vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by anya

Diana, vezi ca au pus preturile si cei de la Alibaba si cei de la Kusadasi.


Anya



unde sunt preturile alea la Alibaba,please,ca eu nu le vad?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_d spune:

Yasmine,trimite-mi un mail pe adresa claudia_dob@yahoo.com ca sa-ti trimit oferta de la AliBaba,primita de la agentie

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Mi se pare mie sau preturile au crescut simtitor fata de anul trecut?Ma uit pe site la agentia Kusadasi si pt sfarsitul lui iunie vad preturi de peste 700 euro de persoana,plus 75 euro taxe de aeroport,pt o saptamana la 5* cu avion cu tot.Daca imi aduc bine aminte anul trecut pretul era de 550 euro.
Asta inseamna o crestere de 30%.Chiar asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buchon spune:

Preturile la turci au crescut cu 25%....restul e , probabil, comisionul agentiilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Eu nu inteleg in ruptul capului cum de cei mai mari tour-operatori pe Turcia, in frunte cu Alibaba au cele mai mari preturi, cand agentiile mai mici au preturi mai bune?!
O prietena de familie care e agent de turism ne-a sfatuit ca ptr Turcia in august-septembrie sa nu ne repezim sa ne facem rezervare, fiindca vor aparea ofertele speciale. Oricum, vad ca majoritatea agentiilor dau discounturi doar ptr plata integrala nu si pentru rezervari in aprilie-mai.

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buchon spune:

Candy, iti explic eu.
Pentru ca agentiile mici sau medii au comisioane mai mici!!! Comisioane de 5%, 10% maxim 15% pe cand agentiile mari au comisioane de 50%, 75% si 100%. Uneori si 200% dar aici deja vorbim de turismul de afaceri.

Nu de putine ori am avut oferte de pret mai mici cu 50, 60, 70 E decat la marile agentii (pe acelasi hoteluri) dar tot de acolo se cumpara...Pentru ca omului i se pare ceva suspect!

Nici eu nu stiu ce sa fac Sa maresc comisionul? Neah....pana la urma o sa-si dea lumea seama ca pret mare la agentiile mari si pret mic la agentiile mici/medii = COMISION!

Ma pot lauda anul asta cu cele mai mici preturi pe individual pe Turcia ..in special Bodrum si Kusadasi...cu diploma primita la TNT pentru ..citez "cel mai decent comision"...

Deci..merg inainte asa....

Cat despre reduceri, da, se dau lunile astea...un 2%, 5% maxim 10%. Te incalzeste cu ceva ca din 600 E sa nu mai platesti maxim 60E cand tu oricum platesti de 2 ori sejurul? Eu zic sa cauti preturi BUNE...hotelurile sunt aceleasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:



Anul asta planuim mare concediu mare cu grupul nostru de prieteni, cu tot cu bebelacii din dotare (intre 2 ani si 7 luni) asa ca am citit cu interes postarile voastre

Noi ne-am hotarat sa mergem in Antalya (Lara) la Hotel Delphin Palace, a fost un amic acolo anul trecut si a fost super totul. Nici pretul nu e foarte mare (1200 euro - 2 persoane High Class AI cu tot cu charter). Vom merge probabil prin agentia Alibabatour pentru ca opereaza zborurile prin Tarom, spre deosebire de cei de la agentia Kusadasi care merg cu Blue Air.

Daca stiti alte agentii cu oferte mai bune, dati-mi si mie PM va rog

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Fetelor,
voi v-ati carat pe avion cu pampersi sau cearceafuri absorbante sau gasesti de cumparat?
Exista magazine in cadrul cluburilor de all-inclusive?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Si noi am fost incantati de Turcia in fiecare vacanta. Cand eram doar noi 2 am fost in Alanya si in Marmaris. Sistemul de demipensiune ni se potrivea perfect pentru ca dupa micul dejun plecam in excursii, croaziere, la rafting, diving etc... iar seara reveneam la hotel unde aveam cina asigurata.
Anul trecut cand Nicolas era mic, si ca si MCM nu rezista prea mult la drum dupa ce am coborat din avion, am avut marele noroc sa mergem in ANTALYA la hotelul BARUT ( 5 stele all inclusive) unde am ajuns imediat, fiind primul hotel din lantul de hoteluri care au iesire lamare si la plaja LARA. ( aprox. 10km de la aeroport, practic am fost primii care am coborat din autocar).
Anul acesta tot acolo vrem sa mergem dar am vazut ca agentiile au ridicat preturile cam NEOBRAZAT si nu prea mi se pare justificat ca doar vb de plata in EUR.
Speram ca fiind un grup cu mai multi adulti si copii sa obtinem ceva reduceri.
Daca stiti cumva agentii care au pe lista Hotelul Barut din Antalya... va rog frumos sa-mi spuneti si mie ( in afara de Omnia ca de-acolo am vazut deja oferta).

Elag eu m-am carat cu pampersul . Depinde unde mergi dar eu nu am gasit in cadrul clubului nimic pt bebe.

Madau depinde si in ce perioada mergi. Delphin e misto dar Barut mi se pare mai interesant pentru ca are suprafata de teren mai mare, plus piscinele etc... asa ca acolo stiu ca nu mam calcat pe picioare cu nimeni. Facand comparatie ( si de pe net) intre hotelurile din zona LARA am vazut cam cate apartamente au si la ce sufrafata de teren, piscine etc... Intreaba-l pe prietenul tau te rog frumos daca era aglomerat la Delphin ca sunt chiar curioasa.

Cat despre taxa de aeroport ... vad ca unii cer 100 eur de pers , chiar si de bebe sub 2 ani.



LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Anya la Barut este un loc de joaca cu leagane si toate cele, plus mai multe piscinute de copii. Oricum si piscinele mare au intrarea lina, ca in mare... si eu mai mult la malul acestora il tineam pe Nicolas care avea doar 9 luni.
Seara de la 20:00 au program pt copilasi "Mini Disco". F. frumos.
Verdeata ffff multa, un parc enorm. Barutul e pe o suprafata de 100.000mp. E absolut SUPERB.

Spune-mi si mie te rog de la ce agentie ti-ai ales programul pentru Barut

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput