FIV 111

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

danuta - multumesc si-ti trimit un pupik pe burtik.

fetele - si io vreu explicatii detaliate cum sa-mi dau injectie intramusculara (unde se baga acul si cu ce inclinatie etc)pleaseeee ca nu cred ca-mi gasesc io aici asistenta si pana la cel mai apropiat spital am vreo 30 km...si lucrez si pana la 18.30

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Galuscutainj.im.- se imparte "fesa"in 4 si se injecteaza in patratica extero-superioara,acul trebuie sa fie tinut drept si sa intre tot in muschi....daca nimeresti intr-un loc ffffdureros schimba pozitia acului(fara sa il scoti)...dupa ce ai introdus acul, inainte sa introduci solutia de injectat poti aspira,daca iese sange schimbi pozitia acului(asta se poate intimpla rar iar singura chestie proasta e ca se sparge un vas de sange si te poti invineti...nu ar fii chiar grav nu?)Bafta...inceputul e greu,apoi e floare la ureche

NUMAI BINE TUTUROR....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia13 spune:

Fetelor, va multumesc din tot sufletul pentru urari si incurajari. Asa este, sunt 2. Ma rog la Dumnezeu sa ramana acolo.
Primul FIV - Giulesti - dr.Marinescu, 3 foliculi- 2 ovocite s-au fecundat am ramas insarcinata dar am pierdut sarcina la 4-5 saptamani.
Al doilea FIV - Giulesti - dr.Marinescu, 1 folicul - 1 ovocit s-a fecundat dar nu s-a prins.
Al treilea FIV - Giulesti - dr.Marinescu, 3 foliculi - 1 ovocit, nu s-a fecundat, ET cu embrioni de la donator.
BETY - un mare pupic special pentru tine si bebelina ta. Iti multumesc din suflet ca nu m-ai uitat.Eu am trecut prin perioade nu tocmai bune care m-au cam daramat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Pussi,ma gandesc la tine si la puiuti tai Doamne Ajuta sa fie totul bine.Manuta me e la tine

Zouzo,eu am voie

Moniland,


Anto,, o sa fie bine pana la urma.

Pupici la toate fivoasele,si la toate burticoasele mele dragi

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

quote:
Originally posted by lilianaFi

Galuscutainj.im.- se imparte "fesa"in 4 si se injecteaza in patratica extero-superioara,acul trebuie sa fie tinut drept si sa intre tot in muschi....daca nimeresti intr-un loc ffffdureros schimba pozitia acului(fara sa il scoti)...dupa ce ai introdus acul, inainte sa introduci solutia de injectat poti aspira,daca iese sange schimbi pozitia acului(asta se poate intimpla rar iar singura chestie proasta e ca se sparge un vas de sange si te poti invineti...nu ar fii chiar grav nu?)Bafta...inceputul e greu,apoi e floare la ureche




Multam fain .La sotziorul meu i-am facut eu da' el are material pe fesa, nu gluma(are 110 kg) si de asta am nimerit bine tot timpul , io am mai putzin ,din fericire(am "numai" 55 Kg)si mi fricaaaa sa nu-mi fac ceva noduletz.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Yeeessss, DanaP, ai reusiiit !! Ma bucur atat de mult pentru tine, vezi ca pana la urma riscul cu banutii a meritat ?!! Iti doresc sa fie bine in continuare.

Onutzo, cred ca vei fi o noua graviduta moisica, ma bucur ca stai mai bine cu pisicul, bb are nevoie de tine optimista si cu gandire pozitiva.

KITTA, sa ai multa bafta cu acest nou inceput, iti doresc productivitate maxima

Lachi, cam maricica glicemia, dar nu te ingrijora ca exista metode de a tine in frau diabetul gestational. E normal ca s-a declansat mai devreme, pentru ca la tine sunt 2 , probabil va trebui sa tii o dieta, ceva. Te si ai grija de tine.

Pussi, Mirela 1, Cris 86, MadalinaM, Madalina 28, BAFTA MULTA !!!



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Teo, n-ai mai scris de mult timp pe aici, da-ne un semn de viata, ce fac tai ? Ai aflat ce sunt ?

De Amely, mai stie cineva ceva ? Mi-e dor de ea...

Liana, ma bucur ca sunteti bine !

Avalon/Carmen.cita , ce faci luna asta, laparo sau IAS ? Iti tin pumnii, hai ca parca vad ca spargi gheata inainte de un alt FIV.

Fetele, va pe toate si sa aveti reusita in tot ce va doriti !



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Rami, frumusico! Zarurile au fost aruncate: la-pa-ros-co-pi-e! Am niste emotii de parca ma marit!

Mirelus, ma gandesc la tine, cand faci testul?

Oana? Am intrat in fibrilatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, si asa nu vei simti nimic. Oricum vei dormi si in timpul manevrelor prin cele 3 gaurele si dupa. Cum am mai tot spus e foarte bine ca o faci. Iti iei un gand. Iar puiutii vor avea culcusul pregatit.
galuscuta uau, in curand. Sa fie cu noroc la austrieci.
Cris, tu cum mai esti? Pe cand ET?
Madalina28, parca te pregateai si tu de ET, nu?
Anto, inca un pic si apoi vei fi perfect sanatoasa.
Teli, bravo fata descurcareata, dar spune-ne si noua cum ai reusit cu progesteroanele. Sau o fi retete de UE .


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am si eu o veste mi-am facut rost de progesteron injectabil de la farmacia din Szeget cred ca o sa fac luna aceasta ET-ul.Andicu multumesc inca o data pt adresa farmaciei.Mi-a cumparat cu reteta din RO de la medicul de familie,deci fetelor se poate....Mai scriu inca o data adresa pentru cele care o vor:
FARMACIA KABAY
Strada Tisza Lajos,,- krt 95,Szeget, Ungaria
tel 62420763
program luni-vineri 7-21,sambata 8-13

Madalina
si maine e o zi...

Mergi la inceput