Am MOLII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simply spune:

eu am pus mingiute de naftaline peste tot si deocamdata e super:) nu mai vad nimica, era numai una ametita de miros, insa am omorat-o imediat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

La mine nu a tinut cu naftalina, au reaparut.
Asa ca am avut niste tigari, le- am pus in sifonier, si am luat levantica din piata. De atunci, nu am mai vazut nici una.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

anelize, iti recomand urmatoarea figura : iei o portocala si o intepi in mai multe locuri cu ace de gamalie ( lasi acele in ea ) si o pui in sifonier. Zic babele ca e mortala !

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zoloft spune:

quote:
Originally posted by simona_filipas

Metoda eficienta de combaterea moliilor:incingeti bine un fund de metal(pe care coaceti vinetele, ardeii) si presarati peste el naftalina.Aceasta degaja un fum puternic cu care se afuma incaperile unde s-au format molii.Rezultatul este extraordinar.


Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta

Simona si Dragos Octavian




ASTA E CEA MAI MARE TAMPENIE !!!!!!!!!!!!!
M-a pus dracu sa ma i-au dupa aceasta 'binevoitoare' care mai mult ca sigur ca a auzit si ea pe la colturile blocului.
Sa va spun ce s-a intamplat: in momentul in care incingi plita si pui un cub de naftalina acesta va incepe sa se topeasca foarte repede; daca lasi plita, in cazul meu lingura, pe foc in continuare, datorita vaporilor de naftalina acesta se va aprinde.
Ideea este ca degaja fum cu care CICA ar trebui sa afumi zona respectiva; AIUREA; fumul ce se face este foarte puternic si emana foarte multe reziduri, fumigene, cu care o sa UMPLI TOATA CASA de funingine;
Eu personal nu am mai vazut ceva atat de putin sa emana atata fumigena.
Drept rezultat mi-am umplut atat bucataria cat si camara de funingine pe care am stat 1 zi intreaga (nu eu ci nevasta-mea :D ) sa o curete.
A doua zi cand m-am uitat in camara....unde actionasem cel mai mult de era sa ma si innec de fum, SURPRIZA: Am vazut 3 MOLIIIIIIIIIIII !!! asa ca nu mai puteau ele de fumigena mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyb spune:

trebuie sa gasesti sursa, de ex la mine au ros blanita naturala din bocancii sotului, cojocul meu iar cuibusorul il aveau in canapea, canapeaua am dat-o din casa, bocancii erau cheli deci i-am aruncat si pe aceia iar din sifonier am scapat de molii tinand punga de dero acolo, bineinteles ca toate hainele miros a dero (de aceea iau dero cu miros racoros) dar am scapat de molii.

Mergi la inceput