vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

diana,
Kusadasi are multe hoteluri bune, plaja cu nisip, doar ca e cam departe de aeroport. Faci 2-3 ore cu autocarul, indiferent ca aterizezi pe Bodrum sau pe Izmir. In Kusadasi e bine de mers cu masina cand sunt copiii mai mari.
Kemer-ul e ok. Am fost la un club in Beldibi (langa Kemer) si ne-am simtit ff bine. Erau niste vile intr-o padure de pini. Dezavantaje: plaja cu pietricele - aceeasi pt toata zona si un munte in spate - peisaj super, dar umbra dupamiaza- nu mai era de plaja. Clubul era Champion Holiday Village.
Bodrum-ul e aproape de aeroport si aici stiu doua hoteluri ok.Rixos - care e mai luxos dar are plaja de beton (ponton) si Samara la care am fost si e ok- Plaja e cu nisip (adus de ei) la intrarea in apa.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Anya - problema e asa: in Bodrum a fost si mi-a plcut mult de tot, dar acum vreau musai Antalya, ca nu am mai fost. Lara-Kundu am inteles din diverse locruri + vazut cu okii mei pe Google earth - rpogram de vizualizare prin satelit ca e tot un santier, deci nu vreau acolo. Alanya mi-a placut mereu si m-a atras. Asa ca asta este..o sa rezist io cumva cu Sarah o ora jumate cat poate dura transferul de 100 km.

Madau- am zis mai sus de ce nu-mi place Lara. Are avantajul distantei, asa este, dar dezavantajul santierelor.

Diana- te-as sfatui sa alegi Bodrumul. Io am fost odata acolo si de 2 ori in Kusadasi. Dar la Bodrum mi-a placut mai mult, desi cumea! am stat la un hotel inferior celor la care am stat in Kusadasi! E vorba de Hotel Magnific, 3 stele. Are o grradina mirifica, dar avea demipensiune, lucru care la vremea respectiva nu ma incurca cu nimik ca nu aveam gangania mica. Iar plajaera un golfuletz suuuper - cu apa clistal, fara pic de val si plaja de nisip. In zona - Gumbet - erau 90% hoteluri de 3 stele, deci nu cluburi.
La kusadasi am stat la Ephesia, am scris pe pag 2 parca de el, suuper, all inclusive, animatie ce vrei, de nota 10! Si evident mult mai ieftin ca Antalya sau Bodrum, ca doar e vorba de Kusadasi.

Io ma tot coiesc intre Riva Costa si Saphir - Alanya. Zau daca stiu care sa-l aleg...








Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Multumesc mult fetelor ,cele mai bune informatii sint cele de la persoane care au fost acolo .
Acum astept oferta de la Buchon !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Noki, pana in Alania (100 km) nu ai cum sa faci 30 min. Gandeste-te ca in afara de km mai trebuie sa pui si timpul de stationare la fiecare hotel pt a lasa turistii. Doar daca nu-ti iei transport individual.
Daca vrei musai zona Antalia, de ce nu incerci Belek-ul? Are plaje de nisip, hoteluri cu all inclusive.
Foarte frumos, dar departe de aeroport, e Oludeniz - zona Fethiye. Daca nu te deranjeaza distanta...incerca.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Anya - nu am zis 30 minute, ci o ora jumate. Cam atata estimez. Incerc sa aranjez la agentie pentru un loc pe scun si pentru micutza, nu numai pentru noi.
Belek are numai hoteluri in jur de 1000 euro/pers la 11 nopti cazare, cat vreau io. Ceea ce este mult prea mult pentru mine, din pacate.
Fethye e unul din visele mele supreme. Asta si insula Zakynthos, Grecia. Dar hotelurile din Fethye sunt foarte scumpe. In ceea ce priveste distanta, am vazut ca pe langa statiune nu departe este aeroportul Dalaman. Insa nu am vazut chartere pentru acolo. Oricum pentru Fethye exista foarte putine oferte de hoteluri. Desi e superba zona. Club Letoonia e de vis. Dar scump...

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

noli lara,noi am fost la oludeniz pe 11 octombrie.vreme super ,34 de grade.am fost caati la hotel alize allinclusive 25 de euro/pers.daca te uiti in poze o sa vezi poze de la oludeniz.super!vrem sa mergem si anul asta,pt ca anul trecut eram la sf concediului si nu am avut timp sa facem croaziere.dar vreau sa-ti zic ca nimic nu se compra cu oludeniz.iti recomand.mai era u n hotel karbel 3*,demipensiune 18 euro.noua ne-a aranjat un var care lucra la o agentie de turism acolo.


ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

mai fetelor sa stiti ca e comod daca mergeti cu masina.noi am fost individual mai multi prieteni si a fost superr.am vazut toata coasta de S a turciei

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

madau in ce perioada vreti sa mergeti in Turcia? Noua cei de la Alibabatour ne-au dat un pret de 765 euro/pers la inceputul lunii septembrie la Delphin Palace plus cheltuielie cu copilul si taxe de aeroport.
Concorde ne-a fost recomandat de agentia Mr.Peter dar nu stiu daca au atatea facilitati pentru copii ca si Deplhin. Este si mai ieftin.

Despre Barut inca nu m-am documentat suficient.

Cristina.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ege, este CVASI-IMPOSIBIL sa merg cu copil de 1 an si 8 luni cu masina in Oludeniz sau oricunde altundeva in turcia. Pai de-aia sunt io la sb de Turcia, ca nu vreau sa fac 800-900 km pana in Halkidiki, darmite pana in Trcia. Si noi cand am fost am calatorit inr-un stil si mai misto: vagon de dormit-tren pana in Istanbul=100 euro, vizitat Istanbului, apoi de acolo seara luat autocar - care la ei sunt exceptionale, aer conditionat, merg incet!!!!! si in limita vitezei de 80-90 km/h, au un sistem de transport rutir extrem de bine pus la punct, neavand cai ferate decat infime. Deci super conditii, una peste alta si preturi decente. Asa am calatorit odata pana in Kusadasi si odata pana In Bodrum. Si tot asa, am vazut o maaare parte din tara. Super,ce mai! dar acum cu copil, adio chestii de-astea!
Nici macar boat-trip-rui care sunt pasiunea mea nu voi putea face...ca ce fac cu ea o zi intreaga pe barca???? No way s astea si ea linistita...

Madau- mie Concord-ul nu-mi place deloc ca nu are decat niste amarati de palmieri plesuvi si golasi. Infima vegetatie. ce faci ziua cu copilul la 35vd egrade? Nu e pic de umbra...
la mine vegetatia abundenta e criterul major de alegere a hotelului dupa cel de a fi situat pe plaja.

Mcam- in ce perioada si cte nopti e pretul asta? Banuiesc ca 7. Io vreau 11 nopti, asa ca e imposibil sa fie atata.


Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Noki Lara, uita-te pe site-ul Botanik din Alanya, are foarte multa vegetatie, mie mi-a placut ce am vazut (n-am fost acolo), dar pentru noi era prea scump.

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput