vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Si noi speram sa ajungem anul asta in Turcia, pe litoral. Am citit putin pe net despre hoteluri si astazi m-am dus cu toata increderea la targul de turism de unde am luat cataloage si pliante si am discutat cu cativa agenti. Speram ca targul sa faca putina lumina in mintea mea dar dimpotriva acum sunt si mai nehotarata.

Stiu doar ca vom merge in Antalya penstru ca este cel mai aproape de aeroport(nu cred ca pitica noastra va mai avea rabdare sa se plimbe cu autocarul dupa ce aterizam) si vrem AI si plaja cu nisip.

Daca ati putea sa-mi recomandati un hotel din Antalya (in afara de Royal Wings care e trecut deja pe lista) v-as fi recunoscatoare.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

mcm, ca sa fii aproape de aeroport ai urmatoarele variante.
Statiunea Lara cu aterizare pe aerop. Antalia - plaje cu nisip, hoteluri noi, foarte mari, de 5*, dar cu verdeata mai putina.
Orasul "Antalia" cu aterizare evident pe aerop. Antalia, plaja de pietre - nu e recomandabil pt copii.
Si nu in ultimul rand "Bodrum" cu aterizare pe aeroportul din Bodrum. E o zona cu mai multa verdeata, cu hoteluri de 3,4,5* dar mare atentie ca unele au plaja de nisip (putine) iar altele pontoane.

Cam asta gasesti pt maxim 20-30 min de mers cu autocarul la transfer. Mai au statiuni ok la 45-60 km (Kemer, Belek). Restul sunt mai departe de aeroport si ies din discutie.

Distractie pt copii si animatie vei gasi in toate cluburile de la 3* in sus. Daca le place apa, alege un hotel cu mini aqua-park si ai scapat de-o cheltuiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

buna seara!
si noi am fost prima oara la bodrum la club crystal 4 *,cu all inclusive.a fost bine,dar anul trecut am facut turul mari egee si al mediteranei.super.am fost la cesme,kusadasi,bodrum,pamukkale ,antalya,oludeniz.
am p;lecat la nimereala,doar la antaluya aveam rezervare facuta de aici la hotel sera,lara.
noi am fost un grup de 12 persoane si ne-am gasit cazare super.am mai si negociat fiind asa multi.
puteti vedea poze.mai am un album care se numeste sumela,e la N turciei,adica la marea neagra,la 2000 de km de cta.
mie mi-a placut bodrum dar inima mea a ramas la oludeniz.
si noi mergem la targul de turism duminica.
va doresc sa faceti alegerea cea mai buna


ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Elag, iti recomend cu caldura Hotelul Ephesia, Kusadasi. Suuuperb, preturi super, distractie mancare de vii cu 4 kile in plus...Eu am fost in luna de miere acolo si mi-a placut la nebunie. www.ephesiahotel.com/eng/" target="_blank">Hotel Ephesia!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

am fost si in Kusadasi si in Antalya.

diferenta de pret exista, Kusadasi e mult mai ieftin.

recomand Kusadasi nu pentru ca e mai ieftin ci pentru ca plaja aici s mai frumoasa, cu nisip fin si intrare lina in mare (recomandat deci pentru copii),in timp ce Antalya (am fost si in Lara si in Belek) are plaja cu nisip pietris cam negricios iar apa marii se face adanca , trece de cap, dupa 2-3 metri de la mal.

Lara e o statiune noua, la 10 -12 km de Antalya oras dar unde nu ai ce face; daca iesi din club, peisajul e dezolant fiindca se construieste peste tot; am inchiriat masina ca sa mergem la shopping in Antalya, 50 eur/zi plus benzina; mai sunt excursiile organizate care merita (nu toate); in club, noi am stat la Barut hotel 5 stele ultra all inclusive, arata foarte bine totul; mancarea e exceptionala, pe langa restaurantul principal unde mesele sunt bufet, mai sunt 4-5 restaurante a la carte unde poti face rezervare gratis ; recomand pe cel cu specific pescaresc - am mancat la fructe de mare acolo...asta e un motiv pentru care m-as intoarce acolo.
In club sunt tot felul de activitati , gradinita pentru copii, piscine, tobogane,terenuri de sport, animatori , spectacole, discoteca (cine gusta genul asta de distractie).
N-are rost sa povestesc de rusi, ca sunt puhoi peste tot in Turcia si sunt neciopliti si salbatici, de la stilul de a manca si pana la felul in care urlau pe plaja.

am plecat cu o agentie turceasca foarte cunoscuta la noi, cu sediul in piata Romana.

Pret : 200 eur/camera/noapte + avion ; am stat 10 nopti.

in Kusadasi am stat la un club situat pe plaja, la vreo 25 de km de oras; mi-a placut fiindca exista promenada si poti sa te plimbi de ex seara (in antalya cluburile erau situate unul lunga altul si plaja era delimitata, deci inchisa pentru fiecare in parte); pretul nu mi-l aduc aminte, a fost acum 5 ani.

o sa ma mai duc sigur in Turcia dar o sa aleg Kusadasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

ela_74 cat dureaza transferul de la aeroport pana in Kusadasi?
Ceea ce spui tu pare incitant si daca este si mai ieftin mi se pare ok.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Mcm, pt. Kusadasi, ca si pt Marmaris, aterizarea se face pe Bodrum si drumul dureaza cam 3 ore (se face si o pauza). De vre-un an am vazut varianta de charter si pe Izmir, care e mai aproape, dar nu foarte avantajos pt ca drumul e cu multe serpentine si cam tot atat se face.

Intr-adevar, Kusadasi are plaje frumoase si preturi mai mici, dar daca ai copii mici e destul de neplacut de ajuns. Doar daca nu sunt fani autocar. Pt Kusadasi e mai buna varianta de mers cu masina, nu cu avionul.

Pe varianta avion+transfer de aprox.30 min (cand ai copii mici) cea mai buna statiune e Belek-ul, dar preturile sunt mai marisoare. Cu preturi mai mici e Bodrum-ul dar atentie ca nu toate hotelurile au plaja de nisip.

Pt cei fara copii cea mai buna statiune e Marmaris. Are club langa club si discoteca langa discoteca si seara e super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Kusadasi , Kustur Club- e super si pt parinti , dar mai ales pt copii.

Practic nici nu ai nevoie sa iesi din el.Nu e scump daca iei bilete din timp.Au animatie toata ziua si pt parinti si pt copii, seara spectacole si discoteca pentru copii, cazare excelenta, mancare si bautura multa si buna, plaja cu nisip fin , sauna, masaj,etc....si daca esti cu masina ai multe de vizitat in zona.Chiar si drumul pana acolo a fost frumos sai am vizitat multe si pe drum.
Am fost cu un copil de 6 ani si unul de 9.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buchon spune:

ella, mi se pare un pic scumputz......
se gasesc si mai ieftine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Noi am vrea in Marmaris ,sintem 2 familii cu un singur copil de 5 ani .Am vazut ca linga Marmaris e o alta statiune Iclemer ; unde e mai bine ,vrem all ,plaja cu nisip ,hotel pe plaja ,verdeata (doar atit )!

Mergi la inceput