FIV 115

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Melutzica, tin pumnii sa se cuibareasca puiutii in burtica bine de tot si sa ramana acolo noua luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Melitzica iti tin si eu pumnii stransi pentru azi,sa se cuibareasca bine puiutii pentru vreo 9 luni de azi incolo!
Pussi si eu as vrea sa am greturile tale...lasa ca trec ele si orice stari de suporta-le cu cea mai mare bucurie pt bebelasii tai!-ici la triplu( pt tine si cei doi )

Simt asa o presiune la ovare,nu insuportabila,dar ca si cum ar veni CM...oare asa e normal sa simt?
Aldolina multumesc mult!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

lorelai, cica si eu as avea ovarele polichistice si la ultimul FIV am luat pe toata perioada pana la punctie metformin. Am raspuns bine la stimulare iar ovarele n-au crescut ca nebunele cum s-a intamplat in celelalte dati. A, si de data asta am avut un FIV reusit, dar totul s-a terminat prost .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Moni asa este. Mult a fost putin a ramas. Iti urea succes in ceea ce vrei sa intreprinzi.
Melutzica iti tin pumnii sa fie de bun augur intalnirea cu puiutii tai.
Kora mai este putin pana la 15.
Cris un de la mine
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Melutica sa se prinda bebeii de burtik
Lorelai - ovarele polichistice nu sunt o problema in FIV , asta o stiu de la medici.Si eu cica am polichistice si am facut acum 2 luni de tratament cu Glucophage (Metformin) .speram bine de data asta .A,noi facem FIV pt. probleme cu gigeii.

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Melule sa fie intr-un ceas bun!

Eu numar picaturile si asa grea e asteptarea asta, mai grea parca si decat asteptarea rezultatului dupa punctie. Duminica 2 picaturi, luni 2 picaturi, azi o picatura, daca o tine tot asa, intr-o luna adun picaturi cat pentru un CM normal..
FIV am vrut si am dat peste cea mai urata experienta din viata mea infertila.
Macar dupa inseminari aveam o intarziere de cateva zile de la utrogestan (2 pastile/zi) si totul reintra in normal.
Mi-e teama ca si dupa o laparoscopie, dau de necazuri mai mari, incat tare imi vine sa-mi pun pofta de copii in cui si sa-mi vad de viata mea, dar pofta asta e mai puternica decat orice ratiune......
In lipsa de orice alta activitate pe planul copiilor, donez zilnic sange, macar sa simt ca misc ceva.
Dar pentru mine devine din ce in ce mai clar ca "dorinta de a deveni mama" e precum "cutia Pandorei", de cate ori o deschid numai balauri cu sapte capete ies de acolo.
Pana intr-o zi , cand ori iese premiul cel mare, ori ma voi satura de atata lupta cu morile de vant.
Unde esti, tu, copilarie, cu nourasi frumosi si sperante minunate si aripi intinse la maxim? Nourasii albi au fost inlocuiti de nori negri, petalele s-au ofilit, aripile isi tot cauta zadarnic carburantul magic.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

MOana -

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

La Sibiu este Clinica Polisano. Am citit pe site-ul lor ca fac trasferul embrionilor la 3-5 zile. Le-am trimis un e-mail si raspunsul lor este acesta

"Da, va putem oferi cultura de blastocist
Cu stima, Dr. Chicea Radu".

Ei, ce ziceti?


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

monile -ai pus o singura intrebare?? Sau sa inteleg ca-i doctor si nu are nimic comercial in el??

PUSSI 5+

Cum cresc Titi Mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

M Oana la sfarsit a iesit din cutie SPERANTA


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput