Doi frati cuminti :)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ieri, primul curs de engleza la care l-am inscris inca din primavara... Cu 5 minute inainte de curs, mergem la baie... si el imi spune: "Cred ca o sa ma adore la engleza!".

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Nico, eu acum urmaresc la tine "ritualul" de acum fix un an, si imi amintesc cum George la fiecare eco zicea ca merg sa scot bebe si cat plangea acasa ca nu e bebe in brate! Si stai sa creasca burta si sa vada miscarile... atunci sa vezi perlute de Stef! Vorba lui: o sa il adori!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!
Filmulete copiii mei
***Printesa Ema din castel!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan e cam bolnav... si fiindca a facut baie, nu ii dam voie sa coboare descult din pat... asa ca el ii da de zor indicatii tatalui lui, ce jucarii sa ii dea si de pe unde.
- Tati, da-mi piesele alea?
- (tati, aratand spre niste piese) Astea?
- Nu, celelalte.
- Astea?
- NU, cele de langa cos.
- Astea?
- NUUUU. De langa cosul mare. CosMarele alea!

:))

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan, tot dupa baie, in dormitor... tot lungeste ora de somn... si cand tati se strecoara din dormitor ii spune Stefan ca el este vitelul. Cand tati ajunge deja in sufragerie, vitelul nostru ne striga: "Tata-vaca si mama-vacaaaaa!"

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stau cu Stefan acasa de 2 zile... azi ne uitam la Animal Planet si am vazut un catelus caruia ii amputasera un picior... Stefan este foarte empatic si a inceput sa planga de mila catelului... eu incercam sa ii explic de ce i-au amputat piciorul... parea ca a inteles, dar se zguduia camesa pe el... si printre lacrimi ma intreaba ca atunci de ce nu i-au taiat si Preasfintitului Teoctist un picior, ca sa nu mai moara? Uf...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Saptamana trecuta, la mine la serviciu, trebuie sa plecam la o zi de nastere. Luam liftul sa coboram de la etajul 6, in lift il intreb daca are nevoie la baie... avea nevoie, ajungem la parter si ne intoarcem (in timpul asta sarbatorita si mama ei ne asteptau cu masina, in fata cladirii, cu luminile de avarie puse...). Isi face treaba, apoi inapoi la lift. Liftul nu mai venea... eu deja epuizata de atatea actiuni neprevazute, stresata ca intarziem, ca ne asteapta... spun:
- Uf, si nu mai vine liftul....
- Mami, de ce numai vine?
- Pai daca tu nu te-ai trezit la timp sa imi spui ca vrei la baie!?
- Mami, dar nici macar nu am dormit! (si avea dreptate, de ceva timp nu mai doarme la pranz :)). Nu s-a prins ca despre altfel de trezire e vorba... insa a fost asa de sincer!

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

taaare faza cu trezitu

si sanatate la Bucsa perlosu'



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Aida, ar trebui sa ii schimb "numele", nu mai e asa fan Bucsa. Ar trebui sa ii spun Thomas.


Nicoleta 15 plus si Stefan, 4 ani si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

E bine si Thomas ... si lu' Emma ii placea



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Revin cu perlute...

Sambata iesim si noi afara, dupa ce de miercuri am stat numai in casa, sa ne treaca viroza... In fine, se pare ca l-am imbraat cam gros pentru cele 5 grade si Stefan vrea sa isi dea caciula jos, ii spunem ca nu e cazul... la care el tot incearca sa ne convinga...

- Pai daca nu imi dau caciula jos mi se sufoca urechile!



Nicoleta 27+ si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput