vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

quote:
Originally posted by buchon

ella, mi se pare un pic scumputz......
se gasesc si mai ieftine....



Noi am vrut cel mai luxos loc din Turcia; si a fost; exista foarte multe hoteluri de 5 stele insa diferenta intre ele poate fi foarte mare in privinta a ceea ce ofera; in plus noi am preferat regim Ultra All Inclusive, nu doar All Inclusive.

Lara e o statiune relativ noua iar Barut Hotel a fost dat in folosinta acum cativa ani, este decorat si amenajat in cel mai futurist stil, iar servciile sunt impecabile;

Am fost in Belek, intr-un hotel de 5 stele din lantul Water World, dar diferenta este foarte mare fata de Barut Hotel din Lara.

Anyway, Turcia este un loc pentru toate buzunarele, depinde ce-ti doresti sa gasesti acolo.

ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

intre all inclusive si ultra all inclusive diferenta este facuta numai de bauturile alcoolice, in rest totul e la fel.

edit: despre acest hotel e vorba?
http://www.expedia.com/pub/agent.dll?qscr=dspv&flag=l&itid=&itdx=&itty=&from=f&foop=0&hwrq=&htid=1207007&spsh=&spsi=&crti=4&nfla=1&mdpcid=21187-1.ExpediaHotelImages|+Hotel_Review|+GTEST|+ROW&&zz=1175349634984&

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

diana2004 ce hoteluri sunt in Iclemer?

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Cristina ,m-am uitat la www.alibabatour.com/ro/descrieri/turcia/marmaris/marmaris.htm
Deocamdata nu au preturi ,cred ca dupa Paste o sa avem ofertele de vara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

hellooooooooo....stie cineva ceva despre Club Mersin din Kusadasi????mi s-a dat un pret super ok pt 20 august cca 35eu/pers la ALL....


pleaseeee,,,,am nevoie de sugestii...daca nu e ok maerg tot in bulgaria ca si anul trecut....deci merita Kusadasi????

un an de convietuire-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

MCM, Icemeler-ul are hoteluri mai luxoase decat Marmaris-ul, dar e mai retras (iei dolmus-ul pana in Marmaris). Partea mai proasta e ca dupamiaza nu ai soare, deoarece in spatele hotelului e un munte (nu f mare, dar suficient).

In Kusadasi am stat acum cativa ani la Prelude si a fost ff ok.

Clyo, ai dreptate cu diferenta. Eu fug de ultra all inclusive pt ca de obicei la genul asta de hoteluri merg multi rusi care vor sa bea si sunt extrem de zgomotosi. (ella_74 nu ma refeream la voi ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

quote:
Originally posted by clyo

intre all inclusive si ultra all inclusive diferenta este facuta numai de bauturile alcoolice, in rest totul e la fel.

edit: despre acest hotel e vorba?
http://www.expedia.com/pub/agent.dll?qscr=dspv&flag=l&itid=&itdx=&itty=&from=f&foop=0&hwrq=&htid=1207007&spsh=&spsi=&crti=4&nfla=1&mdpcid=21187-1.ExpediaHotelImages|+Hotel_Review|+GTEST|+ROW&&zz=1175349634984&




da, asta e hotelul dar nu stiu de unde au pus pozele alea cu camerele, ca in realitate sunt altele; noi am avut in camera un pat matrimonial imens, cu canapea , scaune si masa, comoda si barul iar baia era despartita de camera printr-un perete de sticla si arata mai degraba a camera de zi prin felul in care era decorata, wc-ul era separat de restul baii; pe jos nu e gresie sau mocheta ci un parchet de cea mai buna calitate, asternuturile sunt din bumbac satinat ; nu stiu cat conteaza fiecare in parte si daca pentru asta te duci intr-un loc anume, dar fiecare intregeau o poza pe care eu am vrut-o in vacanta mea.

