Salariu banca

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Cere 1.200 ron. Daca depasesti grila lor, o sa o depasesti cu putin si arati ca te pretuiesti. Daca e doar 900 ar trebui sa ajunga la 1.200 intr-un an si atunci te incadrezi.

Sa stii ca daca ei te considera ok iti vor face o oferta chiar daca tu ceri mai mult. Doar daca ceri de 2 ori mai mult este o problema.

Never say NEVER.
http://bd.lilypie.com/STIcp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucova spune:

quote:
Originally posted by anca_vlad

e vorba de BRD Finance?
daca da nu te astepta la mai mult de 900 ron + bonuri de masa!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



BRDFinance nu are posturi de operator ghiseu universal...deci cred ca e vb de BRD,unde la fel, salariu poate sa fie de 900 ron+bonuri, in cazul in care nu are experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Opinia mea 1.200-1.300 RON/luna ar fi destul de realist la conditiile actuale de plata.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ma scuzati ca pic asa..ca musca in lapte. ce este "back office" si "front office"...acolo? pt mine, ceva nu se leaga...dar probabil ca nu vorbim de acelasi lucru...intreb doar de curiozitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutza4 spune:

Buna fetelor! pentru ca nu am putut sa va citesc raspunsurile pana acum...cred ca am dat-o in bara! mai exact (sper sa nu plictisesc, asa ca incerc sa scriu concis), am fost la interviul final, m-am descurcat excelent (eu, care de obicei am super emotii), iar la ultima intrebare, cea referitor la salariu.....am raspuns ceva de genul "stiti, eu merg pe principiul ca acum la inceput, fara experienta in domeniul bancar (am experienta in vanzari - asistent vanzari - ), nu cred ca as putea sa cer foarte mult. eu merg pe principiul - poti cere in momentul in care si poti oferi foarte mult. CEVA GENUL! si tipa a insistat.
iar eu.......... ii zic - "stiu ca salariul minimtr. studii superioare este 10 mil". tipa nu stia asta....si s-a divagat discutia.
urmeaza sa ma sune luni, cred.
HELP ME PLEASE!!!! Tipa mi-a zis ca o ricum aceasta intrebare e orientativa, deoarece salariul se negociaza la sediul unde voi lucra.
va rog..............spuneti-mi CUM sa merg mai departe? cum sa procedez???? NU STIU DELOC!
si inca ceva! cine lucreaza la BRD, sa-mi zica si mie programul REAL. ca am un bebe si nu-mi permit sa stau la job mai mult de ora 17. si ora asta mi se pare INFERNALA!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Ce tare esti...te-au sunat?
Ce ai mai facut?
Lucrezi deja?

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutza4 spune:

Nu, nu m-au sunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Mai cauta, nu te lasa!!! BAFTA!!! Iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Ora 17 este nerealista, cel putin din ce stiu eu. Se sta destul de mult, mai ales ca cei fara experienta sunt carnea de tun. Am prietene care stau pana dupa ora 10, aproape in fiecare seara, la diverse banci/ sucursale. Ce-i drept, salariile sunt mai mari decat cele scrise de voi pe aici, plus bonusuri, daca stii pe ce "butoane" sa apesi, adica sa ai ceva pilute. Eu am avut o oferta super, din punct de vedere financiar, dar nu vreau sa ma leg la cap. Inseamna sa ma casatoresc cu banca, ori eu am 2 copii de crescut, mai racesc, mai ii doare burtica, la gradi si la cresa nu-i primeste bolnavi... ce as face atunci? Eu cred ca banii nu merita, daca aveti copil mic sau intentionati sa faceti unul in urmatorii 5 ani. In 3-4 ani, bonusurile ajung la multe mii de euro, cam 4-5 pe luna, dar inseamna sa nu ai casa, sa nu am familie. La ce sume s-au vehiculat aici, imi vor sari multi la gat, dar nu vorbesc din povesti... Eu prefer sa fiu pe cont propriu, castig mult mai putin, dar am putut sta o sapatamana acasa cu cel mic racit, fara sa ma intrebe cineva cand semnez condica... Eu am ales familia, nu cariera. Partea proasta este ca, atunci cand cresc, copii cer bani, nu ii intereseaza prea tare de ce ai salariul minim pe economie... Fiecare decide cum crede de cuviinta, dar cariera se poate construi, mai greu, ce-i drept, si dupa 35.

Valentina(32ani), Alexandru(6,7ani), bebe Andrei (1,7 luni) si taticu' Gaby (32ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutza4 spune:

HUACIN, cu aceeasi problema m-am confruntat si eu. Problema este ca am riscat jobul la BRD tocmai pentru ca nu eram decisa daca saapuc pe acest drum sau nu. Dupa mai multe interviuri si intrebat...inclusiv pe voi..am vazut ca programul de la banca NU mi se potriveste defel. si eu am ales tot familia si nu am de gand sa-mi neglijez bebe, pe care mi-l doresc de la 16 ani, ptr. nici o banca. Stiu, era tentant la prima vedere, imi faceam o cariera, suna frumos, dar nu pottt!vreau sa-mi vad bebe crescand pas cu pas!
HUACIN - ce inseamna ca lucrezi pe cont propriu? mai exact ce? poate ma inspir si eu, ca sa pot sta cu bebe!

Mergi la inceput