Doi frati cuminti :)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Astazi Stefan a plecat in prima lui mini-excursie cu afterschool-ul. A primit si bani la el, sa-si cumpere ce vrea. L-am intrebat pe seara cum a fost, mi-a povestit ca au fost la Stroeck si au facut prajiturele, ca au fost apoi la un targ de Craciun si ca erau jucarii... colegii lui si-au cumparat, insa el nu. L-am intrebat de ce. Si ne-a raspuns: "Ai uitat ca vine Iisus cu jucarii (asa este traditia aici, nu vine Mos Craciun... desi noi insistam ca Mosul vine...)? Daca afla ca mi-am cumparat eu, adio jucarii de la el! Puteam sa-mi iau la revedere de la ele! Ca se gandea: ti-ai luat singur jucarii, asta e !".

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Nicoleta,abia acum v-am descoperit si am citit pe nerasuflate.E un scump Stefan,se vede din replici ca-i un copil tare istet.Sa va traiasca comorile.Asteptam si perlutele lui Matei.

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Astazi mergeam spre Billa, si in fata noastra un barbat mergea greu, avea o problema la picioare (handicap). Stefan il intreaba pe sotul meu in soapta daca nenea a patit asta fiindca a mancat prea multe dulciuri... (explicatia fireste a fost ca nu, asa s-a nascut).

Mai spre seara imi povesteste cum ca intr-o zi s-au intalnit dna invatatoare si dna de la hort (programulde dupa ore) si ca au discutat.
- Iar nda invatatoarea este mai scunda decat Angela. Oare de ce?
- Pur si simplu asa este ea.
- Eu cred ca de la prea mult Danone.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

"Mami, Dumnezeu a facut noptile mai lungi fiindca stia ca au copiii scoala si ca trebuie sa se odihneasca mai mult."

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Concurenta:

Stefan in brate la tati. Matei vrea sa-l dea jos, sa-i ia locul.
Stefan, serios: "Vezi? Incearca sa ma elimine!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan, cu febra de 2 zile... cam plangacios... trist fiindca nu are voie la televizor... "Sunt chiar mai trist decat credeam!" Si mai tarziu: "Eu cred ca m-am nascut sa plang!"

La culcare, Stefan in pat, Matei se asaza pe el. Stefan ii spune revoltat: "Matei, imi intrerupi respiratia! Si pot chiar sa mor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

delicios, Stefan!!
Ar trebui sa retin si io din replicile lui


C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

De dimineata Stefan mi-a povestit cum un coleg mai mare de la scoala, in recreatie, s-a suit pe burta lui si nu vroia sa se mai dea jos... Si el ce credeti ca a facut? S-a prefacut... mort. Ca respectivul sa creada ca nu mai este in viata, sa se ridice si sa plece spre colegii lui. Iar el in acest timp s-ar fi ridicat, ar fi fugit si ar fi scapat... (de ce exista si copii ca respectivul pe lumea asta?)

-------------------------------------------------------------------------------------
Experienta este un lucru minunat: iti permite sa recunosti o greseala atunci cand o repeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Astazi Stefan s-a autonumit "cel mai mic gigant de pe planeta".

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Este noapte. Pe Matei il adorm ca de obicei (el in patul lui, eu langa el...) si, dupa ce il aud respirand linistit, ma mut usurel langa Stefan (aceeasi camera, alt pat). El somnoros imi spune ceva, eu nu aud bine, el repeta: "Mami, nu este nevoie de dormi cu mine." Ma dau usurel jos din pat, il invelesc si ii urez noapte buna. Si ma strecor afara din camera...

------------------
A venit primavara!

Mergi la inceput