Diferenta intre UAI si AI este de principiu la bauturi, insa in cazul nostru nu s-a redus doar la asta; noi am avut dreptul sa rezervam fiecare seara la alt restaurant a la carte, ceea ce de regula nu se intampla, fiindca ai acest drept doar o data pe sejur ( si lucrul asta il afli la fata locului fiindca agentia n-o sa-ti spuna asta), terenul de tenis cu nocturna si echipamentul era inclus; si asta n-a fost tot; de ex. gustarile dintre mese la AI sunt niste chestii mici asa cat cat nu mori de foame,hot dog, piscoturi si alune; aici, gustarile astea erau niste mese in toata regula, astfel incat toata ziua puteai sa mananci indiferent de ora; iarasi nu asta e fost scopul, sa mancam ca innecatii, dar avand in vedere ca noi am inchiriat masina si plecam din club, vroiam sa stiu ca atunci cand ma intorc, indiferent de ora, pot sa mananc ce am chef si unde vreau.
Si da, in privinta bauturilor, desi nu suntem nici eu nici sotul mari amatori, am preferat sa bem wisky original si vin european si nu bauturile locale de la AI care sunt niste poshirci.

Dupa cum am mai spus, depinde ce cauti, ca oferta e pentru toate gusturile.

ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

quote:
Originally posted by ramonzca79

hellooooooooo....stie cineva ceva despre Club Mersin din Kusadasi????mi s-a dat un pret super ok pt 20 august cca 35eu/pers la ALL....


pleaseeee,,,,am nevoie de sugestii...daca nu e ok maerg tot in bulgaria ca si anul trecut....deci merita Kusadasi????

un an de convietuire-13 august




am stat la Mersin acum 6 ani; e curat locul, nici poveste de lux, desi ei zic ca e de 4 stele in realitate e de 3, dar avand in vedere ca e destul de ieftin, merita ; deci, raportul calitate /pret e fair.
Cand am fost noi era plin de nemti, mancarea e relativ ok cu mici exceptii, nemtii o savurau dar asta fiindca ei pot manca si laturi daca e pe gratis; de ex . nemtii care nu aveau AI, mancau la pranz covrigi pe plaja doar ca sa nu-si comande ceva din restaurant...

amplasarea clubului e este ok iar plaja e super aici; e ceva de mers pana in Kusadasi dar sunt microbuze care te pot duce in oras.



ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

eu ma opresc aici ca deja mi se pare ca sobectu o ia razna.
draga Ella, acolo unde am fost noi, tot ceea ce povestesti tu era la AI: restaurantele cu meniu a la carte - de 3 ori / sejur, gustariele erau mese la restaurante amplasate pe plaja (super delicioasa mancarea); cat depsre alcool, nu as da nici o mie de Heineken pe o Efes light (nu beau wisky).
pe site, hotelul apare de a fi de 3stele, nu de 5.
ma rog, pentru o saptamana de stat la soare, fara sa faci nimic, la preturi rezonabile, cu mancare buna si servicii de calitate, Turcia este perfecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

quote:
Originally posted by clyo

eu ma opresc aici ca deja mi se pare ca sobectu o ia razna.
draga , acolo unde am fost noi, tot ceea ce povestesti tu era la AI: restaurantele cu meniu a la carte - de 3 ori / sejur, gustariele erau mese la restaurante amplasate pe plaja (super delicioasa mancarea); cat depsre alcool, nu as da nici o mie de Heineken pe o Efes light (nu beau wisky).
pe site, hotelul apare de a fi de 3stele, nu de 5.
ma rog, pentru o saptamana de stat la soare, fara sa faci nimic, la preturi rezonabile, cu mancare buna si servicii de calitate, Turcia este perfecta.



asta e site-ul oficial, iar Barut din Lara este de 5 stele UAI:
http://www.baruthotels.com.tr/LaraResortSPA/eng/index.htm

poate te referi la alte hoteluri din grup fiindca mai sunt si in alte statiuni si intr-adevar nu sunt de 5 stele.

Eu am stat in vara lui 2006 la cel din Lara...nu pot sa zic decat de asta ca are cu siguranta 5 stele, restul le-am vazut doar pe site-ul lor...



ella

Mergi la inceput