vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Era sa uit...am trimis azi dimineata mail la astia de la Delphin Palace, sa vad daca au primit cererile de rezervare de la astia de la agentia noastra (am vrut sa verific eu personal sa nu avem surprize) si au zis ca e ok, camerele sunt rezervate, si am intrebat si de patuturile ptr copii, cele tip tarc, au zis ca au la receptie, nu costa nimic dar trebuie platita o garantie de 50 E....ma gandesc ca poate mai intereseaza pe cineva treaba asta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

quote:
Originally posted by Rufus

Merg de multi ani in Turcia, in toate variantele. Anul asta (ca si anul trecut) am ales o vila pe malul marii, in Davutlar (langa Kusadasi), pentru care platim 50 euro pe zi (are 6 locuri). Mancarea nu e o problema, cine a mai fost stie...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Asa ceva cautam si noi. Asa am fost in Grecia si a fost f bine. Trei familii, o vila la malul marii, linistit, curat...
Anul asta ne-am gandit sa mergem in Turcia, dar cind vad cat costa o sapt de vacanta ...intr-adevar ultra, extra,super All Inclusive... totusi 2000-2500E sunt bani f multi pt o sapt de lux...
Asa ca, draga Rufus,te rog, da-ne niste amanunte despre ce ati gasit voi. Noi suntem 3 fam cu 4 copilashi si o vila la malul marii ar fi excelenta pt noi. ..si drumul pana acolo?cu masina? cum e plaja in acea zona? asa citeva vorbe sa vedem si noi ce si cum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Madau, multumesc de raspuns!!! M-ai pus pe ganduri...

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Dar de Hotel Limak Lara stie cineva ceva???

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Tot cer pe aici informatii despre Miracle din Lara insa nu stie nimeni nimic.Deosebit de utila informatia legata de tarcuri.Oare asa este la toate hotelurile de 5 stele?Adica platesti doar o garantie fara sa te taxeze in plus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by mirela68
Asa ca, draga Rufus,te rog, da-ne niste amanunte despre ce ati gasit voi. Noi suntem 3 fam cu 4 copilashi si o vila la malul marii ar fi excelenta pt noi. ..si drumul pana acolo?cu masina? cum e plaja in acea zona? asa citeva vorbe sa vedem si noi ce si cum...





Anul trecut am mers prima oara fara agentie, la recomandarea unor cunoscuti. Proprietarul are doua vile in oglinda, intr-una sta el, una o inchiriaza. Zona este plina de vile, ale lui sunt in primul rand, la plaja. Plaja e lata ca la Mamaia, nisipul e perfect. Nu e aglomeratie, turcii nu vin la plaja prea multi si, oricum, incepand cu ora 12, cand noi suntem plecati. Ne si distram cand ne aminteam ca in Romania nu ai unde sa iti pui paturica...
Vila are toate conditiile, dotarile, zona are mici magazine, piata, terase. Supermarket-uri sunt relativ aproape, iar pana in Kusadasi faci cam 15 minute.
Drumul pana acolo il facem in doua etape, cu masina, adica inoptam dupa ce trecem cu Ferry, in Asia, dar nu in Canacale (e mai scump), ci dupa 40 km., in Ezine. Unii merg intr-o singura zi, ajung spre noapte, dar noua ne place drumul, ne mai oprim.
Ca vilele astea sunt multe, zona adiacenta orasului este imensa...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

De trei ani (asta e al 4-lea) de cand merg in Turcia la hoteluri de la 3*+ pana la 5* cu all inclusive am primit paturi- tarc pt copilul sub 3 ani. Ori l-am gasit gata instalat in camera, ori am anuntat la receptie si intr-o ora era adus la camera. Garantie nu am platit nici-odata. Anul trecut, deoarece eram cu 2 copii au adus pat suplimentar -pliant, dar de dimensiuni mai mari- si pt copilul de 4 ani.
In camera si la plaja am primit si prosoape pt copii (identice cu ale noastre).
La restaurant sunt scaunele speciale pt bb-i.

In concluzie, desi nu platim nimic pt ei, au aceleasi drepturi ca si noi - paturi, scaune, mancare, piscina...speciale pt pitici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anya nu stiu ce sa spun, probabil ca depinde de hotel daca percep sau nu aceasta garantie ptr patut, noi acum de Paste cand am fost in Bulgaria n-am platit nimic, insa e bine sa dai un mail zic eu si sa intrebi inainte, sa nu ai surprize neplacute.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Anya nu iti dai seama ce ma bucura informatia ta ca voi avea si patut.De luni pina marti am fost la Cluj si am dormit cu ambii copii intr-un pat nu chiar f lat.Asta nu pt ca nu avea fiul meu unde sa doarma, dar cum sa dorme eu doar cu fata.Toata noaptea am dormit pe o parte.Am intepenit.Ma gindeam ca daca asa se va intimpla si in concediu mai bine stau acasa ca si asa costa mult.
Va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Daca au de unde, dau si duplex sau chiar apartament. Noi am avut norocul de 2 ori sa primim duplex(2 camere cu o baie) iar niste prieteni au avut apartament cu 2 dormitoare + living. Asta fara cost suplimentar. Dar sigur iti vor da paturi pt copii in camera. Chiar si cu garantie - doar iei banii inapoi la plecare.

Cat despre Miracle nu stiu nimic. Dar Lara e o zona noua, cu plaja buna si hoteluri ff luxoase. Eu aleg cluburi pt ca vrem sa fie verdeata (copaci adevarati, nu palmieri "ciufuliti") si sa stam de preferat la vile, nu la "bloc" . Asa ca am ales Belek.

Mergi la inceput