Barcelona in aprilie

Barcelona in aprilie | Autor: LigiaN

Link direct la acest mesaj

Salut!

Sunt noua pe aici, insa citesc forumul cu placere de ceva vreme.
Impreuna cu sotul am dori sa petrecem o vacanta in Barcelona in aprilie, insa nu avem foarte multe informatii, iar agentiile de turism ne dau foarte putine date.

Avem cumparate biletele de avion si ne-am informat ce este de vizitat in Barcelona. Insa mai dorim sa stim cateva lucruri.

Cele care ati fost sau locuiti acolo imi puteti recomanda niste hoteluri in care ati stat si ati fost multumite?

Imi puteti spune cum este vremea in aprilie in Barcelona? Si daca sunt cumva reduceri la imbracaminte atunci?

Mult soare!

LN

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

acum sunt in Spania, pe langa Barcelona si reduceri nu mai sunt deloc.

Sa il ajutam pe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna Ligia,

Noi mergem in Barcelona, pe 28 aprilie si am ales hoteul Barcelo Sants.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Si noi tot la Barcelona cateva zile iar apoi Ibiza!
Nu avem decat biletele de avion pentr 4-12 iulie!
Cum e vremea? Cand sunt reducerile? Recomandari hoteluri!
...orice informatie e bine venita


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Un alt hotel bun in Barcelona este Abba Sants.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carlin21 spune:

quote:

Nu avem decat biletele de avion pentr 4-12 iulie!
Cum e vremea? Cand sunt reducerile? Recomandari hoteluri!
...orice informatie e bine venita



Vremea e in principiu calda in acea perioada, chiar poate fi foarte cald. Chiar daca ploua, cu toate ca se intampla rar, nu se raceste deloc si ploaia dureaza putin, ca la putin timp nici nu se cunoaste ca a plouat.

Reducerile incep la 1 iulie, asa ca ai sa le prinzi din plin in acea perioada.

De hoteluri nu stiu ca stau aproape si n-am stat la hotel. dar depinde mult ce categorie de hotel vrei, ce stil, te poti uita pe internet si iti faci o idee de ce ti-ar place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Carlin21

quote:

Nu avem decat biletele de avion pentr 4-12 iulie!
Cum e vremea? Cand sunt reducerile? Recomandari hoteluri!
...orice informatie e bine venita



Vremea e in principiu calda in acea perioada, chiar poate fi foarte cald. Chiar daca ploua, cu toate ca se intampla rar, nu se raceste deloc si ploaia dureaza putin, ca la putin timp nici nu se cunoaste ca a plouat.

Reducerile incep la 1 iulie, asa ca ai sa le prinzi din plin in acea perioada.

De hoteluri nu stiu ca stau aproape si n-am stat la hotel. dar depinde mult ce categorie de hotel vrei, ce stil, te poti uita pe internet si iti faci o idee de ce ti-ar place.



Merci mult de informatii, mai ales cea cu 1 iulie!
Dar de Ibiza stiti ceva, ma refer la hoteluri.
Si ultima intrebare, ca deja m-am intins prea mult, stiti cumva cat costa feribotul sa treci din Barcelona in Ibiza?


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carlin21 spune:

Pt feribot te poti uita pe aici:

http://www.aferry.to/GWmapRefer.asp?ReferComp=ES19

http://www.balearia.com/

Iar pt hoteluri te poti uita pe site-ul urmator, e un site destul de complet , in stanga la hoteluri iti afiseaza o gramada iar daca intri pe fiecare hotel ai o fisa cu tot felul de info , situarea, distante, harta, etc, si foto, asa ca daca ai rabdare te poti orienta.
Bafta!

http://www.toibiza.com/es/home.html?gclid=CI2H2tLe9ooCFSYSQgod51V4pg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Noi am fost de doua ori in Barcelona, ne place mult acest oras. Am stat la Hostal Goya (e mai ieftin decat un hotel, dar e ok, desi nu ofera mic dejun), se afla central la 2 minute de Placa Catalunya, dar in acelasi timp intr-o zona linistita. Il pot recomanda.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by MissParker

Noi am fost de doua ori in Barcelona, ne place mult acest oras. Am stat la Hostal Goya (e mai ieftin decat un hotel, dar e ok, desi nu ofera mic dejun), se afla central la 2 minute de Placa Catalunya, dar in acelasi timp intr-o zona linistita. Il pot recomanda.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.





...merci de informatii...am cautat pe net Hostal Goya ...super frumos avand in vedere ca preturile nu sunt mari deloc!

P.S. Ai niste poze foarte frumoase


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by ooana
...merci de informatii...am cautat pe net Hostal Goya ...super frumos avand in vedere ca preturile nu sunt mari deloc!

P.S. Ai niste poze foarte frumoase


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon

Repet, e relativ modest, insa noi nu am fost nemultumiti. In apropiere ai un Corte Ingles (un fel de Kaufhof) de unde-ti poti cumpara briose, lapte, cafea, mai e si o patiserie in apropiere, iar la Hostal au pe hol fierbator de apa, ness, ceaiuri, zahar etc., deci se poate incropi ceva de micul dejun. Apoi, de la Hostal, prin Placa Catalunya intri direct in Ramblas si acolo (la 5') ajungi la La Bouqueria (o piata imensa). Daca ai vazut pozele mele din Barcelona(multumesc pt. compliment, sotul meu e fotograf pasionat, amator da' pasionat rau de tot), am pus acolo si cateva fotografii cu standurile de fructe si legume din piata, iti vine sa te arunci in ele

Iti doresc o excursie frumoasa, cu vreme buna!! Noi prima oara am fost in martie si a fost ok.

Sa nu ratati intr-o zi - cu putin timp inainte sa se insereze - sa mergeti la Palau Nacional si sa vedeti Font Magica - sunt jocuri de ape si de lumini in mai multe fantani arteziene, cu muzica clasica, e o nebunie, nu-ti mai vine sa pleci de acolo!!

P.S. Si tu ai poze foarte reusite

Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput