vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rov spune:

Anya,

Te rog, raspunde-mi daca prelude are plaja sau ponton. Proprie, publica sau alt tip?

Pentru alte fete: stie cineva ceva de Vera prince ada?

E sigur cu ofertele de dupa 15 aprilie?

Multumesc mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Am urmarit subiectul cu sufletul la gura in speranta ca ma voi duce si eu in vara asta in Turcia.Ma atrag locirile de joaca pt copii ,piscinele pt copii...Eu ma duc la mare pt ei ,altlef as face un circuit sa mai vad si eu ceva.Concluzia.....Cind voi avea la dispozitie min 2000 eur ma voi duce in Turcia ,10 zile,la 5 stele ,UAI asta daca vreau sa ramin cu o amintire placuta.Pina atunci ma voi duce 2 sapt in Italia cu 1000-1200 eur.
Vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_d spune:

Imi doresc sa merg in Turcia in iunie cu baietelul meu de un an si 3 luni( in iunie).As vrea sa merg in Antalya sau Belek cu avionul.Intrebarile mele pentru fetele care au fost cu copii asa mici in Turcia in cluburi de 5 stele:gasesc de cumparat pampersi,mancare la borcanas,lapte praf?Ma pot baza pe cabinetele medicale din interiorul clubului?Ati apelat la serviciul de baby-sitting?Am voie cu caruciorul in avion?
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre,pt.ca deja am inceput sa visez la vacanta,dar nu ma vad suind in avion cu copilul si cu box-ul de pampersi.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Si noi m vrea sa mergem in Antalya cu copil de 2 ani si jumatate. Din cate stiu la transport cu charter limita de bagaje este 20 kg/adult si 10 kg/copil.
Pe mine m-ar interesa cam cat ar costa o masina de inchiriat in Antalya si daca merita inchiriat de la hotel. Scaunul auto trebuie inchiriat extra sau cum se procedeaza?

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

fetita mea avea 1.11 luni cand am fost in Antalya; am plecat cu tot de acasa (lapte praf, pampers), a mancat la fel ca si noi, deci nu am avut nevoie de borcanele.
din ce am vazut, articolele din magazinul hotelului erau destul de scumpe; Humana nu aveau.
caruciorul se preda la intratea in avion, il primesti la coborare; nu am avut nevoie de baby-sitter, am primit camera la parterul hotelului, cu o mica terasa si putina iarba; acolo ne petreceam serile.
am preferat sa luam copilul peste tot, la unele spetacole a adormit in carut.
anul trecut un Opel Corsa era 50 eur / zi; de scaun nu stiu nimic, a stat in spate doar cu centura masinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Noi vrem sa mergem la sfarsitul lunii iunie la Belek, cu copilele. Ne-am orientat spre Papillon Zeugma 5*, desi de la agentie ni-l recomanda pe Papillon Aischa 5*. In afara de faptul ca al doilea e putin mai ieftin, se poate sa imi spuneti, daca ati fost in vreuna din cele 2 locatii, impresiile voastre?
Clyo, stiu ca tu tot mergi in Antalya, ai fost la vreunul din astea 2 hoteluri?

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Laura, anul trecut am stat la Gloria, langa Papillon Zeugma 5*; m-am uitat pe siteul lor, amandoua arata bine dar parca Aischa mi-a placut mai mult, mai ales din punct de vedere al activitatilor pt copii.

edit: imi poti spune, te rog, agentia si ce preturi sunt?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Am ales Agentia Patriot,ca avand preturile cele mai mici si chartere zilnic. Intre 23-30 iunie, 2 adulti si 2 copii (5 si 8 ani), la Papillon Zeugma 5* High Class All Inclusive, camera standard (35 mp) cu sea view, avion (charter Tarom), total 2355 euro.

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Rov, Prelude are o plaja cu nisip super.
Ella74, te rog, poti sa-mi spui daca la Barut era loc de joaca pt copii (nu ma intereseaza topogane de apa ci leagane obisnuite) si daca in sintemul "a la carte" mai cotizai ceva la masa. Si sa nu uit. Era ceva verdeata? umbra?
Diana, vezi ca au pus preturile si cei de la Alibaba si cei de la Kusadasi.

Claudia, iti povestesc din experienta maea de anul trecut. Am plecat 3 familii cu 5 copii din care 3 copii (cate 1 de familie)cu carucior. In Romania am mers cu caruciorul pana la usa avionului si in Turcia l-am luat la banda de bagaje. La intoarcere l-am predat la usa avionului si l-am recuperat pe Otopeni tot la usa avionului.
Eu am avut in dotare 2 copii - unul de 3 ani jumate si celalat de 11 luni. Am plecat cu pampersi normali si de apa, pt ca in piscina nu intra in poponeata goala. Exista si de cumparat, atat la magazinul hotelului cat si la farmacii/ magazine in oras. Borcanase am luat vre-o 4 ca sa am pe drum. Am luat blender-ul si din mancarea de la hotel alegeam ce credeam eu de cuviinta si ii pasam. Am luat laptele praf cu mine. Daca l-ai trecut pe lapte obisnuit te duci la orice ora la bar, cu biberonul, si ii rogi sa puna lapte. Aveau UHT si nu am avut probleme cu el (baiatul cel mare a baut). Mi-am mai luat o cana mica si un fierbator ca sa incalzesc laptele. Portocale, mere, piersici, struguri - au la masa si te aprovizionezi de acolo. Banane cumperi din statiune. Ai mei copii au mancat ff bine iaurtul (acasa nici nu pun gura pe el). De obicei la restaurantele din cluburi au scaunele pt copii asa ca nu am avut probleme.Cat despre medicamente - am plecat cu o traista plina (la recomandarea medicului) si in caz de necesitate - traiasca roamingul! Am sunat doctorita copiilor si am stabilit tratamentul prin telefon. De obicei la restaurantele din cluburi au scaunele pt copii asa ca nu am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_d spune:

Clyo si Anya-multumesc mult pentru raspuns.
Ce tip de pat ati avut pt.copilasi?Era nevoie de aer conditionat in camera?
Citesc mesajele voastre ca sa ma inspir pentru locatie.
Am doua cataloage acasa de la Ali Baba si de MIster Peter,dar mi-e tare greu sa ma hotarasc.


POZE

Mergi la inceput