vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Madau, mi mi-au zis niste prieteni ca au vazut la hoteluri mamicile cu mixer vertical, alegeau din mancare si pasau pt bebe...eu ma gandesc la varianta asta, mai ales ca Bb al meu e mult mai bebe decat al tau....ce zici? eu ar trebui sa ma car cu 2 borcenele pe zi (unul cu fructe si unul cu mancare de pranz) ori 7 zile inseamna 14 borcanse...adica tot bagajul...plus ca ma gandesc ca sunt cam grele, exista riscul sa se sparga....si o sa iau si o punga de lapte praf iar apa folosesc de la ei...voi cand mergeti?(ca sa nu mai caut in urma)?

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete
www.flickr.com/photos/12803220@N00/" target="_blank">alte poze

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Geliza eu i-am comandat deja cateva borcanse de mancarica (vreo 4 buc, ca sa am la mine ptr orice eventualitate, si musai a trebuit sa-i iau cateva de fructe cu iaurt, ptr ca ii mai dau gustari intre mese, si nu stiu daca oi fi sau nu la restaurant atunci, Nu ma car in nici un caz cu 14 borcanse dupa mine.... Laptele praf il iau in punguta lui, apa voi lua de la ei. O sa iau eu cana fierbator ptr incalzit apa, iar mixerul verical o sa-l ia o prietena cu care mergem.

Plecam luni, pe 4 iunie

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci eu probabil pot castiga anul asta premiul de cel mai nehotarat turist . acum o luna ziceam ca plec la Roma, dupa ai in Creta, in Rodos, acum mi-au cazut pe ochii pe ofertele de la Tez Tours si am ramas uimita de ce preturi mici sunt la Fethyie. deci va rog sa imi dati detalii despre statiune si regiune, ca din imagini sunt uimita de cat de frumos este.
Fisun tu ziceai ca ti-a placut mult acolo....astept detalii te rog!
multumesc tuturor,

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Madau, noua ne-au pus la dispozitie (la cerere) o cana fierbator; am vorbit la receptie si in juma de ora il aveam in camera.
Geliza, zi-mi daca vrei sa te ajut cu borcanelele , car si io; sa vad ce o sa fac io anul asta cu laptele; fi-mea bea numai Humana Drink Junior (2 cutii / zi)...sa vezi bagaj atunci.
totusi Belek e aproape si gasesti si acolo borcanele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Clyo parca nu m-as risca sa las cana fierbator acasa..io stiu daca or avea sau nu la hotel sa ne dea vreuna????.
Nu poti sa-i iei celei mici in loc de Humana Junior, formula? Ca e mult mai usor de carat. Chiar asa mult laptic bea, adica 1l pe zi?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Fetelor, am pus ochii pe Hotel Richmond Resort / Kusadasi. Stiti ceva de el ? Este OK?

Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Madau, unde o sa stati?
da un mail la hotel si intreaba-i daca au asa ceva; doamne, nu te mai cara si cu asta, destul cu mixerul vertical
apropos, pasat cu furculita nu mananca?
fi-mea e maricica, face 3 ani in iulie, nu mai bea formula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Clyo, eu l-am trecut pe lapte de vaca UHT. In Turcia, la all inclusive, dimineata e lapte la masa si pe la 7 il trimit pe al meu sot cu biberonul la "cantina" iar seara ma prezint cu biberonul la orice bar din complex si "fac plinul". Laptele de la bar e UHT, am vazut cutiile, dar e tinut la frigider si in camera il incalzesc. Iau cu mine o cana mica de metal si un fierbator mic (luat pe vremuri din talcioc). Anul trecut eram pe lapte praf si incalzeam putina apa plata...putin praf... si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Clyo, mersi de ajutor....deja incep sa ma gandesc la cate bagaje voi avea ....ma ia durerea de cap...noroc ca nu ne permite avionul prea multe ca daca am fi fost cu masinaaaaa....cred ca o sa iau doar cateva borcanele, o punga de lapte....mixerul vertical...si o sa iau si un fierbator si o craticioara de metal..pt mai multe siguranta....zici ca gasesc mancare de bebei si acolo, nu?....abea astept sa plecam...

Madau, concediu placut...ce putin mai ai...super...

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete
www.flickr.com/photos/12803220@N00/" target="_blank">alte poze

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Clyo nu ma car eu cu mixerul vertical, il cara o prietena cu care mergem. A mea mananca pasat cu furculita n-am treaba cu ea...il vroiam ptr fructe, ca-i place sa pape piure de fructe cu cereale. Cred ca voi lua totusi un fierbator in locul canii de fiert apa, si cu o can ceva..si ies mai ieftin..la kg
Oricum, nu stiu voi cum sunteti dar pe mine ma streseaza rau treaba asta cu facutul bagajelor cu cantarul..of, of, mai, mai

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput