspunde la telefon. ba incepe si cu minciunele. ieri dupa juma de zi prin spital am facut o criza de nervi. am stat o luna dupa aceasta tanti, mi-a fost recomandata, am ajuns la ea prin biserica catolica si am avut o mare surpriza. mi se pare de toata jena sa faci asa ceva unui om si mai ales unui copil care nu are nici o vina. mai ales ca stabilisem salariul care i-a convenit ei, am lasat-o o luna intre joburi sa isi revina ca ingrjise o batrana, mi s-a parut femeie serioasa. macar putea sa dea un telefon si sa imi spuna bai fraiero nu te mai agita ca nu vin. dupa ce vestile de la spital au fost destul de socante am mai ramas si cu ochii in soare taman cand aveam nevoie. ma socheaza ca pe mana unui om care la 54 de ani minte cu nerusinare imi lasam eu copilul. avand in vedere ca e din bucuresti ma gandeam sa ii dau numele pe site. poate mai prosteste vreo fraiera sau mai rau ajunge sa aiba grija de copilul ei si cine stie ce se mai intampla. jenant si penibil. dar asta e tara in care traim si oamenii de care suntem inconjurati. atata timp cat exista oameni care fura de la o mama cu copil, cum am patit eu cu mobilul, oameni care bat un pusti intr-o statie de tramvai fara sa intervina nimeni, probabil ca minciuna si stilul asta de rahat vor continua sa primeze si sa ramana la loc de cinste. sincer, azi imi e sila sa ies pe strada. am o stare proasta dar dupa o zi de spital si atata bataie de joc, nu prea mai pot altceva. nu am timp sa intru prea des pentru ca in ultimul timp abia fac fata acasa si la job, dar azi mi-a ajuns cutitul la os si am bocit si eu pe aici cu tampeniile mele. sorry ptr batutul campilor de mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

marce merci pentru pm. nu prea sunt ok ma dor cam multe dar merg inainte.am un ingeras care merita orice efort din partea mea. in weekend am fugit la sinaia la niste amici. cand ma gandesc ca vroiam sa o iau si pe bona cu noi. jesus. iar imi creste tensiunea. urasc genul asta de oameni care nu au curajul sa spuna in fata ce e de spus. poate voua vi se par putin 7 milioane pe luna si mancare pentru o pensionara care vine de la 9 la 5 sa stea cu copilul. poate vroia mai mult habar nu am dar atat a cerut. baiatul ei s-a simtit de toata jena azi cand mi-a raspuns la telefon. asa am aflat ca ea a lipsit toata ziua, ca mobilul l-a lasat acasa la baiatul ei, ca nici macar nu statea acolo unde a spus...etc. si cand am sunat-o dupa alt numar, ca sa vezi a raspuns si mi-a spus ca mobilul e stricat ca i l-a reparat baiatul ei ieri. am anuntat-o ca tocmai am inchis cu baiatul ei si m-am oferit sa o sun pe fix cand mi-a spus ca e acasa. evident ca nu era acasa si cand am incercat din nou pe mobil era inchis. cum pot educa oameni ca ea niste copii?

Mergi la inceput