vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Biletul de avion pt copil peste 2 ani il platesti (anul acesta) 180-195 euro + 75-85 euro taxa de aeroport(functie de operator si aeroport). In plus, 10 dolari/euro taxa de viza daca are pasaport individual. Va avea loc in avion si masa, dreptul la bagaj, caruciorul si bagajul de mana nu se adauga la kg de bagaj, iar in avion poti sa-i iei ce vrei tu, ca nu te cauta nimeni . Ma refer la medicamente si mancarica/lapte. Sa nu ai in bagajul de mana cutite, trusa de unghii, jucarii tip pistol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerasu spune:

Va multumesc frumos pentru informatii.
Asa am aflat si eu ca platesc integral biletul de avion pentru ca nu stiu daca are sens sa o tinem in brate, sigur va vrea sa stea pe scaunul ei. Pe ea biletul o costa 235 eur cu toate taxele incluse pentru ca am inteles ca in Trcia copii pana in 7 ani nu platesc la hotel nimic.
Legat de faptul ca pot lua medicamente cu mine la bagajul de mana m-am linistit pt ca auzisem varianta ca te controleaza si nu poti lua nimic. Mi se pare aiurea pentru ca in caz de ceva trebuie sa ai la tine macar strictul necesar.

Marioan, noi am cautat cazare in Belek la Rixos Premium si tot ce am gasit pe piata era in jur de 1300-1400 eur de persoana transport cu cazare si masa all inclusive all axclusive pt 7 nopti. Pana la urma am gasit la Rezeda (vezi ca au site www....ro) biletul cu 1043 eur cu absolut toate taxele incluse daca fac rezervarea pana pe 30 aprilie. Si rezervarea la ei nu presupune ca la altii (Alibaba etc) sa platesti biletul integral ci doar un avans. Oricum am inteles ca de la ei cumpara aproape toate celelalte agentii (alibaba, pasha, mr peter, agentia patriot etc) biletul si de aceea este mai scump la acestia.
Daca vrei iti pot da nr de telefon al tipei cu care am vorbit pe PM si discuti direct cu ea.

Gabriela, mama unui ingeras Bianca Maria (21.12.2004 ora 16:42)
http://photos.yahoo.com/simiongabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniboni spune:

Si noi o sa mergem anul asta in Antalya. Am gasit super oferta printr-o agentie din Istanbul (e mult mai ieftin decat din Romania).
Avion Istanbul-Antalya, hotel 5 stele ultra all inclusive (noi 2 + bebe 2 ani si 10 zile - plateste doar avionul) - 1000 de euro!!
Pana la Stanbul o sa mergem cu masina.
Chiar, are cineva idee cum e drumul pana acolo, cate ore se fac?

mamica de rockerash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Gabi multumesc frumos iar daca nu te deranjez f mult da-mi te rog pe PM numar doamnei cu care ai vorbit.Si distractie placuta.
Cat despre bilet noi atat am platit anul trecut dar e adevarat ca pe curse normale (Canada) nu pe charter. Oricum e bine de stiu ca si eu vreau sa-mi iau piticul in Turcia si sa-mi calculez corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianapas spune:

Noi am ales anul asta WOW Bodrum Resort 5*, cu ultra all inclusive, pentru ca are si piscina faina si plaja. Cu ultra all inclusive-ul asta nu prea sunt eu lamurita, in sensul ca nu am priceput care sunt exact diferentele fata de all inclusive.

Diana, mama Ilincai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Si eu am luat tot ultra all inclusiv.Am inteles ca la ultra intra si bauturile alcolice ,sucurile naturale de alta productie decit cea turca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ingerasu cei de la agentia Alibaba nu-ti cer sa platesti integral, de fapt mie niciuna din agentiile cu care am vb (si au fost cam toate) nu mi-au cerut achitarea decat a unui avans de 30%
Uite chiar m-am uitat din nou la Rixos ptr ca acolo pleaca prietena mea si ea a rezervat de la Alibaba cu 968 euro/pers...pretul intreg e de 1100 euro si a avut o reducere de 12%. Io zic ca merita.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Fetelor, nu e nici-o diferenta intre Alibaba si Rezeda. Asta pt ca sefa de la Rezeda e sotia sefului de la Alibaba . Totul ramane in familie.

Mare atentie - pt cele care ati facut deja rezervari- ca din cauza comasarii areoporturilor Baneasa si Otopeni s-au schimbat orele/zilele de plecare pt chartere. Spre exemplu, charterele de duminica se pare ca au fost deja anulate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerasu spune:

Madau, stiu ca difera. Dar mie mi-au oferit un pret de 1300 eur de la 1 septembrie si beneficiez de reducere 12% daca achit integral pachetul pana la 31 mai. Cine naiba ii mai intelege si pe astia, cred ca fac ofertele dupa cum vor, nu stiu.
Anya, eu stiu ca patronul de la Rezeda este Hamid si ca Alibaba cumpara de la ei. Astia fac afaceri in familie. Vezi ca mie mi-au oferit un pret iar prietenei lui Madau altul.



Gabriela, mama unui ingeras Bianca Maria (21.12.2004 ora 16:42)
http://photos.yahoo.com/simiongabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anya multam de informatie, e bne de stiut, dar noi inca nu am primit nici voucherele, nici biletele de avion...abia pe 20 mai cand achitam tot le vom primi. Si cred ca pana atunci se va sti ce si cum se zboara....dar poate avem noroc si ne muta de la Blue air la Tarom, ca astia de la Getica Travel merg cu toate companiile

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput