Paciente optimiste si gravi dr. Tutunaru(28)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Multumesc mult MERDAN. un sfarsit de saptamana relaxant va doresc la toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Claucia: Ai scris asa frumos....cred ca ai mare dreptate! Eu nu sunt inca cu burtik, dar inteleg preocuparea fiecarei gravidutze pentru minunea pe care urmeaza s-o aduca pe lume!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna dimineata tutunici dragi!
Noi vom merge la bunicii sotului meu,la tara, pana maine asa ca va doresc un weekend placut,relaxant si pe cand ma intorc sper sa citesc numai vesti bune!Aveti grija de voi si bucurati-va de soarele de afara ( in Bucuresti e soare...prin alte parti nu stiu...) si de primavara care a sosit si care prevesteste multi ...

-ici tuturor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Iyoana fata draga. Nu e cazul pt galerie,azi cu singuranta isi fac aparitia uratii,dar e ok mai ales k mi-am facut calculul si incep monitorizarea pe 30 martie(vine si T in tara si e si inainte de Paste).Asa k T trebuie sa-si mai faca o programare pt laparo.Abia astept s-o fac k sa stiu ce drum sa apuc.Imi plac maximile tale zilnice.
Alexia ce zici il fentezi pe T si numai faci laparo in mai?
Kora nici o noua? E timpul sa apara k sa ne mai dea si noua forta si speranta.
Claucia foarte frumos ai scris.

pt toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:



21+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

si eu fetele...plec acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Gata au sosit uratii,deci z1.Nu stiu cum sa fac,cand ma duc la monitorizare sa-i cer lui T sa-mi faca programare pt laparo? Eu ovulez natural,deci altceva e problema.Nu stiu cum sa abordez problema.Vreau sa fac laparo mai repede,sa vad care e problema.
Voi cum ati procedat? Va rog astept un sfat. Nu as vrea sa fac vreo gafa.
Va pup....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Am facut 2 luni de monitorizari si a fost totul ok,offff nu mai am rabdare pana voi face laparo,vreau cat mai repede.Dak ma programeaza prin iunie-iulie,uffff?
Scuze... asa sunt eu mai nerabdatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Ysa, imi pare rau pentru ziua 1, dar capul sus si vezi asta ca pe un nou inceput in lupta pentru bebe. In legatura cu laparo, iti spun cum am procedat eu: dupa 3 luni de monitorizare (asta era prin octombrie anul trecut), m-am programat pentru laparo (pentru luna ianuarie - deci peste aproape 3 luni)si asta la initiativa domnului doctor care imi spusese de la inceput care vor fi pasii pe care o sa-i fac, laparo fiind ultima pe lista(dupa monitorizare, spermograma, stimulare...). Dar nu cred ca ar fi vreo problema sa-i spui tu ca vrei laparo si vezi ce iti spune. Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Si moa va pupa si va doreste weekend placut!Sa va bucurati de soare si sa mai uitati de probleme...
Iyoana multumesc de floare...Iaca eu va dau la toate si pupici!
Si da Claucia ai dreptate!Noi profanele, care nu avem inca BB-ei la marsupiu nu intelegem starile speciale ale unei viitoare mamici si nevoile ce decurg din astfel de stari,insa...Pana la urma fiecare trebuie sa decida pentru ea, ce crede ca-i mai bun!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput