Gradinita Bd. Lacul Tei - dna. Ghica

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunni spune:

Anca, si eu stau prin zona, care este gradi Zori de zi?e de stat sau particulara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Eu am avut baiatelul si la gradinita nr 7 si la 234 "Zori de zi".

Iti pun aici experienta noastra de la 234, Ghica-Tei:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176807&nm=Georgiana-Nicoara-educatoarea-batausa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Despre gradinita nr 7, de unde l-am retras dupa 2 luni (2011), pot sa-ti spun urmatoarele:

Gradinita nr 7, sector 2 - grupa mica

- 270 lei/luna - masa (mic dejun, pranz, gustare)

- 300 lei/an - fondul clasei pt jucarii/rechizite

- In fiecare luna: detergenti - podea, vase, wc(deodorizant si lichid de curatare), crema de curatat; spirt; servetele batista; hartie igienica; sapun lichid...si parca mai erau.

- Optionalele se platesc separat

Pe mine m-a mai deranjat faptul ca educatoarea nu ii scoatea deloc afara si le punea cam 2h pe zi desene animate. Pustiul meu era la grupa mica si pleca nauc de acolo de atata Tom si Jerry. Masa era obligatorie desi l-am inscris la program scurt.
In octombrie au inceput activitatile si educatoarea sa tipe. Iar copilul a refuzat sa mai mearga. End of story!

Acum, fireste, depinde si de ce asteptari ai tu pt gradi. Mie toate aspectele enumerate mai sus nu mi-au convenit. Comparativ pot insa sa-ti spun ca gradi 7 este mai buna decat 234.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Al meu a fost 3 ani la la gradi nr 7.
Confirm cele spuse se Fiona despre masa,fondul clasei, detergenti si optionale.
Despre desene si tipat la copii cred ca difera in functie de ce educatoare ai, la noi una din ele era un pic mai severa...si avea si o infatisare care nu o prea avantaja...asa, la prima vedere. Copiii o placeau mai putin. Nu stiu daca in 3 ani de gradi au iesit afara de 5 ori... ma rog, era la program scurt si putea sta afara oricat dupa ce iesea de la gradi.
Ce pot sa spun cu mana pe inima e ca i-a fost super usor in clasa intai...ca au fost pregatiti, conform programei (nu peste) foarte bine si ca pustii, majoritatea, se descurca foarte bine pe la scolile pe unde au ajuns. Eu as recomanda gradinita! Bine, nu am o alta experienta, insa am fost multumita.

Mergi la inceput