vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu doar prin mail am corspondat cu ei.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Super locatie, ma bucur ca ai gasit hotelul asta. tu mi-ai deschis ochii asupra lui cand ai scris ca ati luat deja bilete.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Imi pare bine Moniland ca totul fost bine. Abia asteptam impresile tale despre Tez tour si despre hotel. Super poze .
O sa revin saptamana viitoare cu intrebari si crede-ma ca o sa fim mai rau ca securitatea pe vremuri
Apropo cum au fost camerele? Si poti sa explici putin cum e sistemul asta ultra all inclusive? Eu nu am mai fost niciodata asa si as vrea sa stiu ce o sa fac . Chiar nu mai trebuie sa cheltui bani dupa ce ajungi in resort? Sunt niste reguli care trebuie sa le respecti? Ms mult anticipat si o sa revin........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

crisstin, conceptul ultra all inclusive inseamna ca ai multe gratuitati. In sensul ca mancarea si bautura e inclusa in costul biletului. La UAI spre deosebire de AI si bauturile straine sunt gratuite. La AI doar bauturile locale sunt gratuite. La hotelul unde am fost eu erau 5 baruri:
lobby bar care era deschis non-stop cu bauturi locale si e import. Ma refer la lichioruri gen bailes, apoi vermuturi garonne, martini, wiskey Jim Beam, Grants, Red Label etc... Puteai cere de la barman orice si primeai.
sunset snack bar deschis intre 10 si 18 si serveau bere, vinuri si bauturi racoritoare
swim-up cu bauturi locale si de import si programul intre orele 10-24
vitamin bar care se afla in zona de fittnes cu sucuri proaspat stoarse si cu program intre 10-20.
si disco bar cu bauturi locale si de import si program intre 23-02.

Restaurantele aveau programul cam asa:
Micul dejun intre 7 -10 la restaurantul principal
mic dejun tarziu intre 10-12 la acelasi restaurant
era un loc in care se serveau placinte traditionale turcesti intre orele 12-16
la o terasa de pe plaja se serveau snack (gen bucatele de pizza)intre orele 12-16
pranzul la rest principal intre 12,30-14,30. Aici dupa ce-ti umpleai farfuria si te asezai la masa veneau ospatarii si te intrebau ce vrei sa bei. Eu luam de cele mai multe ori vin rosu si iti aducea un pahar.
La barul de la piscina intre 15-17 era inghetata, iar intre 17-18 ceva gustarele gen pizza
cina se putea lua la rest principal tot in stil bufet suedez intre orele 19-21,30. Dar noi in fiecare seara alegeam sa mergem la unul din restaurantele cu specific. Acestea erau deschise intre 19-21,30. Aici era pe sistem a la carte. Aveai de ales dintre 3 meniuri. Era rest italian, mexican, japonez, chinezesc, turcesc si pescaresc.
Si mai era gustarea de la miezul noptii in rest principal intre 24 -01,30.Cam asta era oferta lor de mancare si bautura. Puteai merge oricand si sa-ti iei sau sa ceri eva de bagat in tine. Toti erau f. serviabili si nici unul nu comenta. Unii te mai intrebau de unde esti. Sotul meu cum e inalt si mai blondut cu ochi albastri ziceau ca-i din olanda . Cand le ziceam ca suntem din Romania incepeau cu Hagi, Popescu, Filipescu, Pancu. Toti sunt fanatici ai fotbalului.
Revenind la faptul daca am cheltuit ceva bani in resort pot sa-ti zic ca am lasat la plecare pe masa 1 euro si ceva maruntis la femeia care facea curat. Atat.
De regului, nu stiu la ce te gandesti. De ex bauturile se serveau doar cu portia (bahar) nu puteai lua o stica, dar iti dadea si 10 pahare daca vroiai . Nu puteai sa scoti mancare din restaurantul principal. Nu primeai nici o "bratara" cum ca esti cazat la hotelul acela.
Altceva ?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

mai fetelor prin ce agentie sa plec,sa imi faca o reducere considerabila sau sa imi dea camera gratuit ,tinand cont ca suntem 26 de adulti si 5 copiii?noi vrem miracle resort ,hotel pam la pamukkale si un hotel la oludeniz,fetiye
multumesc

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaf spune:

SALUTARE!AM LUAT BILETE PENTRU MARMARIS LA HOTELUL ,,PINETA PARK DELUXE", A FOST CINEVA???ARE 4 STELE ,ALL INCLUSIV,544EURO-7ZILE, FARA DRUM,ASTA IN SEPTEMBRIE DUPA 20....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

este cineva in Botanik in perioada 15-30 iunie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Stiti daca mancaruri sau bauturi light sunt?

Si daca vreau sa-mi las copilul pentru cateva ore sub supraveghere se poate?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

noi am facut rezervarile pentru Oludeniz cu plecare in 28 august, la www.belcekiz.com/eng/index.htm" target="_blank">Belcekiz beach. tot ce sper e sa nu fie prea cald si sa nu dam de rusi

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

miria, unde am fost eu exista cola light. Si da se puteau ocupa ei de copilasi contra cost.
roxanaz, depinde si de rusi. Hotelul unde am stat era ocupat cam 90% de rusi, dar erau cumintei. Pe la sfarsit a venit o gasca de vreo 4-5 familii cu copii si acestia erau mai galagiosi. Fiind in gasca mare aveau curajul la mai multe prostioare. Acum temperatura era ~ 30 grade. Dar in august vei avea parte de o mare super calda.

Monica

Mergi la inceput