Pacientele optimiste si gravi ale dr Tutunaru (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Zenobia multumim pt noul capitol!Sper sa te treci cu manuta ta !Bafta!Mai ai 2 zile pana la test!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusea spune:

Buna dimineata dragelor!Am facut 3 teste(diferite marci),4 zile de intarziere si numai o liniuta. Este posibil si asa ceva? La noi la Tulcea analiza BHCG se face numai luni pentru ca trimit analiza la Bucuresti si rezultatul vine joi. Ce sa-i faci suntem la capatul pamantului aici.Spuneti-mi si mie ce simptome ar trebui sa am la 2 saptamani de la ovulatie.Ar trebui sa iau ceva daca este sarcina?
Poate mi-ati purtat noroc.Va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns merdan spune:

Buna dimineata tutunici si sa ne fie de bine in noul capitol!

Zeno sper sa te treci in acest capitol!Fac si eu galerie ca si celelalte fete

Alexela daca vezi dublu anunta-ne.Noi suntem aici si tinem pumnii stansi,stransi.

lucialu scuze faceam o statistica a fumacioaselor(ca sa nu ma simt singura ) in mintea mea de si te-am incurcat cu vali.

vali_delide nu te lasa! Bravo de la o fumacioasa fara vointa.

Iyoana asteptam maxima zilei

Azi fiind vineri e avanpremiera de week-end nu? asa ca urez tuturor tutunicilor mai vechi si mai noi,gravidoase sau nu inca, un sfarsit de saptamana senzational!



merdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Buna dimineata, tutunici dragi, mai vechi si mai noi!
Zeno, pentru mine esti un VIP cu acte in regula! Tot respectul pentru faptul ca le-ai determinat sa posteze pe tutunicile mai vechi! Astept cu nerabdare testul!

Teo, pupici pe burtici! Ma bucur ca ai reaparut! A, si sa nu uit, multa sanatate soacrei! Cat despre prinderea hotilor, super tare faza! DD le aranjeaza pe toate asa cum trebuie!
Mamidevladut si Iyoana, va !
Cat despre mine, sunt in stand by (ei, nu chiar total ) pana vine Tutu, sa vedem ce vom face in continuare cu endometrioza mea... Oricum, Ioanatugs spunea ieri ca Tutu nu mai da Diphe chiar asa din prima, da o sansa de 3 luni si naturii, ceea ce e super!!!
Zeno, te rog modifica si la mine la diagnostic laparo: in loc de "dorsal" e "uterosacrat", desi in fisa de externare scrie FDS Douglas. Dr. Ioana a spus ca sunt in aceeasi zona, nu prea are importanta asta. Multam!
Va doresc o zi plina de soare in sufletele, pentru ca pe cer...mai putin azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!

Raspund la apel cu maxima zilei:

Nu exista vreme rea, doar vreme buna ... de mai multe feluri!




Zenobia, pai pot sa stau deoparte???
HAI ZENOBIAAAAAAAA!!!!!!

Kora, AMR 8 zile, da ? dupa cum zicea si draguta de Vali ...Valica, deja 48 fara fum??? super!!

Nicole31 succes la discutiile cu Tutu, sa iei cea mai buna decizie pentru tine si pentru bebe! Si eu sunt de parere sa lasam natura sa actioneze, sunt convinsa ca acum, cu terenul curatat, lui bebe ii va fi drag sa vina la tine.

Ysa, poate avem guritele aurite, si eu si sotul tau! Ce bine ar fi!...Iti multumesc pentru urari!

Merdan, te simit mai bine astzi, ceva urma de CM?

Alexele, te asteptam cu vestea buna! Si eu zic ca e bine sa mergi sa-ti faci analizele din z2, ce pierzi (in afara de un pic de sange...)?

Mamidevladut, Laura, Felicia, Alexia, ma bucur sa va vad din nou pe forum. De fapt, ma bucur cand vad ca "veteranele" subiectului au scos capusorul si ne-au mai scris. E interesant sa vad gasca care a infiintat subiectul, schimband impresii... Va doresc numai bine si sedere indelungata pe forum, ca sa ne mai invatati si pe noi din experienta voastra!

Un week-end excelent tuturor!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Si Zenobia, multumim pentru capitolul nou! SA dea Dumnezeu sa te treci singurica pe listuta! Si am inteles ca vrei sa fii de ???? Succes maxim!!!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

neata fetele,
Cand am intrat dimineata si am vazut fete din gasca veche nu mi-a venit sa cred, nici nu va dati seama cat ma bucur.
Laurici, Feli, ce mai ziceti voi? Ce frumos e sa ne aducem aminte de vremurile frumoase (nu chiar demult trecute, pentru ca se intampla anul trecut).Eeeeeeee asta zic si eu galerie, daca s-au auzit tobele pana la voi!!!!!!!
Eu sunt convinsa ca meritul este si al Iyoanei care prin munca sa a reusit sa ne trezeasca multe dintre amintiri citind capitole mai vechi.Multumim!!!!
Teo m-ai facut sa rad de dimineata cu soacra in silentio stampa Ce sa fac si eu cu a mea sa ramana in silentio stampa vreo 10-15 ani????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylinca spune:

vali_delide citesc zilnic ce se scrie pe forum. Din pacate nu sunt la fel de optimista ca voi si din cauza asta nu scriu (ca sa nu va transmit starea mea). Se pare ca dupa avortul spontan(fara chiuretaj)de anul trecut mi s-au opturat trompele (HSG proba cotte negativ). Sunt programata pentru laparo in iunie. La 39 de ani doua luni de asteptari trec greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

A, uitasem, Ralu multumim pentru noul capitol!! Cand ai timp sa treci si la mine laparo pe 15 iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ylinca, imi dau seama ce pretios e timpul pentru tine... macar daca ai fi sigura ca doar trompele sunt problema, si daca s-ar rezolva prin laparo... Cam multi "daca", nu?
Zeno
Yoana, nu ai o maxima care sa ma consoleze si pe mine...? eu n-am probleme cu fumatul, dar mi-i dooor tare de muntii mei si de iarba verde, proaspata, inmiresmata, curata... si in Bucurestiul asta e asa de putina... Primavara e cel mai greu... aseara mi-am rupt cateva crengute inverzite si le-am pus in apa!
V-am ramas datoare cu vesti despre mine: nu prea am noutati, doar ca am mai descoperit unul dintre motivele pt care bb nu vrea sa vina: nu stiti daca va amintiti, trompa stanga a fost cu sactosalpinx, desi nu prea am mari sanse, ma bazez pe dreapta... ei bine, se pare ca eu ovulez 3-4 luni pe stanga, si atunci ovulatia e "ca la carte", in z14, Cm e de 28 de zile. Cand se intampla sa ovulez(rar) pe dreapta, Cm e de 24-25 de zile, pt ca foliculul nu e de calitate, se sparge prin z10, asa ca nici endometrul nu apuca sa creasca... Solutia propusa de d-na dr Cocei: stimulare, si IA cand ovulatia e pe dreapta... asta e planul pt luna viitoare!
Pupici tuturor vechilor si noilor tutunici!



Mergi la inceput