vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

quote:
Originally posted by LoraG76

A stat cineva vreodata la hotel Imbat in kusadasi? Mi-a fost recomandat ca fiind f. bun, fara referinte negative, de catre o agentie prin care vrem noi sa mergem.

Lora, mami de IUSTINA




Eu am fost in 2001 la hotel Imbat, in luna de miere si totuul mi s-a parut minunat. La finele sejurului de 12 zile ne-ammai luat 5 zile suplimentar si apoi am inceput sa calculam daca am vinde tot ce avem cat putem ramane la Imbat... Pana la urma am revenit cu picioarele pe pamant. Noua ne-a placut foarte mult, totul si nu avem nimic de reprosat... oricum, parerea este subiectiva.
Sa faci cea mai buna alegere!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe Emanuel!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

quote:
Originally posted by luminita74

Buna si am fost in turcia 3 ani la rand dar in Kusadasi ptr ca noi mergem cu masina si copilul era mic,anul asta mergem in Antalya daca poate cineva sa imi dea si mie detalii despre hotelul "MIRACLE"as fii tare recunoscatoare noi am mers intotdeauna pe mana celor de la agentie si anul asta ne-a recomandat sa mergem la "MIRACLE".Stie cineva cum e la acest hotel.Noi plecam la sf.luni iunie.


Eu tocmai m-am intors ieri de la Miracle. A fost frumos, dar parca un pic plictisitor, mai ales seara. Mancare foarte buna, conditii excelente. Am constatat ca sunt foarte multi rusi in Antalya, aprox.70% si germani-olandezi. Daca vreti alte detalii, spuneti si va voi raspunde.

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

AWEYA am citit mai la inceputul topicului ca in LARA se construieste. era zgomot?

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

aweya,de ce plictisitor??? poti sa ne dai detalii mai multe?si noi vrem sa plecam la miracle dar la sf lui sept.poti sa pui niste poze sa vedem si noi? ma intereseaza cum arata camera,baia?aveai terasa mare,cum arata in poze?
multumesc

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Da si pe mine ma interesaza cum era statiunea...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

quote:
Originally posted by mirib

AWEYA am citit mai la inceputul topicului ca in LARA se construieste. era zgomot?

Miri si David - 23.12.2005


Da, aproape de Miracle se construieste un mall cred, dar nu se auzea zgomotul. Mai mult se auzea noaptea (pana la ora 24) muzica de la hotelul de langa Titanic - cel putin eu asa aveam vederea camerei.

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

quote:
Originally posted by ege

aweya,de ce plictisitor??? poti sa ne dai detalii mai multe?si noi vrem sa plecam la miracle dar la sf lui sept.poti sa pui niste poze sa vedem si noi? ma intereseaza cum arata camera,baia?aveai terasa mare,cum arata in poze?
multumesc

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos





Daca vrei poze trimite-mi un mail nicoletarcau@yahoo.com
Camera este mare, noi am avut doua paturi (unul pt 2 persoane si unul pentru una, cu toate ca am fost doar 2), este foarte curat, lenjeria si prosoapele le schimba zilnic. In camera este frigider, televizor, aer conditionat. In minibar zilnic iti pun 2 ape plate, 2 minerale, o cola si o limonada de-a lor. Terasa mare, foarte mare au doar camerele gen apartament, dar este destul de mare si in camerele obisnuite. Sunt foarte amabili si serviabili.
Legat de plictiseala... pai seara nu prea aveai ce sa faci, in afara de niste spectacole de-ale lor un pic cam vulgare, iar discoteca era de la 23.30, dar nu am reusit niciodata sa ajung pentru ca ma lua somnul. Eu as fi vrut ca de la ora 20.00 dupa ce iei masa sa existe ceva. Poate ca fiind la inceput de sezon, de aceea a fost mai monoton, dar sper ca voi sa aveti mai mult noroc. In Lara nu prea ai unde sa te plimbi, este un oras care acum se dezvolta, sunt multe blocuri care nici nu sunt date in folosinta, un mall si cateva bazare unde totul sunt falsuri dupa marci celebre (ma refer la haine, ceasuri).
In schimb mi-a placut mult programul din timpul zilei. Au o echipa de tineri care se ocupa de entertaiment si sunt foarte distractivi. Organizeaza jocuri toata ziua, intreceri etc
Depinde cu ce agentie mergeti, spre exemplu cei cu care am mers noi organizau diferite excursii (una de safarii pe care nu ne-a recomandat-o nimeni, una la Pamukale de doua zile - ceea ce mi s-a parut mult ce timp). Noi am ales-o pe cea in Antalya, care a insemnat: oprire la o cascada, vizitarea unei fabrici de bijuterii Storks, a uneia de haine de piele si apoi timp liber prin oras.
Oricum, mie mi-a placut, doar am vrut sa va subliniez aspectele un pic mai neplacute.
Va urez concediu placut si sa stau la dispozitie cu orice alte intrebari.

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Si noi am facut timp de trei ani concediul in Turcia.
Prima data la Kusadasi-Efesus Princess-foarte bine,cu Aqualand linga el,excursii la ruinele Efesului,la Casa Sf Maria de pe muntele nu mai stiu cum..
A doua oara in Lara,la Royal Wings,foarte bine,5 stele,ultra all inclused,parc acvatic propriu,parc ptr copii propriu..fain!Nici nu ne-a mai trebuit sa cumparam excursii
Si ultima data la Delphin PAlace ,tot Antalia,tot Lara,hotel luxos, acelasi confort la si la Royal,doar ca putin mai clasic.
Superba gradina ,parcul acvatic nu mai avea piscina cu valuri si cel ptr copii doar cu masinute ,o roata si un leagan-barca.
In schimb am avut sucuri naturale de fructe,si bar de legume proaspete(morcov,castraveti si numai stiu ce)
Aici am cumparat excursie ptr scufundari acvatice si am mers cu vaporasul intr-un loc foarte frumos..unde cei care au vrut au facut doua scufundari in ape adanci de 10 si 15-20 m.O apa foarte curata si limpede,se vedea fundul chiar si la 20 de metri.

Problema e ca ne-am cam saturat de sistemul asta ultra all(cu toate ca e super ptr familiile cu copii mici)..nu prea ai ce face seara,in afara de specatalolele care se termina pe la 22..si care nu-s pe placul tuturor..noi am pierdut timpul pe la baruri unde am degustat toate soiurile de cocteiluri si pe plaja ,unde era un bar chiar in capatul pontonului unde se fuma narghilea..fain,valuri,mare..
briza adie usor..:)

In Lara nu prea ai unde merge ,decat la bazar..si cam atat..

Anul acesta mergem la Eurodisney,e an festiv,implinesc 15 ani,si copiii pana la 6(sau 7) ani au cazare si intrare libera.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haitzuss spune:

Am inteles ca sunt persoane care ar dori sa mearga in Antalya la hotelul Miracle. Eu si sotia mea ne luam bilete sambata asta pentru acelasi hotel... in perioada 06- 17.sept 2007. Ar fi frumos sa ne intalnim mai multi romani acolo mai ales ca stiti si voi ca e plin de germani si rusi... Va las id meu de mess si poate stabilim ceva in privinta asta...

P.S. : Noi luam bilete prin agentia Patr*** (ca sa nu fac reclama:)).E de incredere si au preturi mai mici ca alte agentii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

haitzuss,cu cat ati luat biletele pt perioada asta?plecati cu avionul?
multumesc

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput