ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(7)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Haideti ca am rezolvat din probleme. Asa este cand pleci mai multe zile de la birou.
Lucialu sunt sigura va fi bine, in orice fel o vrea DD dar bine va fi.
Adelamaria ai grija cu tusea sa nu fi racita ca nu prea poti sa iei nimic.
Boo, cum mai stai? Zici de mirosuri... sa vezi tu cum este la Timisoara. M-am indragostit de orasul acela. Acolo chiar a venit primavara. Este iarba, flori, copaci infloriti....
Zenobia cum stai cu incercarile?
Ioana super bune vestile de la tine.
Liliana tu unde faci FIV si cand incepi?
Fetele noi, nu va prea stiu dar sedere cat mai scurta si drum bun la Odisee.
Iepurila endometru ingrosat nu inseamna endometrioza. Poti sta linistita din acest punst de vedere. Alta cred ca este problema.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

lilianaFi purre a te un baccione grande come il tuo ritmo-de parlit-parlesc f.bine, mai schioapat la scris
Iepumic iti raspunde un iepuras chinezaresc(dupa zodiac):faza cu endometrul- nu cred, dar faza cu alipirea ar trebui vazuta cauza.Incercarile de dezlipire sa zic asa se fac laparoscopic, ocazie cu care poate sa ti se puna un diagnostic corect.Iar cu ruperea de endometru probabil histeroscopia vede exact cum sta uterasul tau.Poate mai raspund si alte fete.Te si sper sa nu trebuiasca sa ni te alaturi la acest subiect decat din pura simpatie!
Gabitaaaa acum te-am vazut!Pana sa raspund lui iepumic voi ati luat-o inaite!Pupici multi!Bine ca mi-ai adus aminte, uitasem complet de tusea Adeleimariaam vazut aici mai demult o gravi care a dres-o cu foarte mult succes cu ceapa bine spalata,iar apoi cu tot foi a facut un decoct de 20 de minute pe care l-a baut.Poti sa pui si miere, de tei ca linisteste.Si cica exista nu's ce la farmacie, homeopat complet inofensiv pentru tuse.tot de aici am aflat.


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

iepumicuter(endometru)mai poate fii ingrosat inainte de menstruatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Lucia te vaaaaaaaaaaaaaaaaadddd !!!! Asa faci tu cand vorbesti cu noi ???

Gabitu, si eu m-am indragostit si am fost doua pentru o zi in care am avut treaba si de abia seara am iesit un pic pe strazi .. E foarte frumos ce-i drept.

Iepumic eu nu stiu ce sa-ti raspund, dar se pare ca nu e asa grav din ce zic fetele ..

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Gabituam inceput fiv-ul,sint a treia zi de stimulare(puregon150/zi+suprefacto:0,2-inhibitor inceput din z.21 a CM precedent)....se pare ca si la tine sint sanse asa ca mult...mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Boo nu pot sa postez cand ma sparg de ras, ca nu incape gura mea in poza, rad circular,ca nenea...huh.huh(tuse) Nelu'
va pup si mai vorbim, soata ma scoate la plimbare!
Sa va ajute Dumnezeu pe amandoua!
PS: voi va uitati la nickurile de pe forum?
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Liliana sa iti ajute DD sa fie buna stimularea si in urma ei sa ramana la tine in burtik 9 luni. Fac galerie .
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu cam asa stau si eu cand va citesc pe voi. Cred ca asta este si rostul . Aici ne rezolvam din probleme dar ne si simtim bine, nu?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Gabitumultumesc mult si sa ma urmezi imediat cu ,am vazut ca incepi si tu dar nu am inteles unde faci la Timisoara sau la unguri cu dr.Z......oricum important e rezultatul....eu il fac aici in it.-firenze.....numai bine,tot inainte cu optimism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Multumesc mult fetelor de raspunsuri.
Eu v-am tot citit din umbra, ca de cand cu episodul de acum 2 ani..tot ma intreb daca am sau n-am endometrioza. Dureri si balonari &co. am avut mereu la CM, deci ...nu prea pot face comparatii.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput