FIV 112

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor cine deschide subiectul urmator?Eu l-as deschide, dar daca totul iese conform planului joi plec din localitate si ma intorc vineri cu tot cu ai mei parinti si nu voi avea timp sa moderez subiectul...promit insa ca voi mai deschide subiecte mai ales ca acu' am invatat sa pun si linkurile si e mare bucurie pe capul meu cand trebuie sa trec cate o -uta!!!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Pussicaaaaaaaaaa ti-am dat startul catre olimpiada fertilitatii si mi-ai venit cu PREMIUL CEL MARE. BRAVOS!!!!!!!
Se poate si cu un embrion de 4 si unul de 7, mai ales la ce moral ti-a ridicat Frumosul si Binecuvantatul Chivu.
Eu am fost toata ziua pe drumuri, dar de la Sherica am aflat vestea inca de la ora 14, insa pe usa am intrat acum cateva secundele......

Bun venit in gasca de noiembrie-decembrie..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor!

Pussi, inca o data felicitari si aici! restul urarilor le stii!
Nicole, felicitari pt a2a reusita! sa ai inca un bebe sanatos! esti o fericita!
Delia, tin pumnii sa vii cu un test pozitiv joi! si eu cred ca ai facut mult prea devreme testul!
Danap, bafta maine la eco! hai ca abia te-astept cu semnatura de !
Galuscuta si Gabiu (?) , La multi ani!
Dariela, farmacia kABAY nu este in cadrul spitalului din Szeged. Este pe strada principala, f aproape de spital, dar , totusi, clinica FIV se numeste Kaali clinik, si de acolo vin majoritatea retetelor pt Progesteron si pt tratamentele FIV. Daca vrei detalii intra si pe subiectul "FIV in Ungaria" si acolo afli mai multe.

tuturor!



Andicu 25+Filip Cristian
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Andicu, merci mult. Asa e Dumnezeu ne iubeste!

F. frumos numele de Filip. Sa ai o sarcina usoara si Filip sa fie sanatos si norocos.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

dana tin pumnii maine la echoooo,,
Kora poti mama sa'l deschizi si pe urmatorul..te pupp

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"12

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

[quote]Originally posted by KITTA

Cellubine ai venit, iti dorim sa stai putin pe aici, dar intre timp sa ne dai si noua informatii despre cum decurge FIV-ul la Sp. Ilfov. Ca iti monitorizeaza si Estradiolul asta e un lucru bun, ca pe la alte case mai mari, de ocupati ce sunt numai de asa ceva nu le arde....
Eu iti dau un sfat, ca am luat si eu Puregon. Este o farmacie (jumatate dintr-un Nufarul) pe partea dreapta cum mergi spre intersectia de la Marasesti (fostul restaurant Budapesta- acum e un Domo acolo), cam in dreptul iesirii din pasaj. Acolo era anul trecut prin ctombrie 1550000 lei vechi fiola, ca era nu stiu cum sponsorizat pretul de firma importatoare si au mai tot timpul pe stoc, bineinteles daca nu iei cantitati industriale sa le dereglezi stocul pt. toate Fiv-oasele Dr. Bucur de la Giulesti care sunt trimise acolo Sper ca te-am salvat cu ceva acolo la buget!
In rest, cum e la Ilfov? Aglomeratie mare, ca eu cand m-am dus o data sa intreb cum sa treaba cu FIV-ul la ei mai ca nu m-au luat la goana.

Multumesc de informatii, la Sp Ilfov deocamdata e ok, sau poate am nimerit eu ore rezonabile, oricum, asistentele par uneori depasite de treburi... nu cred ca sunt prea bine organizati, dar nici ca la Giulesti nu sunt, acolo am fost marcata de fiecare data.
Din cate stiu echipa de aici este nou infiintata, as vrea daca e cineva la acelasi spital sa-mi dea de veste, poate ne comunicam/informam fiecare, ce a mai facut.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

dana_p Azi la eco sa te umple de fericire inimioara lui !

pussi Felicitari!!! Sa te vad cu in brate peste 9 luni!

zouzounaki, KoraPop

ralu_t Sa faceti neaparat si spermocultura si celelalte analize de care-ti scriau fetele. Si tratamentul pentru imbunatatirea spermogramei sa-l incepeti cat mai repede. Dureaza 3 luni pana se vad rezultatele (chestii de spermatogeneza). Va doresc multa bafta!

lilianaF Da-mi si mie reteta aia de s-au inmultit ovocitele in 4 zile! Serios. Iti doresc multi embrioni de calitate si bafta ca sa fii peste 9 luni!

Mirela_1 Imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat. alaturi de tine. Fii puternica si sa o iei de la capat cu forte proaspete!

cellu Iti doresc bafta si sa fie FIV-ul norocos! Sa stii ca si pe mine tot atat cat ai scris si tu m-a costat FIV-ul la Giulesti (cu analize si tratament). Cred ca preturile sunt relative. Mai ales ca analizele le poti face in atat de multe locuri , cu diferite sume de bani dar si diferite rezultate (din pacate).

delfi Spor la stimulare!!!

anyko Sper ca a trecut temperatura si acum esti bine iar si-a gasit culcusul!

Kitta Eu cred ca poti merge si la M. De ce nu? Iti strica si inca o parere? Poate afli ceva care te va lamuri incotro sa o iei. Eu cel putin asa sper sa mi se intample. A, si eu merg si la dr. Neamtu sa vad ce parere are. Poate ne impartasim din experiente si ne si intalnim (eu merg in 13.03 la Neamtu la Marinescu Center). Iar dupa aceea sa ne impartasim povesti din burtici.

ANDRA0 Povestea FIV-ului tau e foarte asemanatoare cu cea a FIV-ului meu. Adica eu am avut 9 foliculi, 3 ovocite, ET la 48 de ore cu 2 embrioni (5 si 3 celule) in 02.03. Poate imi scrii cate ceva despre "povestea" care te-a dus la FIV, ce tratament ai urmat si ce ti-a zis doctorul despre rezultatul stimularii.... Poate ma ajuta experienta ta sa inteleg cum as putea imbunatati ceva. Poti sa-mi scrii PM daca vrei. Oricum, iti doresc succes in continuare si sa fii o fericita peste putine luni!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Va invit la capitolul FIV 113

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput