Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Copii cu nevoi speciale

GRADINITA?

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 9
cristina_t
cristina_t

247 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
zeta, nu stiu daca ai vazut site-ul asta:
http://www.autism.ro/ si forumul de acolo:
http://www.autism.ro/forum/
E multa info despre ABA, sunt parinti care o practica etc.
Mergi la inceput
cge
cge

4328 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cge un Mesaj Privat  Reply with Quote
Paula, nu stiu daca ai reusit sa iti inscrii fetita.
La "Arc-en-Ciel" cred ca ai putea sa o duci, este o gradinita particulara cu oameni extraordinari care stiu sa si ajute.

Eu am avut baietelul aici, si a fost in grupa cu un baietel cu probleme.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati
Mergi la inceput
zetapompilia
zetapompilia

61 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite zetapompilia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mary am incercat sa-ti trimit un email, dar nu am reusit. daca as fi avut acces la calaculator, cu multi ani in urma , sunt convinsa ca recuperarea oanei ar fi fost mult mai buna. A facut progrese foarte mari, dar ca orice parinte , ridic totdeauna stacheta. Am facut logopedie particular, a lucrat cu un educator voluntar. am mers la centru de recuperare in oras, acum este integrata in grupa speciala de care am mai vorbit. De terapia ABBA , am citit de-abia acum . Medicul meu de la Bucuresti nu mi-a spus niciodata de asa ceva. Stia cit de mult am incercat sa-mi ajut fetita.

zeta
Mergi la inceput

mari_paun

2479 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mari_paun  Trimite mesaj yahoo luimari_paun Adauga semn de carte la raspuns Trimite mari_paun un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zetapompilia

Mary am incercat sa-ti trimit un email, dar nu am reusit. daca as fi avut acces la calaculator, cu multi ani in urma , sunt convinsa ca recuperarea oanei ar fi fost mult mai buna. A facut progrese foarte mari, dar ca orice parinte , ridic totdeauna stacheta. Am facut logopedie particular, a lucrat cu un educator voluntar. am mers la centru de recuperare in oras, acum este integrata in grupa speciala de care am mai vorbit. De terapia ABBA , am citit de-abia acum . Medicul meu de la Bucuresti nu mi-a spus niciodata de asa ceva. Stia cit de mult am incercat sa-mi ajut fetita.

zeta

sper sa colaboram prin mail mari_paun@yahoo.com

pupici

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput
Witchie
Witchie

3111 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Witchie  Trimite mesaj yahoo luiWitchie Adauga semn de carte la raspuns Trimite Witchie un Mesaj Privat  Reply with Quote
Zeta, site-ul www.autism.ro contine tone de informatie despre ABA si nu numai despre ABA, mai sunt si alte metode. Da o tura pe acolo.
A, si bine ai venit pe desprecopii:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Am buba!...
Mergi la inceput
Witchie
Witchie

3111 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Witchie  Trimite mesaj yahoo luiWitchie Adauga semn de carte la raspuns Trimite Witchie un Mesaj Privat  Reply with Quote
PS: Zeta, avem aci o mamica pe nicname Doralina. Ea stie multe multe chestii. Si Paula2003 stie ceva despre cursuri de ABA.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Am buba!...
Mergi la inceput
mami_81
mami_81

13 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mami_81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
BUNA!

Am un baietel de 5 ani cu intarziere usoara psiho-motorie si caut de cateva saptamani o gradinita de stat sau particulara(Bucuresti,sect.3) ,unde sa mearga si fiul meu.Daca ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon sau adresa as fi recunoscatoare...
Multumesc!
Mergi la inceput
mami_81
mami_81

13 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mami_81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna!
As dori sa stiu undee este gradinita Peter Pan?Daca se poate un numar de contact,te rog...
Multumesc
quote:
Originally posted by sorana

Este vorba de gradinita normala?
In grupa Monicai este un copil cu autism. I s-a recomandat integrarea in gradi normala si ei l-au primit pur si simplu.
Copilul respectiv e in al 2-lea an de gradi si a evoluat mult.

Scuze - acum am citit ca e vorba de Gradi normala.
Gradinita "Peter Pan". Daca vrei scrie-mi PM si iti dau nr. de mobil al directoarei.

Sorana si Monica (4 ani)

Mergi la inceput
Witchie
Witchie

3111 Mesaje
Va rog sa puneti aici adresa si numarul de telefon al grainitelor pe care le cunoasteti.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Am buba!...
Mergi la inceput
zetapompilia
zetapompilia

61 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite zetapompilia un Mesaj Privat  Reply with Quote
multumes pentru informatii tuturor. Am intrat pe forumul autism.ro si intradevar am gasit lucruri interesante.

zeta
Mergi la inceput
Pag. din 9 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com