Laparoscopie 2007

Laparoscopie 2007 | Autor: felicia20

Link direct la acest mesaj

Buna, dragele mele!
Am tot cautat pe forum subiecte recente strict legate de laparoscopie si negasind, am decis sa deschid un subiect nou. Sper ca nu am facut o greseala. Am decis ca saptamana viitoare sa ma internez pentru laparoscopie, avand o trompa infundata. Sunt din Cluj-Napoca, iar dr. la care as vrea sa ma programez si care imi cunoaste problema este Dr. Puscas Mariana. Ce parere aveti? Astept vesti de la voi, cele care ati trecut prin asa ceva. Cum este? Am o frica in mine de mor.


Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna, Felicia!

Nu e cazul sa te temi de laparo. Eu am facut-o acum o luna. Am stat internata 2 zile jumatate si m-am refacut cam in 5 zile. Dar sunt fete care si-au revenit si mai repede. Vezi ca este un subiect despre laparo unde sunt postate marturiile fetelor care s-au operat. Eu am facut-o in Bucuresti, deci nu stiu nimic despre dr. din Cluj. In timpul operatiei o sa-ti faca si un test de permeabilitate a trompelor (sau sa vb cu dr. sa-ti faca!)
Nu prea pot sa povestesc acum, sunt pe fuga, dar subiectul de care iti ziceam e excelent! Da o cautare si il gasesti sigur!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Mersi mult adela! Sper sa fie asa de simplu cum spui. Mie mi-e frica cel mai mult de anestezie - cica dupa ce te trezesti te simti foarte rau.

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Buna, fetelor! Azi m-am programat pt. laparo pe marti. Sper sa ma interneze, cica se repara ceva in clinica si nu prea mai fac internari. Dar mi-a zis sa ma duc marti dimineata la ora 8 pregatita pentru internare. Sper sa treaca odata si operatia asta si odata cu ea sa trec si eu la ODISEE. A mai facut cineva laparo sapt. asta la Cluj? Dar saptamana viitoare mai e cineva programat? Astept vesti!!! Tineti pumnii!!! Va pe toate!

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

felicia 20 sa nu-ti fie frica ,si eu am facut laparo.in noiembrie anul trecut tot la Cluj cu dr.Micu la Clinica Artis 3.In ziua in care am fost internata m-a operat,iar a doua zi m-a externat si vreau sa-ti spun ca in acea zi eu deja am gatit.Eu m-am refacut foarte repede,acum depinde si de organism.
Te sarut,iti doresc succes si te asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Draga jubica, dupa acea laparo ai ramas insarcinata? Pentru ca eu sper ca dupa interventie trompa infundata sa se desfunde, sa fie ambele permeabile. Chestia e ca mi-e frica de anestezie, cica e foarte nasol dupa ce te trezesti. Tie ti-au facut anestezie generala? Oricum, va rog sa-mi tineti pumnii, maine dimineata ma internez, probabil maine sau miercuri imi vor face laparo. Of! Mor de frica! Doamne ajuta! Va pup si mai vorbim dupa (sper sa vin cu vesti bune)!!!!!!!!!!!


Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:



Am copiat mesajele de aici la subiectul consacrat despre Laparoscopie (7)
Succes la operatie

Oana_B
vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput