All about Constanta (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragelor!
La multi ani pentru toti sarbatoritii de ieri!
imi pare bine ca ne strangem pentru maine. eu aduc prajiturele in mod sigur. cam cati participanti vom fi?
ideea cu cautatul oualor e super....e traditie in familia mea deci is bucuroasa ca o adopta si altii
Tania imi pare rau de sotul tau....doctorii de la eforie sud sunt cei mai buni in reconstructie osoasa....asa ca si eu as opta pentru ei. din pacate conditiile nu sunt tocmai ok dar....asta e. sanatate multa si fetelor.
Cornelia sunteti ok?
Camelia tu cum te simti, ce face samburica mica?
o saptamana frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

salut!
de sambata am inceput intarcarea.eu iau brocriptina si aspirina,la recomandarea medicului ginecolog.imi este destul de rau + sanii angorjati.imi pun comprese,ma leg,varza.aveti idee cat dureaza pana se retrage laptele?nici nu pot sa dorm noaptea de durere.
as vrea sa pot ajunge si eu maine,insa nu promit nimic.in functie de cum imi este,pt ca am stari de greatza,voma....
ege,sta la bunici.sta si tati cu ea.dar ma cautza,se trezeste noaptea.offff,nu mai pot de dorul ei,dar nu am ce sa fac.
la multi ani,celor care si-au serbat onomastica ieri.
va pup,va doresc numai bine

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna.
Am fost plecata 2 saptamani la socrii si de-abia acum m-am pus la curent cu forumul. Am plecat acum pentru ca de Paste sotzu' e in misiune la servici. Paul nu a scapat pana la urma de varicela joi i-au aparut primele bubitze a facut si febra si acum este destul de plin (oricum am inteles ca se poate si mai rau) unele au inceput sa se usuce deja. Sinzi cred ca ne invidiezi ca stiu ca voiati si voi.. Acum sta acasa vreo 2 saptamani pana ii trec toate oricum vine vacanta de Paste si nu il mai duceam la gradi. Chestia e sa nu iau si eu de la el ca am auzit ca la adulti e mai nasol. (Eu nu am facut in copilarie si nici vaccin nu am facut). Plus ca daca imi iau concediu medical nu mai pup nici o prima la sfarsitul anului.(Ce lege tampita adica daca omul a fost bolnav nu mai are dreptul la prime? La voi pe la munci cum e, tot asa?)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salut!
Am intrat in mare graba, sa confirm ca eu si Sebi vom fi prezenti maine, la actiunea caritabila. Mai mult, am un plic cu bani (100 lei!!!) pt parintii lui Bogdanel, de la sora mea, care ar fi vrut sa participe si ea, impreuna cu fiica ei, Andreea (finutza mea, v-am mai povestit eu despre ea), insa din pacate, ele nu pot ajunge la intalnire....
Nu am scris asta pt lauda, ci pt ca este un gest foarte frumos si merita amintit!
In ideea de a avea mai multi participanti la actiune (deci un ajutor mai mare), eu am mai invitat si alte prietene, cu copii lor, dar inca nu stiu cine poate veni sigur (nu mi-a dat prin cap sa le povestesc mai devreme despre ce este vorba).
Crig, te anunt eu cumva, ori diseara, ori maine dimineata cel tarziu, dar in principiu, Sebi vine cel putin si cu prietena lui, Miruna.


Fisun, imi pare rau ca treci prin starile astea de rau. Era bine daca ne anuntai ce vrei sa faci, inainte de a lua medicamente, sigur aveam niste sfaturi bune pt tine... Pe mine m-a ajutat mult Crixia, cand l-am intarcat (treptat) pe Sebi si-i voi fi mereu recunoscatoare pt asta! Tot ce mai pot spune acum... este sa incerci sa te mulgi doar cate putin, practic doar sa dai drumul la laptic, cat sa nu mai simti sanii tensionati, nu mai mult. Apoi, sa-ti legi sanii fedeles!
Eu te inteleg foarte bine.... cat timp am alaptat, cel putin o data pe luna mi se infundau canalele si faceam noduli (se faceau ca niste bolovani foarte tari si durerosi si uneori mi se inrosea si pielea in zona respectiva) la cate un san si era absolut ingrozitor.... Cel putin o zi intreaga ma chinuiam cu dureri mari, sa scot laptele de acolo... Nici nu stiu cum sa-ti explic... Sebi sugea tot laptele din san, mai putin "nodulul"....
....Am mai avut "lapte" in sani... cateva luni bune dupa intarcare, nu "dispare" dintr-o data, dar sanii erau moi, n-am mai avut probleme cu noduli sau altele.....

Spor la treaba tuturor!





Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Oana, curaj si sanatate multa pt Paul ...si da-o incolo de prima, e mai importanta sanatatea ta si a copilului!

Crig, maine putem conta si pe prezenta Adinei+fetita ei Isidora, insa dupa ora 18, caci mai devreme le este imposibil sa ajunga.



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Alina multumesc pt. incurajari da sa fim noi sanatosi asta e cel mai important, cu prima eram doar curioasa cum e prin alte parti.
Am vazut ca am lipsit de la cateva aniversari urez si eu tardiv "La multi ani!" celor sarbatoriti.
Frumoasa actiunea de ajutorare pt. Bogdanel. Crig, Clubul reclama - reclama mascata este acela unde am facut Craciunul acum 2 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Roxana deja ma gandesc la prajitura ta.
Va pot spune ca si Cornelia cu Maria mi-au confirmat prezenta maine.
abia astept sa ne intalnim!
va pup!


www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&SID=141769&Show=Y " target="_blank">poze din vacanta

Mariuca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Oana, nu, este dupa intersectia cu Delfinariu, a treia strada pe dreapta. ar fi foarte frumos daca reusiti sa ajungeti si voi, mai ales ca Paul a scapat de faza contagioasa. la noi nu e asa....cum adica daca esti bolnav nu primesti prime??? cata prostie!
Fisun si eu am luat bromcriptina, nu mai tine mult faza asta urata, mie in 3 zile mi-au trecut starile de rau.
daca intrati pe www.club-reclama - reclama mascata .ro gasiti si harta spre locatia evenimentului de maine. nu e deloc greu de ajuns. (http://www.club-reclama - reclama mascata .ro/contact.htm)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Oana, da...suntem gelosi...daca mai asteptati un pic pana la vara cu eruptia va vizitam!!!! haha...

Noi am fost ieri la plaja si pt ca era vant si nu parea cald nu am pus crema decat mai tarziu...rezultatul eu si David suntem rosii ca niste raci si am niste frisoane si usturimi!!!!!
Doamne...parca nu am mai fost niciodata la plaja asa m-am pacalit!!!!! David se tot plange ca il doare spatele, mainile...imi e asa mila de el...
In plus, am un junghi la coaste...nu stiu ce e...o intindere de muschi nici nu pot sa respir calumea...
Ce mi-as lua o vacanta...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Buna ziua.
Am absentat din cauza timpului liber putin ptr mine.Saptamana trecuta am serbat ziua lui Andrei duminica, pregatirea ptr pasti si-a spus si ea cuvantul, Floriile ptr mine vin cu o alta sarcina, si uite asa timp liber Iok.
Imi pare nespus de rau ca nu pot fii prezenta maine, sant de servici dar promit sa ma revansez in una din zilele de pasti cand voi trage o fuga mica la Adina(vb la tel)

Tania, asa cum ti-am spus m-am interesat de Dr CUCU si cica ar avea nush ce aparat scopic cu care consulta pacientii si apoi iti spune mai precis ce ai de facut. Important este sa te decizi.
Fug la bucatarie nu inainte de a va dorii toate cele bune si pertrecere frumoasa maine.

Mergi la inceput