vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

super ideea cu IC SANTAI. m-am uitat pe site si sunt grozave pozele. eu corespondez acum cu JEKA. Sunt seriosi si raspund destul de rpd la mailuri. astept sa-mi spuna dc au liber pe 30.07 cand vrem noi sa plecam.
folosesc taromul si taxa de aeroport e 85 euro. e cea mai mare taxa perceputa. pe la ce agentii am cautat era mai mica. e acu si cu 10 euro/pers...
varianta 2 ramane botanik.sper sa postati si voi fetelor impresii dupa vacanta.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Well, n-a auzit nimeni nimic despre IC Green Palace? Plecam pe 7 iunie acolo.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

[quote]Originally posted by Moniland

Fetelor si eu ma duc in Turcia. Am rezervat la IC Hotels Santai la Belek. Biletele eu zic ca sunt super ieftine 349 euro/persoana + 50 taxe aeroport. Mai ales ca e de 5* si ultra all inclusive.
Eu plec la 01 iunie. De abia astept.
[quote]

Moniland sa inteleg ca in cei 349 euro/pers. este inclus si avionul?
Unde ai gasit oferta aceasta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

crisstin, de luna aceasta activeaza si in Romania compania Tez Tour. E o companie turca, care are doar oferte de Turcia. Intra pe site-ul lor si vezi ofertele speciale. Pretul de 349 euro include transport cu avionul, cazare in camere standard si masa - ultra all inclusive. Cica IC Hotels Santai e considerat ca fiind high class. Taxele de aeroport nu sunt incluse, in schimb transferul aeroport - hotel - aeroport, da.
Iar la 4* all inclusive au oferta la 179 euro in aceleasi conditii.
Ei sunt tour operator, dar biletele la exact acelas pret le-am luat de la CMB. Astept sa-mi ajunga maine prin curierat rapid.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

IERTATI-MI NESTIINTA. CE INSEAMNA CMB?

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Am gasit si TEZ TUR si CMB.Ptr aug au preturi > decat JEKA.Ma tot streseaza taxa de aeroport . cum la unii e 50 si la altii 85 pe acelasi avion? si CMB si ALL TUR au oferta de la TEZ.70 euro conteaza.platesti asigurarile medicale cu ei.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Miri, la TEZ TOUR sunt ofertele speciale, un fel de last minute, si preturile sunt chiar bune. Cu siguranta vor fi si pentru luna august ceva ieftin, dar vor aparea doar in iulie. Oricum nu te poti baza pe ele.
Taxele de aeroport cred ca difera in functie de avionul si compania cu care te duci. Tu ai zis ca mergi cu taromul, iar eu voi merge cu atlasjet. Probabil aici e diferenta de 35 euro.
Eu nu mi-am facut asigurarea medicala la ei.
De fapt eu am luat legatura cu Tez Tour si mi-au zis sa-mi aleg din lista lor de parteneri ce agentie vreau. Am ales CMB Travel si am zis ca vreau sa ma duc in Turcia la hotelul respectiv prin operatorul Tez Tour din perioada 01 iunie cu 349 euro. In 2 zile mi-au facut rezervarea, factura si am achitat. Azi trebuie sa-mi soseasca biletele. Corespondenta cu ei a fost prin email, eu nefiind din Bucuresti.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Moniland vorbeam numai de ofertele de la tez. la cmb era taxa 50 euro si la all tur era 85. de aia nu pricep .ca toti merg cu ... nu mai vad ce companie aviatica ai scris tu.
acum astept pretul final de la jeka. 569 euro in aug.la ic santai .n-am reusit sa scot nici o reducere.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Moniland , mersi de informatii. Intr-adevar ofertele astea bune sunt un fel de last minute, si cum noi vrem sa mergem la inceput de septembrie nu-mi ramane decat sa sper ca vor aparea si atunci.
Oricum te asteptam cu impresii.
Concediu placut si distractie maxima !!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ok, miri, am inteles acum nedumerirea ta. Dar la unele oferte de la tez tours scrie ca taxa de aeroport nu e inclusa si e de 50 euro. Deci...
Si toti care pleaca in Turcia cu atlasjet pleaca? oh, in cazul asta m-am linistit.
Crisstin, multumesc. Mai am inca 3 zile fara asta si sunt la Turci. De abia astept. Normal ca ma intorc cu impresii si poze .

Monica

Mergi la inceput