ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyamy spune:

Buna dragele mele,
Vin sa confirm inca o data ca numai Dumnezeu dragutul face minuni.
Eu sunt bine cu o mic disconfort si anume am o somnolenta mare de tot si dureri de sani ca nu mai suport sutienul.
Felelor fiti optimiste si cu credinta ca visul se va implini. Cine a citit povestea mea o sa-mi dea dreptate. apare atunci cand nu te astepti. Eu astept acestde 6 ani de zile. Timp de 5 ani m-am rugat la Domnul si incontinuare ma rog pentru voi si pentru mine sa fim cu toate sanatoase si cati mai multi .
Abia astept sa merg dupa paste si la dr. sa-l vada pe Sper ca o sa se vada. Voi merge pe a 5 saptamana.
APROPO CAND FACETI TESTUL DE SARCINA CA SA FIE POZITIV TB AMBELE LINII SA FIE LA FEL DE COLORATE SI GROASE.Asa am avut eu si au aparut imediat nu am asteptat 3 minute ca sa citesc rezultatul.
Endometrioza poate fi invinsa daca e tratata la timp si facut dipherelinul.
VA PUP PE TOATE.
DYAMY
VOI REVENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Dyamy pupici si sarcina usoara.Da:categoric este o adevarata victorie la tine- 5 ani de asteptari?!!!draguta de tine!Sa stii ca nu esti singura graviduta de la noi, mai avem pe Adelamaria, cu care se pare ca vei merge de manuta la odisee!
Zeno mulszumim pentru cumparaciuri!eu sunt bine si voioasa, tu?
Ylari mai au fost cred, doua fete care nu au raspuns bine la injectii.Una dintre ele a facut cu altfel de denimre, dar tot pe acolo.Nu stiu ce sa spun,chiar nua m idee de ce se intampla asa.logic ca nu-i bine, normal asta trebuie sa faca tratamentul, sa intrerupa CM.Sper sa rezolvi problema si sa ti se intample numai lucruri bune si foarte bune de acum inainte.Poate ar trebui sa mai cercetezi si pe la alti doctori,cu toate ca te cred ca la cati ai fost nevoita sa schimbi te-oi fi saturat deja.Multa sanatate si te asteptam sa mai scrii, bine?
Machus toate tragem cate un ochi si pe la alte subiecte si traim emotiile alaturi de protagonistele care sunt aspirante ca si noi sau chiar gravidute. E absolut firesc.
Liliana tinem pumnii!Tu sa fi linistita si cumintica
Ioana,Gabita,Boo,Jubica,Flori,Geo,TOATE FETELE si mai vorbim!Eu azi am fost ca un om ce avea buzele cusute!Sevraj, dar rau de tot!
Si Flori sigur vei reusi!Hotarata, dar nu stresata,asculta sotul!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Fetelor multumesc pentru urari.
Liliana iti tin pumnii sa se lipeasca la locul caldut din burtica ta. Nu am facut nimic pentru FSH. Doctorii mi-au spus ca este posibil ca la operatie pe un ovar sa fi curata mai mult si sa capete astfel insuficienta ovariana. Au avut dreptate, cand ovuleaza acela ies analizele alea dezastruoase, cand ovuleaza cel bun ies analizele normale.
Adelamaria ti-am spus eu ca este bebe acolo?
Va pup pe toate si sper sa nu mai cada serverul .
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
LilianaFi i-ti tinem pumnii ca puiutii sa se cuibareasca bine la tine acolo si sa nu mai plece 9 luni din burtica ta!!
Ana-Alexia multumesc mult pentru urari iubita!
Lucialu ce mai face fata noastra vesela??
Adelamaria cum te mai simti iubita, ceva noi semne de greata???
Gabitu tin pumnii in continuare pentru tine!
Dyamy astept de la tine o scurta poveste a trecutului tau medical, pentru a o trece pe prima pagina langa modelele noastre.

Fetelor haideti sa ma laud si eu cu ceva: Am dat azi pentru prima oara in viata mea un interviu si o sa apara la TVR1 si TVR2 luni, a doua zi de Pasti, in cadrul stirilor de la ora 19:00. Am avut emotii pentru ca era vorba despre viata mea personala, despre sotul meu care e mongol, pentru se lega de comunitatea mongolilor in Romania si cum petrec ei Pastele aici. Nu stiu cum voi arata pe camera, pentru ca eram obosita, sper sa fie bine, sa va uitati!!!

...cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

....buna ziua dragutele mele.....azi am facut ET-ul...din 6 ovocite doar 2 erau mature(de la foliculii principali)si...s-au fecundat amandoua bine(s-au divizat ca la carte)....acum am in burtica 2 embrionasi frumosi....care sper sa se implanteze bine amindoi....ce sa va spun in ce privesc emotiile sunt de nedescris...inainte sa ii implanteze i-am vazut...parca priveam 2 copii adevarati(ai mei...)...cand mi i-au pus in uter parca le dadeam viata....si sa nu rideti de mine dar am si plans in acel moment....imi vine sa stau total nemiscata sa nu ii deranjez...acum,probabil lupta si ei pt supravietuire.....pe 16 voi face beta hCG.......multumesc fetelor

.....si duphastonul chiar nu mai e la moda pt multele efecte secundare...(e progesteron sintetic-hormon artificial)...UTROGESTANUL e mult mai bun...de ultima generatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Ioana eu voi fi in/in drum spre Timisoare. Daca voi avea cum sigur ma voi uita sa te vad. Lasa emotiile iti dam noi feedback-ul .
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Liliana acum esti mamica . Sa stai cat mai mult in pat, sa te menajeji, sa nu faci nimik, sa bei 3 litri de lichid. Ma rog sa se prinda embrionii de burticul tau si pana pe 16 sunt cu pumnii stransi pentru tine.
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LilianaFi stai cumintica si ai grija de embrionasi, sa se prinda bine acolo iubita! Ma bucur ca ai continuat si ca nu ti-ai pierdut speranta, tin pumnii stransi pentru voi trei!

P.S. Despre Duphaston am si eu aceeasi parere(e sintetic si cu multe efecte adverse), e mai bun utrogestanul de mii de ori!

...cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

intrasem doar sa va citesc un pic, sunt foarte pe fuga, da n-am putut lilianafi sa nu-ti dau cate unul pentru fiecare embrionel si altul pt tine.
Doamne ajuta, sa fii cumintica si optimista.
si sa mai zic ca ma bucur tare tare pt adela maria, ce bebe sta acolo cumintel si nu face probleme nimanui, si tu l-ai banuit degeaba
nimic nou in rest, azi mi-am scos firele,dar dupa ce l-am asteptat pe doctor 3 ore prin spital , noroc ca am fost inspirata sa dau o fuga si pe la cabinetul particular sa-l gasesc acolo, altfel, le mai aveam si acum. au rezultat 3 gaurele f sexi, serios vb, am zgarieturi mai urate ca taieturile de la laparo
va pup fetele, o seara cat mai placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

up tzup tzup si eu vin aici!
Lilianaaaaaaaaa Te pup si pe tine si pe embrionasi(copiii tai)Sa de-a Dumnezeu sa creasca mari si frumosi si destepti ca mamica lor!!!sa fi cuminte(uf!deja am inceput sa am multe gravidute pe care sa le toc la cap-Stai cuminti si aveti grija)Foarte bine ca simti asa, pana ai unda verde de la doctori nu misca prea mult si nici dupa sa nu te pui sa muti ceva prin casa, ca vin in Italia si te mananc.Sunt bucuroasa!Doamne-ajuta sa va vad pe toate gravidute si pe mine pe langa voi tot cu BB la purtatorTe pup si o seara placuta, sa nu mai plangi iubita ca o sa fie bine o sa vezi!
Ralu te pup si esti tare!Cu gaulele tele!
Gabita te misti repedeDoamne-ajuta!Daca ramai tot asa vesela si optimista sigur vei avea parte numai de reusite!
Ioana je face bine!Munca multa dar sunt vesela, ai spus bine!Felicitari pentru interviu, eu credeam ca sosul este chinez.Si vedzi ca viu peste tine si te mananc prima pe tine:cum adeca esti obosita?Pai tu she fashi pa acolo?De ce nu esti cuminte?Si sa stii ca nu vreau sa te stresez, dar tinem pumnii si la tine, logic!Te pup si ai grija de tine
Tetelor va pup pe toate si mai vorbim!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput